Верски вести III

Член од
7 септември 2016
Мислења
18.984
Поени од реакции
33.584

...кога ќе видам вака свештено лице да ја злоупотребува „работната“ униформа која сака религија да е треба да му се иземе тоа право да биде свештено лице.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.116
Поени од реакции
9.097

Види колку е убаво...што има злоупотреба тука.
Јас одма би им се придружила.
 
Член од
6 април 2018
Мислења
92
Поени од реакции
82
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.416
Поени од реакции
11.457
Во Прилеп првпат по 170 години вчера дојде грчки, а по повеќе од 70 години бугарски владика

На покана на владиката Петар од Македонската православна црква - Охридска архиепископија во прилепската црква Свето Благовештение заедничка света архиерејска литургија служеа митрополитот Петар, митрополитот во мирување Игнатиос од Грчката црква и старозагорскиот митрополит Киприја од Бугарската црква.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom