Верувања, проблеми и решенија во врска со сексот

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од INFECTED, 18 март 2017.

 1. INFECTED

  INFECTED

  Член од:
  25 март 2015
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  557
  Доколку постои темава нека ми прати некој линк.
  Доколку не, да почнеме дијалог.

  За почеток би прашал: што кога на некоја сте ѝ прв, а таа не свршила ниту еднаш? Што да се направи за таа да доживее оргазам?
   
 2. smihajlo

  smihajlo Superposition, Relentless

  Член од:
  11 август 2010
  Мислења:
  2.901
  Допаѓања:
  3.102
  Ќе експериментираш додека не дознаете што функционира. Ако не успеете по некое време консултирајте се со лекар/секс терапевт.

  П.С Користи прсти и јазик :pos:
   
  На INFECTED му/ѝ се допаѓа ова.
 3. katinakatalina

  katinakatalina

  Член од:
  5 мај 2016
  Мислења:
  1.325
  Допаѓања:
  846
  Барем сега е лесно, изгуглај-Како да ја доведеш жената до оргазам...читај, применувај и се разбира, отворен разговор со партнерката:)
   
  На INFECTED му/ѝ се допаѓа ова.
 4. macko i

  macko i Локален шериф

  Член од:
  8 јуни 2011
  Мислења:
  2.145
  Допаѓања:
  1.065
  Ништо страшно де биди свесен дека секогаш нема да ја доведеш до оргазам од различни причини како стрес , расеаност и слично. Ко што ти кажаа користи прсти јазик играј со клиаторусот и бум оргазам и за неа.
   
  На INFECTED му/ѝ се допаѓа ова.
 5. INFECTED

  INFECTED

  Член од:
  25 март 2015
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  557
  Не помага.
   
 6. katinakatalina

  katinakatalina

  Член од:
  5 мај 2016
  Мислења:
  1.325
  Допаѓања:
  846
  [Q:)UOTE="INFECTED, post: 8003670, member: 78478"]Не помага.[/QUOTE]
  Не се откажувај...премногу е комплициран женскиот свет:)
   
 7. INFECTED

  INFECTED

  Член од:
  25 март 2015
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  557
  Не се откажувај...премногу е комплициран женскиот свет:)[/QUOTE]
  Ех, ништо ново. Е сеа кружат муабети дека имало мажи што на секоја жена можеле да ѝ пружат оргазам. Без јазик прсти помагала, само со пенетрација, во првите неколку минути. До што е сега, не можам никако да разберам и би сакал да се вклучат повеќемина во темава.
   
 8. katinakatalina

  katinakatalina

  Член од:
  5 мај 2016
  Мислења:
  1.325
  Допаѓања:
  846
  Ех, ништо ново. Е сеа кружат муабети дека имало мажи што на секоја жена можеле да ѝ пружат оргазам. Без јазик прсти помагала, само со пенетрација, во првите неколку минути. До што е сега, не можам никако да разберам и би сакал да се вклучат повеќемина во темава.[/QUOTE]
  Убаво си кажа, кружат моабети и само ке продолжат да си кружат и така..хаххахааа...Секој си е прикаска за себе, не се оптоварувај..најдобар начин е да ја прашаш партнерката, да ја пратиш како реагира, каде реагира идр...има време, ке ги научиш жените ;)
   
  На INFECTED му/ѝ се допаѓа ова.
 9. lucinefer

  lucinefer

  Член од:
  20 јануари 2011
  Мислења:
  52
  Допаѓања:
  34
  Не разбрав баш, девојката нема никогаш доживеано оргазам, или за време на секс?
   
  На INFECTED му/ѝ се допаѓа ова.
 10. INFECTED

  INFECTED

  Член од:
  25 март 2015
  Мислења:
  410
  Допаѓања:
  557
  Клиторичен има секогаш кога ќе се запипкаме. Најбрзо за пола минута, најдолго за десетина мин од пипкање свршува. Ама вагинател (да се стресе целата) не сум успеал да ѝ пружам, сто насто сум сигурен. Тоа што мене или во еден од сто случаи не ми станва, и кога ми станува свршвам за минута две или три и ни е страв следна рунда (бременост..) е друг проблем. Сакам да си го намалам тоа пребрзо свршување кај мене и да успеам да ја задоволам прво неа а после јас.
   
 11. fcwiz@RD

  fcwiz@RD

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  145
  Еден мал совет, пробај го па кажи дали ти помогнало да одржиш ерекција , броиш до 10, 1,2,3,4,5,6,7,8,9 бавно па 10 јако, 1,2,3,4,5,6,7,8 бавно па 9,10 јако итн.
   
  На INFECTED му/ѝ се допаѓа ова.
 12. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  1.594
  Допаѓања:
  2.168
  A da probas pred da imate seks da go izdrkas ednac ili dva pati. Jas sekogas praktikuvam pred seks da go izdrkam.
   
 13. Incule

  Incule

  Член од:
  4 јануари 2015
  Мислења:
  835
  Допаѓања:
  204
  Ти сакаш девојка ти да биде како порно актерка?? Друго е на порно
   
 14. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  1.594
  Допаѓања:
  2.168
  Toj saka devojkata da bide vaginalno zadovolena preku penetracija a ne da prska na 100 metri sloboden stil kako vo fiomovite ;)
   
  На INFECTED му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Incule

  Incule

  Член од:
  4 јануари 2015
  Мислења:
  835
  Допаѓања:
  204
  Сакал да биде како порно актерка,па само порно актерките се тресат а преку пенетрација лесно е
  --- Споено дупло мислење, 26 март 2017 ---
  Изнинете ама неможеме да бидеме како порно актерки
   

Сподели преку: