Вечерва овде, без тебе...

  • Креатор на темата Сатори
  • Време на започнување
Член од
8 декември 2010
Мислења
65
Поени од реакции
9
Вечерва овде без тебе ,се свестив дека повеќе не те сакам..едноставно ти не си таа личност која мислев дека си повеќе.Сега е веќе доцна и не вреди да се направат други напори.Повеќе не ми е гајле што ке правиш , затоа што ти беше тој што беше суров и ми го направи најболното нешто досега.Вечерва овде без тебе сум среќна -не знам како , животот е сила а ти ми ја зеде јако!
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Вечерва овде без тебе те чекам...може и ќе дојдеш. Господин Вистински:pos2:
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Тука без тебе вечерва, искрено да ти кажем се е Ок но само едно ме мачи, тоа што знам дека утре ќе дојдеш, едноставно ме убива времето. Како и секогаш така и сега искрен сум, добар ми е домашниот амбиент, само ти ми фалиш.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
...сум во болки, и се' што сакам е тебе тука да те видам, до мене. You're my medicine.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.667
Поени од реакции
4.750
Да е само вечерва ...


I hope to see you. I hope as in my dreams. :back:
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
Вечерва овде, без тебе.. маестрото те заменува :)

 
E

elena.

Гостин
...ми е прекрасно, воопшто не ми требаш! Всушност воопшто и не помислив на тебе се додека не ја видов темава! Не, не. Не ме интересира каде си бил и како си поминал, ни со кого си бил...Всушност тоа знам, подобро да не знаев. Не ме интересира дали сте биле на Фолтин, Архангел, дали си ги носел новите чизми или зелената марама. Nope, not me.

*him
 
Член од
14 февруари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
1
Вечерва овде без тебе....имам главоболка...и последен пат ти кажувам....врати се мило неможеш ти без мене...џабе се трудиш ти нема да ме оставиш така лесно....:smir:
 
Член од
26 август 2010
Мислења
27
Поени од реакции
9
Вечерва овде без... тебе епа нема ич да мислам на тебе е така да знаеш :smir:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
...знам дека ми даваш само трошка од себе и ништо повеќе. Човек кој никогаш нема да ме разбере, ниту пак ќе се потруди да ме разбере... а се би било поинаку кога само би се потрудил. Можеби не грешиш ти, можеби грешам јас.... Како и да е, очигледно е дека се би било поинаку кога би биле само двајца во поинакво време, на друго место... Едноставно - се е против нас...:wink:
Но животот има свои планови, свои дестинации, а каде ќе стигнам јас... тоа е уште рано да се каже....
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Останав на десанка максимович :nesum:
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
....ти го посветувам најубавиот стих САМО ТИ СИ МИ ВО МИСЛИТЕ КОГА Е ПРАЗНА ДУШАВА
--- надополнето: Jun 2, 2011 8:00 AM ---
....ти го посветувам најубавиот стих САМО ТИ СИ МИ ВО МИСЛИТЕ КОГА Е ПРАЗНА ДУШАВА
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
ми фали другарот кој го најдов во тебе ... посебно оваа вечер ... :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom