Веројатност за љубов на прв поглед

Верувате во љубов на прв поглед???

  • Да

    Гласови: 194 65,1%
  • Не

    Гласови: 104 34,9%

  • Вкупно гласачи
    298
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Spored mene, ljubov na prv pogled ne postoi!!! Postoi zainteresiranost, silna simpatija ili opsesija posle "prviot pogled", ama toa e daleku od ljubov!!! Ljubovta nastanuva koga ke ja zapoznaeme licnosta. Celata harizma na licnosta ne tera da ja sakame a ne samo ubavi oci ili nasmevka ili ne znam sto... Mene mi se slucilo nekoj da mi ostavi silen vpecatok i da mi se dopadne na prv pogled, ama za ljubov... malce poposle!!!
 

Smasher

Професионален молер
Член од
27 јуни 2007
Мислења
811
Поени од реакции
9
Нема љубов на прв поглед, премногу малку информации се знаат за личностите, може само да се работи за привлечност базирана на првични информации кои се недоволни а можеби и се невалидни. (Момчето и девојката може да се погодат и се да биде ок ама шансите се мали, процентот е мал.)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Зошто не верувам во таква љубов? :jaj:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Страшна привлечност, занес, желба да го видиш повторно оној кој те заинтригирал со својата појава...тоа се работи кои може да се случат на прв поглед.
Сепак за љубов е потребно време.:pipi:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.698
Поени од реакции
13.341
Pak izbrzav na anketata :pos:. Aj ke si go kazam odgovorot tuka. Ljubov na prv pogled??? Pa toa ne e bas onaa prava ljubov. Poveke vlece na zacepanost. Pravata ljubov sekogas se pojavuva so tek na vreme - isto taka i se pokazuva. No za da se zaljubis vo nekogo (vistinski) sepak treba da se vrodi nekoja ljubov koja cesto e na prv pogled. Toa e kako uvertira-pocetok.Sum se imal "zaljubeno" na prv pogled cesto, no i cesto taa "zaljubenost" isceznala brzo.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Љубов на прв поглед? I don't think so. Страст да, привлечност да, симпатии кон таа личност да, ама љубов?! Љубовта не е да се вљубиш во неговиот/нејзиниот физички изглед. Љубовта е да го знаеш потполно и да ги сакаш сите негови/нејзини мани и доблести. Тоа е љубов.
Ама, некои не разликуваат страст од љубов, и ќе постојат такви се додека не ја запознаат вистинската љубов. Кога ќе ја запознат неа, тогаш тоа „не“ ќе го надмини „да, постои љубов на прв поглед“.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Веруваш во љубов на прв поглед .... или да поминам уш еднашка покрај тебе ???
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
Љубов на прв поглед? I don't think so. Страст да, привлечност да, симпатии кон таа личност да, ама љубов?! Љубовта не е да се вљубиш во неговиот/нејзиниот физички изглед. Љубовта е да го знаеш потполно и да ги сакаш сите негови/нејзини мани и доблести. Тоа е љубов.
Ама, некои не разликуваат страст од љубов, и ќе постојат такви се додека не ја запознаат вистинската љубов. Кога ќе ја запознат неа, тогаш тоа „не“ ќе го надмини „да, постои љубов на прв поглед“.
ja podrzivam. ama sto i da e toa na prv pogled sepak postoi. mi se ima sluceno. znam. ja gledas devojkata vo slow-motion kako na film:) i nisto okolu ne e vazno sto se slucuva. site okolu tebe zborat a ti slusas samo blabla bla. pa iste ako uspees da se zapoznaes so licnosta vo toj moment. pa toa e cuvstvo podobro od nadobriot orgazam na svet:). e posle zapocnuva vrska, se pojavuva nesto sto se vika ljubov i se paga vo voda. ali jebiga. vredese. zamilsete kako e:)
 
Член од
26 ноември 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Во анкетата избрав дека верувам.Но сакам, малку да се појаснам. Не верувам во љубов, на прв поглед, повеќе верувам во нешто како вљубување и силна хемија на прв поглед. За да навистина чувствуваш љубов кон некого треба навистина добро да го познаваш:wink:
 
Член од
1 декември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Ljubov na prv pogled? Mnogu cudno ama vistinito i jas veruvam vo taa ljubov imas devojka sto prvata vecer koga ja vidov znaev deka e stvorena za mene! Ama podocna so tek na vremeto nestata se promenia i raskinavme trogatelno!! cestitki za uspesnata ljubov
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Ne mi se slucilo nesto takvo i zatoa ne veruvam....na prv pogled moze da mi se zasviga nekoj nenormalno mn ama ne e nisto vo sporedba da ljubam nekoj sto go znam..!Ako mi se sluci ke poveruvam i sakam da vidam kakvo e cuvstvoto!:pipi:
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Љубовта е природно нешто и никогаш не се знае кога ке се појави, колку ке трае и кога ке си замине...многу е тешко да си ги контролираме чувствата...мислам дека љубов на прв поглед постои но таквите случаи се многу ретки...
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
Да, верувам во љубов на прв поглед. Тој што не искусил таква љубов може да не верува:mist:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Не верувам,затоа што за да бидеш заљубен во некој треба да го знаеш како диши,како размислува,да се познавате,да се прифаќата еден со друг.А тоа на прв поглед е само безопасно љубовно пецкање кое може да резултира со љубовна врска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom