Вести од Иран ( тривијална тема )

Член од
13 јули 2010
Мислења
2.671
Поени од реакции
6.194
....ц ц ц ....ова персијциве никако да научат.....па дотичната госпоѓа никако не е проститутка....проститутките наплаќаат поштено за услугата што ја нудат (партија секс)...оваа го молзе искомплексираново џуџе....а тоа сиротото фрустрациите од својот раст и сексуален живот си ги лечи во политиката.....

....мора да интервенирам кај персијциве....мора да бидат покреативни и да измислат некој посоодветен термин....вака само ги навредуваат жените кои чесно наплаќаат за своите услуги
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Еве во духот на слободата на говорот и Европските норми кои ги промовира ЕУ наголемо во нашата земја и како доказ дека народот воодушевено ги прифаќа ке кажам:

Браво за Иран за потегот и почит.И само да додадам Никола Саркози е педер и мало грдо човече и пи*ка.


Очекувам заради постов утре од Франција да бидат депортирани 150 Македонци.
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Многу се грижи Карла Бруни што некои нечи... ја нарекле проститутка.Сигурно треба да биде увиткана во шамии како нивните.Па ај и размислете зошто ги виткаат во шамии.Изгледа зошто се убави како Карла.Ако до оние што ја нарекуваат проститутка дај прво направете некој план во тоа главата па после видете што кажувате.Девојката е прва дама на франција а францускиот претседател може да ги има сите проститутки во франција па така да не верувам дека би се оженил за една од нив.успешна жена за разлика од некои на форумов кои застануваат на страната на шамосанине и кропоглавите.а и саркози го врегаа сите каков бил и слично и ама излгеда дека он бил лекот за франција.ги протера џипсине кои престојуваа илегално а не како нас кои со години раниме бегалци од буџетот.да ви кажам би сакал претседател на македонија како саркози кој има чуство и за водење држава а из бирање жена.што сакате повеќе:Карла или снешка на љупцо или она страшилоно на бранко а.всушност двете се страшила.
 

Misirkov

Модератор
Член од
17 март 2005
Мислења
11.491
Поени од реакции
1.575
Говорот на Ахмадинеџад во ОН

Рече една од трите можности е Американската влада да ги оркестрирала нападите на 11 септември 2001.

Американската делегација протестирајќи ја напушти салата, а и се придружија шпанската, шведската, австралијанската и неколку други.

 

Misirkov

Модератор
Член од
17 март 2005
Мислења
11.491
Поени од реакции
1.575
Не е добро да се дига бидејќи Русија веќе ги испали и направи зделка со САД. Впрочем исто како со Косово.

Медведев со забрана на веќе нарачани С-300 ПВО ракети за Иран, а Иран ги критикува:


Tehran, Sept 23 (AP) The Iranian defence minister has criticised Russia for banning all sales of S-300 anti-aircraft missile systems to Iran. Today's comments by Gen Ahmad Vahidi come a day after Russian President Dmitry Medvedev issued a decree on the ban.
Russia signed a 2007 contract to sell the sophisticated systems that could boost Iran's ability to defend against air strikes.

Israel and the United States have objected to the deal, and no such missiles have been delivered yet.

Russia has recently has shown increasing frustration with Iran's policies and has said United Nations sanctions would prevent it from delivering the S-300s to Iran.

Vahidi told Iranian state TV that the Russians are obliged to implement the 2007 contract.

http://www.indolink.com/displayArticleS.php?id=092310073748
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.023
Поени од реакции
669
Море во право е човеков,чиста намештаљка е нападот врз кулите близначки.Позади нападот стојат Џо Бајден-нафтено лоби и воена индустрија,Џорџ Буш-олигархија и нафтено лоби итн.да не набројувам.Инаку зошто ционистите(тајна влада во сенка во УСА) би ги наместила нападите врз кулите близначки? Па одговорот би бил следниов:со еден удар убија повеќе муви и тоа:

1.Си обезбедија АЛИБИ за нападот кој го планираа на блискиот исток-целта е да се домогнат до нафтата се разбира,а и погодете кој ги доби владините тендери за експлоатација со нафтените извори,за набавки во храна,облека,муниција и др. работи потребни за војската и да не зборувам.Се се тоа нивни фирми,затоа денес не се знае каде отидоа 200 милијарди долари пари од америчките даночни обврзници.
2.Ја уништија "зградата 7" здание сместено веднаш до кулите близначки,а кое "случајно" падна и се сруши до темел веднаш после нападот?!? Таму имало сместено штаб на тајните служби,кои имале докази за криминалните активности од највисоките раководни структури во САД,вклучително и на манкито Џорџ Буш и татко му кој ја водеше интервенцијата врз Ирак во 1991.Впрочем уверете се и сами >>> http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/wtc7.html?q=wtc7.html >>> 3.Ги задоволија своите апетити кои се сатански,сите тие членуваат во сомнителни тајни здруженија кои се со уште позаебани имиња како на пр.Skull&Bones т.е. пиратскиот знак,црно знаме со лобања и коски под неа.Доказ? >>> видеово е снимано со тајна камера,снимателот си го ризикувал животот!

Па народе држете среќа во иднина на власт да дојдат некој понормални луѓе,бидејќи ме фаќа страв кога ќе видам кој мајмуни ги имаат кодовите од нуклеарните боеви глави и проектили-и сетете се на Буш со средниот прст кренат нагоре!
 

Misirkov

Модератор
Член од
17 март 2005
Мислења
11.491
Поени од реакции
1.575
Можеби е во право, но нема да има С-300 ракети, тенкови T90 ниту пак воени бродови.

3а неколку месеци повеќе од пола компјутери во државата се заразени су супервирус, нуклеарната програма е одложена, а кој знае какви (кибернетски) напади се вршат вкл. саботажи на воени паради.

Сходно не е во право. ;)
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
А кој може да потврди дека С-300 веќе не е таму?Еве на пример може Кинезите веќе им го испорачале во форма на нивната копија,или Иран самиот ке си ја направи со преќутна дозвола на ,,некој,, .
А инаку не би се дигал,ако не знае дека некој стои зад него.А стои.А дека Русија се договорила,уште повеќе дека го испалила е малку претерано рано да се каже.Не им продава ракети,ама им продава на Сиријците на големо.А од Сирија случајно ракети стигнуваат до Хезболах кој пак случајно повторно,ич не соработува со Иран.

Ахмадинеџад и оние кои стојат зад него а кои наголемо ги работат Американците знаат дека напад на Иран е кец во десетка за нив во напорот да ги истиснат Америте од таму.И Ирак и Авганистан се детска игра во однос на она што ги чека ако евентуално решат да влезат во Иран.А денешнава случка е жив доказ.Просто е неверојатно,си заминаа како мали деца кога ке се налутат кога нешто не им е по кеф.Пред 10 години немаше да дозволат ниту да препне овој на говорница а камоли да им кажува овакви работи во лице во сред Њујорк.И ке продолжи да провоцира со надеж дека ке налета пак некој идиот како Буш не дај боже,и да се напраи ку*шлус невиден...
 
M

.:makedonec:.

Гостин
Со ова Махмуд Ахмадинеџад докажува дека неговата земја е жедна за војна и ќотек ама само да не се заебе против НАТО, Америка и Израел ретко кој победил Виетнам против американците и никој друг требало да размисли малку пред да ги изеде г...ата ! ! !
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
Иран веќе има С-300 ,кога се способни да направат нуклеарка,ке направат и еден куп копии на С -300.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
11.121
Поени од реакции
3.382
Море во право е човеков,чиста намештаљка е нападот врз кулите близначки.Позади нападот стојат Џо Бајден-нафтено лоби и воена индустрија,Џорџ Буш-олигархија и нафтено лоби итн.да не набројувам.Инаку зошто ционистите(тајна влада во сенка во УСА) би ги наместила нападите врз кулите близначки? Па одговорот би бил следниов:со еден удар убија повеќе муви и тоа:

1.Си обезбедија АЛИБИ за нападот кој го планираа на блискиот исток-целта е да се домогнат до нафтата се разбира,а и погодете кој ги доби владините тендери за експлоатација со нафтените извори,за набавки во храна,облека,муниција и др. работи потребни за војската и да не зборувам.Се се тоа нивни фирми,затоа денес не се знае каде отидоа 200 милијарди долари пари од америчките даночни обврзници.
Да не одам офтопик, ќе го спомнам само ова,
Ако државните интереси, моќта и влијанието што ги имаат САД во светот и огромниот бенефит од тоа се помалку важни од нафтеното лоби, тогаш дефинитивно сами си го направија 9/11.

За Ахмадинеџад... ма може да купа колку сака може и нуклеарки да изгради, но никогаш нема да ги употреби на Израел. Попрво ќе се пресмета со С. Арабија, Ирак и сите сунити околу Иран отколку прво да оди на Израел.
А и онака знаат дека ако го нападнат Израел, од Иран и околината нема да остане ништо.

--- надополнето ---

Иран веќе има С-300 ,кога се способни да направат нуклеарка,ке направат и еден куп копии на С -300.
Можат да прават копии колку сакаат, ама џабе кога го немаат оригиналот.
Никоја копија не е толку ефикасна како самиот оригинал, Рускиот С-300.
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73
Да не одам офтопик, ќе го спомнам само ова,
Ако државните интереси, моќта и влијанието што ги имаат САД во светот и огромниот бенефит од тоа се помалку важни од нафтеното лоби, тогаш дефинитивно сами си го направија 9/11.

За Ахмадинеџад... ма може да купа колку сака може и нуклеарки да изгради, но никогаш нема да ги употреби на Израел. Попрво ќе се пресмета со С. Арабија, Ирак и сите сунити околу Иран отколку прво да оди на Израел.
А и онака знаат дека ако го нападнат Израел, од Иран и околината нема да остане ништо.

--- надополнето ---Можат да прават копии колку сакаат, ама џабе кога го немаат оригиналот.
Никоја копија не е толку ефикасна како самиот оригинал, Рускиот С-300.
Нема да биде како рускиот,но сигурно нема да направат нешто како кинеска копија на нокиа, ке си направат за себе нешто по квалитетно.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
2.201
Поени од реакции
86
Копија или не,се што е на било кој начин поврзано со С-300 е доволно да дигнат паника и во САД и во Израел.Имале или немале фактичката состојба е таа,ова е година 6 та како Ахмадинеџад си го тера своето,а нападот на Иран е само одлична тема со која новинските агенции си го дигаат рејтингот и заработуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom