Ветеринарно катче

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
знае ли некој од скопје каде се наоѓаат продавниците на војо и мелита?
Една од продавниците (ако не и единствена?) имаше порано во Беверли трговскиот. Последен пат сум влегла таму пред 2-3 години, така да не ме земај за збор, не знам дали е уште таму, можно е да ја преместиле.
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Змии најмногу сакам ама не да имам вака да гледам во живо на Тв многу ги сакам ...

ај да не отварам нова тема, тука ќе си прашам
кај да најдам пајак???:vozbud::vozbud::vozbud:
Каков пајак мислиш ?
Арно ти кажа Димитар у коше некое фати го ... ако си за обичен ...
 

Qwerty!

Knowledge is power:O
Член од
28 јуни 2008
Мислења
803
Поени од реакции
11
Змија мн сакам да видам цел живот не сум видол но...(поарно и да не видам :vozbud:)
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
А бе брат подобро да не видиш зш змија е нешо најгрозно и нешо најмногу шо го мразам и најмногу иам страв вкоски ...подобро да не видиш:helou:
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Змија мн сакам да видам цел живот не сум видол но...(поарно и да не видам :vozbud:)
Мислам оти си од струмица ако си оди на св илија ке видаш најмалко 5-6 :)
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Мислам оти си од струмица ако си оди на св илија ке видаш најмалко 5-6 :)
Не лажи децата , секој ден сум на св.илија нема ништо ..
Освен ако одаш накај 1-2-3 саато на најжешкото ... тогај може да бидаш ..
Инаку така поручок да одаш нема ...
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
сакам пајак за милениче, не обичен, туку некој поголем, поинтересен, ко тарантула
се продаваат негде???
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Не лажи децата , секој ден сум на св.илија нема ништо ..
Освен ако одаш накај 1-2-3 саато на најжешкото ... тогај може да бидаш ..
Инаку така поручок да одаш нема ...
Еј уште еднаш да не сум видел вакво мислење


Змии има по во долот односно околу потокот

Има од горниот влез на СВ. Илија.

Лани барем јас лично имав видено повеќе и една дотепано, една за малку не ја назгазив на телото туку дирек на главата беше мала , но што да и правам за нив не важат законите за заштита на дететто.

Обично тие што одат сабајле ги тепат заскитаните змии.

Секогаш внимавајте околу ладната воичка иако тие се плашат од народ сепак и треба вода.

Летно време никако не препорачувам качување преку долот (Бучо) бидејки ги има премногу .

Секогаш отворени очите каде газете .

Многу се гадни барем според мене.

Најбитно останете ладно крвни кога ќе ја видете .
Ако сте барем 2 метра далечина од неа сопрете со дивижеењто видете дали ќе продолжи да се движи во спротивна да избега ако не најблискиот камен, дрво или враќање назад и информирање на некој што може да ја среди.


Обично не се закачуваат и бегат , но кога се во опасност се бранат должни сте и вие тоа да го сторите исти заеби ги броците за правата на животните
Во Македонија брзо се размножуваат змиите.

Внимавајте некој се доста брзи ,а некој и “малку“ подрипнуваат

Секој кој ќе убие зимија на патот до Св. Илија ќути за да не дига паника меѓу нардот туку разменуваат информации само со тие што ги познават добро и знаат дека и тие ги убиваат.

Дали мислити дека сите што одат со стап на св. Илија го зимат за да се потпират на него?

Има 3-4 ца кој следат традицијата за увивање змии .

тие што имат работено на Цареви кули може да ви потврдат само колку нема змии
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Има некој прирачник, туторијал, книга...или што и да е за тоа како да се браниш од змиите што ги има во македонија ( од отровните...поскок, звечарка, шарка...и ако има и други, и од останатите... ), што да правиш во случај да те касне отровница а си далеку од населено место...?
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Има некој прирачник, туторијал, книга...или што и да е за тоа како да се браниш од змиите што ги има во македонија ( од отровните...поскок, звечарка, шарка...и ако има и други, и од останатите... ), што да правиш во случај да те касне отровница а си далеку од населено место...?
Jas ke ti objasnam be druze. Ke zemes apnatoto mesto ke pocnes da go smukas i so toa ke go izvadis otrovot. Samo treba da znaes deka treba site zabi da ti se zdravi. I mozes da go vrzes mestoto sto postegnato mozes za da ne odi krvta nagore. Pozdrav.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Јас сакам жирафа .... ќе јајт од комшијата ќе серит кај мене :vozbud:
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Jas ke ti objasnam be druze. Ke zemes apnatoto mesto ke pocnes da go smukas i so toa ke go izvadis otrovot. Samo treba da znaes deka treba site zabi da ti se zdravi. I mozes da go vrzes mestoto sto postegnato mozes za da ne odi krvta nagore. Pozdrav.
Во еден весник прочитав дека не треба да се шмука, и треба да се врзе над и под раната...
Ама сакам нешто подетално...
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Кајгана ВЕТ центар

Имам сиријски хрчак кој е стар 2 год,од денеска нешто чудо се случува со неговите очи, како да му се залепени и мислам дека не гледа. Дали некој може да ми помогне и да ми каже што да направам? А и некако е истоштен, му давав витамини, по препорака на ватеринар, но не му помогнаа баш!
Однапред ви благодарам
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Две години? Жалам шо ќе те разочарам, ама при крај ти е... :nesum:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Имам сиријски хрчак кој е стар 2 год,од денеска нешто чудо се случува со неговите очи, како да му се залепени и мислам дека не гледа. Дали некој може да ми помогне и да ми каже што да направам? А и некако е истоштен, му давав витамини, по препорака на ватеринар, но не му помогнаа баш!
Однапред ви благодарам
Не го напрегај, тргни му ги сите играчки од негова близина и оставај го да одмара, друго чаре нема, Фантом е во право.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom