Ветеринарно катче

Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
eheeej a da se vratime na moevo kuce a?:smir:
znaci topceto e kaj gradite,kaj gradniot kos...mislam deka toa ne e nisto strasno,pogolema griza mi e toa sto koga mrda mnogu piska,dali e mozno toa da e paraliza???pocnavme da i davame diazepam,ketonal i i stavame cepcinja,deneska e podobra....
inace veterinarive ni rekoa deka e mozna diskopatija i da ja kastrirame,ama sega da ja kastrirame???na 9 godini?? nema smisla...
angela ti rabotis kaj naletovski ili...sme bile tamu nekolku pati zatoa sto i se pojavuvase gnoj vnatre vo anusot(kolku gadno zvuci ova,uste pogadno izgleda),a za ova drugovo ideme na drzavnive vetreinari zs ni se poblisku...pozz i fala na sovetite:smir:
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
kako prvo piton e golema zmija, a kako drugu ZMII NE SE CUVAAT VO AKVARIUM (I TOA VI SOBA)lol
ako sakas zmija treba da imas eden golem dvor od kajsto zmijata nemoze da izleze
posle treba da ja banjas sekoj den po nekolku pati, i najvazno na nasa klima nema sansi da cuvas zmija !

end of story
Апсолутно неточно. За да се убедиш помини кај Војо (до Руска амбасада), не планирам да те убедувам пошто гледам колку не се разбираш од тераристика.
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
370
Поени од реакции
13
Jaс не работам кај Налетовски туку со Налетовски :smir: А приватната амбуланта неговата сопруга ја држи. Не е стара за кастрирање.
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
Подолго време сакам да купам питон и да си го чувам у соба дома у аквариум ако може некој да ми даде некаква информација, кај да најдам, колку пари се и дали треба некаква посебна дозвола за нив....
јас братче ако сакаш уште утре ке ти уловам ВОДНУШКА
само ти кажи
а за неа треба само добар аквариум пиши ми по ПП ако сакаш:smir: :smir:
 

word

Експресија...
Член од
2 октомври 2007
Мислења
298
Поени од реакции
3
Поарно да не видам змија и ке и кажам:nesum:
 
Член од
6 април 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
kako prvo piton e golema zmija, a kako drugu ZMII NE SE CUVAAT VO AKVARIUM (I TOA VI SOBA)lol
ako sakas zmija treba da imas eden golem dvor od kajsto zmijata nemoze da izleze
posle treba da ja banjas sekoj den po nekolku pati, i najvazno na nasa klima nema sansi da cuvas zmija !
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Аз в Неделја бјах на изложение на змии в Софиа ги имаше нај-отровните като Таипан, Мамба и други. Дори имах штастието да се снимам с една обикновенна Боа.
 

Kirov95

• GoD •
Член од
30 ноември 2007
Мислења
1.001
Поени од реакции
5
Аз в Неделја бјах на изложение на змии в Софиа ги имаше нај-отровните като Таипан, Мамба и други. Дори имах штастието да се снимам с една обикновенна Боа.
Де преведи :S
 

M*O*N*A

~*Kitekatus*~
Член од
20 јуни 2007
Мислења
99
Поени од реакции
31
Ми треба совет:)
Мачето ми е старо 11 месеци, а до сега веке 2 пати имаше циклус за парење.Со ветеринарот каде што ја носам разговаравме на таа тема и тој ми препорача дека пред да се пари најубаво е мачето да има барем 18 месеци.Ми кажа за некои инекции( хормонски) кои што ке и го сопрат циклусот на една година мегутоа не ми даде некои подетални информации за тоа кога се дава таа инекција(дали кога е во циклус или одкако ке и помине нагонот) и дали може таа инекција да донесе некои несакани последици.Нвистина би ми помогнало ако некој може да ми даде некој податок за овие инекции и одприлика која им е цената.Инаку мачето планирам да го стерилизирам подоцна,т.е.би сакала да има барем еднаш маченца и потоа да ја оперираме.
Фала однапред:smir:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Јас имам мачор стар 2 години и сега се разболел нешто. Се понаша како да повраќа, ама го немам видено да поврати што му е проблемот??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom