Ветеринарно катче

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.270
Поени од реакции
7.552
Здраво, се работи за малтезер стар 7 месеци во последниве 3 дена од возбуда добива како напад односно се бори за воздух преку нос наликува чудно како прасе. Го носев кај Диме ми рече нема потреба од паника, ама јас сум загрижена ми наликува на астматичен напад, некој сличен проблем?
Имам женка стара 4-5 години,ја најдов на улица напуштена.Истиот проблем го имаме од кога ја најдов,некој ми спомна дека го имале сите од таа раса.
 
Член од
15 февруари 2015
Мислења
12
Поени од реакции
7
Имам женка стара 4-5 години,ја најдов на улица напуштена.Истиот проблем го имаме од кога ја најдов,некој ми спомна дека го имале сите од таа раса.
Искрено се преплашив дури ми се слоши иако траеше само некоја секунда беше премногу страшно. Душиче
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.270
Поени од реакции
7.552
Искрено се преплашив дури ми се слоши иако траеше само некоја секунда беше премногу страшно. Душиче
Диме е добар доктор,еден од најдобрите само кога има време и ако му запнеш
Автоматски споено мислење:

Моето некогаш и неколку пати дневно диши така како прасе,а некогаш и по неколку дена го нема проблемот
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.768
Поени од реакции
28.904
Имам женка стара 4-5 години,ја најдов на улица напуштена.Истиот проблем го имаме од кога ја најдов,некој ми спомна дека го имале сите од таа раса.
Нема гајле, од возбуда чинам го прават тоа. И моето куче на почеток кога го имав имаше почесто такви испади од возбуда. Со тек на време исчезнаа. Ептен ретко ако се превозбуди прави така, ама не е ништо страшно.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
500
Поени од реакции
64
Решение против болви? Го избањав со шампон против болви, купив Frontline Combo (по препорака на ветеринар како најдобра и најскапа ампула), но кучето сеуште има болви... Помагајте ве молам.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.768
Поени од реакции
28.904
што може да му е ова на ногата криве и избегнува да ја користи ногата квиче кога го допирам на шепата
Можи да има нагазено на нешто боцкаво и како реакција да го наболува. Исто можи да е срча или трнче влезено. Јас на моето му давав еден парацетамол и еден аналгин во ваква ситуација кога имал некакво надразнување и му поминуваше.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
90
Поени од реакции
3
Можи да има нагазено на нешто боцкаво и како реакција да го наболува. Исто можи да е срча или трнче влезено. Јас на моето му давав еден парацетамол и еден аналгин во ваква ситуација кога имал некакво надразнување и му поминуваше.
не можам да проценам што е но овој последниот нокт му е чуден како три нокти од еден да има незнам дали може да видиш на сликата
 
Член од
27 септември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Pred edna nedela pocna da pokazuva znaci kako istostenost,lezenje,gubenje apetit i naglo gubenje kilaza.Ja odnesovme na veterinar i vekje 3 dena i stavaat nekoi inekcii i vitamini ... ni rekoa deka e bubrezna infekcija i deka bi trebalo da se oporavi za nekolku dena no nema nisto vekje 4ti den.Nekoj so isto ili slicno iskustvo da pomogne...
 

Attachments

Член од
9 октомври 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво дечки,
Имам 6 месечно маче кое пред една недела утрото го најдов со повредена нога. Направивме снимка се констатираше фрактура на колк и ветеринарите ми ги предложија за операција Пламен и Ксенија на факултет и Денис во Аеродром. Е сега после 3 дена ѕвонење на факултет каде што оставив снимки и требаше да ми се јават за инфо 3тиот ден го начекав Пламен да ми крени и ми кажа дека операцијата би коштала 12.000 (грубо) и дека термин има после една недела. Бидејќи не очекував толкава сума се јавив кај денис кој беше далеку “подостапен” веднаш ги види снимките на вибер ми објасни многу нејаснотии и кажа дека операцијата би коштала 4500-5000...
Е сега мене ме интересира дали никој имал маче со скршен колк, дали правел операција како поминало мачето, колку го коштала, каде ја правел. Чудна ми е толкавата разлика во сумата.
Фала ви однапред.
Поз
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.270
Поени од реакции
7.552
Здраво дечки,
Имам 6 месечно маче кое пред една недела утрото го најдов со повредена нога. Направивме снимка се констатираше фрактура на колк и ветеринарите ми ги предложија за операција Пламен и Ксенија на факултет и Денис во Аеродром. Е сега после 3 дена ѕвонење на факултет каде што оставив снимки и требаше да ми се јават за инфо 3тиот ден го начекав Пламен да ми крени и ми кажа дека операцијата би коштала 12.000 (грубо) и дека термин има после една недела. Бидејќи не очекував толкава сума се јавив кај денис кој беше далеку “подостапен” веднаш ги види снимките на вибер ми објасни многу нејаснотии и кажа дека операцијата би коштала 4500-5000...
Е сега мене ме интересира дали никој имал маче со скршен колк, дали правел операција како поминало мачето, колку го коштала, каде ја правел. Чудна ми е толкавата разлика во сумата.
Фала ви однапред.
Поз
Оди кај Марин или Диме и не си играј играчки.Ако имаш имаш можност во Куманово кај Митко најдобро,он што ке каже тоа е
 

Наќо Скопски

Поручуе
Член од
3 април 2017
Мислења
4.270
Поени од реакции
7.552
Број од Митко ?
070 211 602
Види,овој ти е најдобар и тоа пошироко од Македонија.Неговиот проблем е што ладен и нема жал према животните.Можда е подобро да одиш сепак кај Диме,најдобро и најевтино ке поминеш.
Автоматски споено мислење:

Тој Пламен што го спомна,уште три животи да живее нема да научи за ветеринар да биде
 
На врв Bottom