Ветеринарно катче

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
pa od okoto de od kkapilarite na agolot od okoto
Епа супер што вака брзо одговори, се надевам не искрварило до сега, а веројатно НЕ бидејќи еве пиша пак на темава за време доволно ако краварело обилно потполно да искрврари, и зарем за сите овие денови не го однесе на ветиринар? а може чекаше совет за да го однесеш.... и бидејќи и онака не би добила совет како да се запре крварењето, ако ти остане живо пробај во некој од наредниве денови да го однесеш на доктор... пробај.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Може да ми препорачате некој ветеринар во Центар?
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Apokalipto напиша:
Само на уште ? :pos:

OK. Немал никогаш или сега му ги снемува ?
А бе многу му има снемато кој го знае шо му е
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
може постов не ми е за тука ама не знаев кај да прашам
знае ли некој колку наши години е една година кај мачките?
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Абе сега се вракам од излегуванје и тука во сокако мјаукаше едно маче ного жално и се завртувам јас гледам маленко маченце леже и се тегле на предните две раце задните ги влече како да се скршани и под окото крв му тече ми стана многу жал го зедов го ставив во кутија му ставив фателин од работилницата и го ставив внатре утре ке го носам на ветеринар тава е ок.Ама да не му биде нешто до утре не сака ни да пие ни да јаде само леже и кога ке го погалам преде некоја помош или некој совет да ми дадате да не му биде нешто до утре:nesum::nesum::nesum::raz:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
незнам дали моето прашање е баш за тука,но ај да се обидам.
што да правам со моето куче додека сум на одмор.немам кому да го оставам за тие десет дена пошто првиов одмор ќе бидам со моите!во голема паника сум,ве молам за совет.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
незнам дали моето прашање е баш за тука,но ај да се обидам.
што да правам со моето куче додека сум на одмор.немам кому да го оставам за тие десет дена пошто првиов одмор ќе бидам со моите!во голема паника сум,ве молам за совет.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
незнам дали моето прашање е баш за тука,но ај да се обидам?барам совет што да правам со кучето сега кога ке одам на одмор. првиов одмор ќе одам со моите и нема на кого да го оставам.сите што можат да ми дадат било каков совет нека пишат ,затоа што сум во паника?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
незнам дали моето прашање е баш за тука,но ај да се обидам?барам совет што да правам со кучето сега кога ке одам на одмор. првиов одмор ќе одам со моите и нема на кого да го оставам.сите што можат да ми дадат било каков совет нека пишат ,затоа што сум во паника?
Обавезно да најдеш некој да ти го чува.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Обавезно да најдеш некој да ти го чува.
да но јас сум од Гостивар и нема некое прифатилиште(незнам како да го наречам) , може некој да ми каже дали има некоја таква установа во Скопје? или која е процедурата за да го носам со мене преку граница?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Преку граница ќе ти треба и пасош за него плус лекарско (или како и да е дека е здраво животното), мој совет барај комшии.
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
ај да не отварам нова тема, тука ќе си прашам
кај да најдам пајак???:vozbud::vozbud::vozbud:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
знае ли некој од скопје каде се наоѓаат продавниците на војо и мелита?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom