Верски вести III

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.341
Поени од реакции
35.865

...кога ќе видам вака свештено лице да ја злоупотребува „работната“ униформа која сака религија да е треба да му се иземе тоа право да биде свештено лице.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.044
Поени од реакции
9.706

Види колку е убаво...што има злоупотреба тука.
Јас одма би им се придружила.
 
Член од
6 април 2018
Мислења
101
Поени од реакции
86
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.758
Поени од реакции
11.829
Во Прилеп првпат по 170 години вчера дојде грчки, а по повеќе од 70 години бугарски владика

На покана на владиката Петар од Македонската православна црква - Охридска архиепископија во прилепската црква Свето Благовештение заедничка света архиерејска литургија служеа митрополитот Петар, митрополитот во мирување Игнатиос од Грчката црква и старозагорскиот митрополит Киприја од Бугарската црква.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.758
Поени од реакции
11.829
Вратени 20 украдени македонски икони
МИА | ДТЗ
пред 39 минутипред 39 минути
Незаконски изнесените икони, кои вчера беа предадени на македонската делегација во Тирана, се изложени во Музејот на Северна Македонија.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.919
Поени од реакции
15.905
 
Последно уредено од модератор:
Член од
12 јануари 2022
Мислења
577
Поени од реакции
1.196
Додека вселенскиот патријарх Вартоломеј од Константинопол го испраќа патријархот на БПЦ Неофит на последнија му пат, неговиот српски колега е во посета на Русија. Както се казва сборовете са непотребни…
 
Член од
18 август 2015
Мислења
165
Поени од реакции
91
Канонизација на Преподобните Спасе Вевчански и Спаса Вишенска

 

Kajgana Shop

На врв Bottom