Вести, настани и гласини поврзани со игри

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Ми се чини како творците на видеово, Џон Скипер, како и јавноста која мрчела против e-sports на ESPN, поима немаат дека на пример ESPN2 пред петнаесет години пренесуваа светско првенство во Magic: the Gathering.

(не го догледав до крај видеово)
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.189
Поени од реакции
19.267
Ми се чини како творците на видеово, Џон Скипер, како и јавноста која мрчела против e-sports на ESPN, поима немаат дека на пример ESPN2 пред петнаесет години пренесуваа светско првенство во Magic: the Gathering.

(не го догледав до крај видеово)
Во главно зборува дека традиционалните спортови како фудбал и ракомет со е-спортовите имаат доста исти работи.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Не знам колку ја пратите темава али ај да шернам.

https://www.facebook.com/events/1691083367841136/?ref=22&feed_story_type=22&action_history=null

Другарче ми кажа да споделам за настанов кој што наводно е нешто како трибина за гејмери а планирано било да има промоција и на некои македонски игри и такви ствари. Од тоа што ми кажа за настанов планирано е да биде ептен топ со гости кои што наводно ептен си ја знаеле работава.

Ја не сум гејмер така да не знам премногу од работиве али еве проверете шо како па ако ви одговара кликнете атендинг барем :D
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Оригинал, и превод.

Ако она што е напишано во било која од горните статии, оригиналната или преведената(за оние кои разбираат, но и не разбираат англиски), стварно не знам кој к*р им е на овие што ја прават CoD. Што им е у тоа паметот што ја тераат играва како у иднина, па така и у СВЕМИР.
Овие што се скапаници Трејарх конкретно, па и Инфинити Уорд според статиите од погоре, идиотишта и се останато лошо, изгледа оние од Активижн се уште полоши, со тоа што како сопственици и издавачи на CoD како бренд, дозволуваат вакви гом*арии да и прават на играва....
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Оригинал, и превод.

Ако она што е напишано во било која од горните статии, оригиналната или преведената(за оние кои разбираат, но и не разбираат англиски), стварно не знам кој к*р им е на овие што ја прават CoD. Што им е у тоа паметот што ја тераат играва како у иднина, па така и у СВЕМИР.
Овие што се скапаници Трејарх конкретно, па и Инфинити Уорд според статиите од погоре, идиотишта и се останато лошо, изгледа оние од Активижн се уште полоши, со тоа што како сопственици и издавачи на CoD како бренд, дозволуваат вакви гом*арии да и прават на играва....
А зошто толку те изнервира ова?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
А зошто толку те изнервира ова?
Од една страна ме нервира, што сум фан(Jack Sparrow) на CoD серијалов, и што ја тераат у некој не знам каков правец, т.е. ќе му дојде како некоја различна игра, но со исто име. Ја уништуваат играта, ја мењаат од корен.
Ова ќе му дојде како GTA да ја отераат у влесена и само да ја наречат GTA: The Space Colony, или да ја направат со роботи и да ја викаат не знам како, или останати игри, да ги отераат у некој си нетипичен правец.

Од друга страна, пак, поради тоа што сум фан од горенаведениот тип, и ме боли тасета, на крај краева не давам пари за да ја играм, а нема ни интернет да потрошам за да ја симнам и пробам.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Од една страна ме нервира, што сум фан(Jack Sparrow) на CoD серијалов, и што ја тераат у некој не знам каков правец, т.е. ќе му дојде како некоја различна игра, но со исто име. Ја уништуваат играта, ја мењаат од корен.
Ова ќе му дојде како GTA да ја отераат у влесена и само да ја наречат GTA: The Space Colony, или да ја направат со роботи и да ја викаат не знам како, или останати игри, да ги отераат у некој си нетипичен правец.

Од друга страна, пак, поради тоа што сум фан од горенаведениот тип, и ме боли тасета, на крај краева не давам пари за да ја играм, а нема ни интернет да потрошам за да ја симнам и пробам.
Проблемот е што секоја година сакаат да вадат нов наслов, па ова за мене е очекувано.
Не можеш секоја година да вадиш CoD со дејствие во Втора Светска Војна. Или мора да измислуваат нови работи цело време, или да останеа на оригиналните неколку наслови.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
Наскоро ќе има DLC кој ќе овозможи да се употребуваат Animal Crossing Amiibo-а, во Animal Crossing: New Leaf!
(y)
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.452
Убав пар ќе бидат, две компании кои уништуваат одлични производи само бидејќи успеале да ги купат компаниите кои ги правеле тие производи.

Ќе биде интересно да се гледа уништувањето на Електроник Артс доколку Мајкрософт ги купат.

И онака Електроник Артс уништија безброј брендови: Battlefield, Command & Conquer, Medal of Honor, Need For Speed и безброј други, па заслужуваат и тие да бидат уништени на ист начин.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Вчера, на 24 мај 2018, после неколку годишна битка со рак на дебелото црево почина John 'TotalBiscuit' Bain на 33 години.



Џон стана популарен на Youtube со неговите видеа поврзани со гејминг. Играше, правеше рецензии итн.
Ракот го победи во 2015 но за жал, подоцна метастазираше во неговиот црн дроб и рбетот.

Џон го пратев повремено, последниве 6-7 години. Мислам дека првпат го запознав токму преку Кајгана, го спомна некој член.

Во последните неколку години, често се фокусираше на зголемување на популарноста кај инди игрите. Учествуваше и во подкасти со други Јутубери.
Знаеше да биде остар критичар без разлика колку популарна игра рецензира.
Се бореше за нет неутралноста.

Она што го работеше, сега го остави на жена му Џена.

Се сеќавам на ова видео, мислам дека тука првпат спомна за неговите здравствени проблеми, и препорачувам да се ислуша цело.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom