Веронаука во училиштата?

Веронаука во училиштата?

  • да

    Гласови: 74 34,1%
  • не

    Гласови: 143 65,9%

  • Вкупно гласачи
    217

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Многу повеќе одат веронаука зошто се вршат големи притисоци за да не се оди на историја не религии,директорите и професорите мора да ги ,,известѕваат,,родителите дека(демек)нема место во класовите по историја на религии или немаат кадри па децата мора сите на веронаука да одат и слични лаги-не знам зошто толку владата го форсира овој предмет:toe:
Срамота стварно срамота. Цел свет оди напред само ние одиме назад.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
213
Поени од реакции
15
Па еве пред некој ден спомнаа воведување сексуално образование-јас би направил да се бира меѓу овој предмет и веронаука.
Барем од сексуално образование ќе имаат некаква корист
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Барем од сексуално образование ќе имаат некаква корист
Не бе па ти, наместо да учат да се сексаат ќе учат да апстинираат оти инаку ќе горат у пеколот.
И се разбира веднаш сите ќе престанат да се сексаат и нема да им текне до брак такво нешто.
Исто ќе учат и да не користат кондоми коа се сексаат оти и тоа е грев.

И фала богу овие коа ќе решат да се сексаат ќе се сексаат без кондоми и после ќе има вишок дца и ќе се исполни планот на владата за пораст на популацијата.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
Веронауката како предмет треба да се воведи,незнам како може да не сакате да научите малку повеќе,за вашата религија.Предметот треба да се воведи зошто ќе влијае при донесување на одлуки на помладите во животот.
Не треба да се размислува:леле ќе имаме уште еден предмет кој ќе учи!
Не сме во комунистичко време,не се вракајте назад,сега се подруги времиња.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Јас сум паган.
Дали моите деца ќе учат паганство или мораат да бират христијанство ил ислам??
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Јас сум паган.
Дали моите деца ќе учат паганство или мораат да бират христијанство ил ислам??
Мислам дека можеш ти да предаваш на твоите и децата на паганите.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
според мене не треба да се воведува, бидејки можеби не секој сака да биде верник. А доколку детето сака да знае нешто од таа тема, може да праша дома :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ne, veronauka e kako porano marksizam
treba opsto za verite
a ne samo ovaaili onaa vera
oti toa e ko porano ednoumie
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
68
Поени од реакции
6
NE VERONAUKA.......SAMO TOA NE.....ZASHTO SO SAMATA VERONAUKA IM GI PERAT MOZOCITE NA DECATA ZA DJABE.....SHO SEA....moze ja nema da sakam moeto dete da uci veronauka i ke mora a???ABEEE DOOOBAR E GRUEVSKI......ZNACI POLITICARIVE MAMMATA NI JA SPOEBAA......SE DA IM EBAM!!!
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
NE VERONAUKA.......SAMO TOA NE.....ZASHTO SO SAMATA VERONAUKA IM GI PERAT MOZOCITE NA DECATA ZA DJABE.....SHO SEA....moze ja nema da sakam moeto dete da uci veronauka i ke mora a???ABEEE DOOOBAR E GRUEVSKI......ZNACI POLITICARIVE MAMMATA NI JA SPOEBAA......SE DA IM EBAM!!!
Не бе чувај боже децата да знаат за религиите и зошто 80 посто од светов верува во нешто од кој најголем број се христијани. Ама затоа твоите деца сигурно ќе знаат што долна облека носи Бритни Спиарс.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
230
Поени од реакции
10
ofkors deka treba . Koga mozi da im ja polnat glata na decata Istoricarite deka covekot nastanal od nekoj fuckin majmun , ili Biologija deka nastanal od nekoja fuckin bakterija zosto da ne im se kazuva deka Bog sozdal se ? ( The truth )
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
убаво кажа една од извршните судии- постојат миси во црквите и таму кој сака нека си ги носи децата да му учат за веронаука. Верувам дека и во џамиите е исто.
Паметно ќе биде да воведат предмет сексуално образование во осмо одделение.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Веронауката треба да биде фуснота во историјата, а не нешто за кое ќе се аргументира “за“ или “против“.

Се знае, смрт за поповите, вистина за народот!
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
А дали почна да се изучува веронауката во школиве или се уште се чека одобрување од врховен суд.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom