Венеција

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Венеција е мелем за душа,многу путки може да ти паднат на кајчето само треба да си шмекер,ако не од прв пут тогаш ти дава гарант од втор. 100% проверена работа.

Додуша у Охрид се дешаваше ова ама кајче си е кајче.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Да ми помогне некој за смештај..понормална цена и немора да е нешто најдобро задоволен би бил само кревет... :D
Кај да барам? :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Да ми помогне некој за смештај..понормална цена и немора да е нешто најдобро задоволен би бил само кревет... :D
Кај да барам? :)
Ако сакаш смештај во Венеција барај во Местре. Тоа ти е пред мостот (пред да влезеш во Венеција). Таму ти се поефтини. Не е далеку многу до Венеција, со автобус (мислам дека и не беше скап автобусот, повеќе од 5 евра не е) си брзо таму. А такси ПОД НИКОЈ СЛУЧАЈ.

Друго што ти треба инфо околу Венеција слободно прашај.
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
vo mestre edna nok vo motelce, hostelce kolku kosta:)?
 
Член од
28 март 2007
Мислења
207
Поени од реакции
100
vo mestre edna nok vo motelce, hostelce kolku kosta:)?
Зависи за кој период бараш... Провери си најубаво на booking.com ...
Јас се погодив за 1-ви ноември (тогаш им е празник на сите католички земји) и бев во мало пристојно хотелче, за две вечери за двајца со појадок 75 евра...
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
na 29 sept. ke bidam vo Venezia, za edna nok mi treba
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Карневалот во Венеција започнува од 8 фебруари. По агенцииве има добри цени 150 евра за посета на карневалот кој постои од 1.300 и некоја година.
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Венеција е прекрасна за очи и за душа.
Нормално, ако останеш повеќе време.
Во еден ден имаш време само за плотадот Сан Марко...но, има многу поубави и поводушевувачки места. За кои треба време за да се прошетаат.
Едноставно Венеција зборува за нешто старо, но толку богато.
Таква историја носи во себе...што нема шанси да останеш рамнодушен.
Ти треба само водич и љубовта до тебе...за да ја почувствуваш во право светло :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
заборавете на Венеција
се искурназија венецијанците - Venecija je jedna od najatraktivnijih turističkih destinacija. Možda je i isuviše atraktivna, kažu pojedini Venecijanci. Sada demonstranti traže da se ograniči dnevni broj posetilaca.

http://www.dw.de/venecijanci-protiv-venislenda/a-16964801
 
Член од
18 март 2013
Мислења
3
Поени од реакции
0
Najubav grad shto sum go videla do sega!!!
Tolku mistichen,prekrasen grad bogat so istorija. Posetata kje bide ushte poubava dodeka zapoznaete nekoi sharmantni italijanci :D
 
Член од
8 јуни 2013
Мислења
69
Поени од реакции
29
Прекрасно место.. градбите, уличките, гондолите,мостот и пиците шо ги прат со некој си зеленчуци (ни сам незнам шо беа, само ги тргнав на страна) ми се причини за да одам пак. Единствено шо ме нервираше е преголемата гужва.
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Не знам зашто Македонците толку се траскаат од земја по Венеција. Цела Европа ја прошетав и искрено Венеција не е ништо посебно, добро е да се види- да, ама има далеку подобри, поубави и поефтини места од Венеција. Од цела Италија, италјаните од Венеција се нај- rude a hospitality 0. Јас за себе знам дека никогаш не би отишла на одмор во Венеција кога за истите пари можам да отидам на многу поубави места.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom