Велија Рамковски се враќа во бизнисот

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.852
Поени од реакции
7.541
Летово во јавноста се појавија информации дека е пуштен Велија од затвор поради здравствени проблеми. Имаше дадено интервју во весникот Слободен пеачт дека план му е да ја врати А1.

Пред неоја недела се појав во јавност информација дека е отворен и затворен стечај за Хедис ДОО
http://emagazin.mk/vesti/vest/40914?title=otvoren-i-zatvoren-stechaj-za-hedis-doo-edna-od-фirmite-na-velija-ramkovski

Вчера пак се појави информациј дека се враќа и Хедис маркети
http://emagazin.mk/vesti/vest/40975?title=ekskluzivno-se-vranjaat-hedis-marketite

Дури и на фејсбук имаше страна за Хедис.


Ме интересираа ваши мислења околу сето ова . Дали мислите дека ќе му успее да се врати Рамковски или не ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.749
Штета.:(
Велија беше еден од малкуте (ако не и единствен) добар проект на Груевски, кој проект во морето на криминалии, предавства за личен ќар и диктаторства, не можеше да се види.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Ме интересираа ваши мислења околу сето ова . Дали мислите дека ќе му успее да се врати Рамковски или не ?
Ако му дадат да "рекетира" како што му даваа дур беше со Грујо, ќе му врви работата.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.576
Поени од реакции
38.708
Одбивно човече сите телевизии имаат газди па никој од нив не се истрчува секој ден да збори на тв ко овој што праеше. Чисто се сомневам и доколку му ја пуштат телевизијата дали би ја гледал некогаш.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
На Фејсбук пишале Хедис маркетите се враќаат со бла бла бла....и производите со својот препознатлив квалитет:pos::pos::pos:. Велија сам не си верува во квалитетот на канцерите што ги продаваше, а не пак некој друг :pos:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Јас верувам дека ќе ги врати Хедис маркетите, а и А1. Хедис маркетите продаваа многу неквалитетни производи, но А1 беше најдобрата телевизија. Ако се врати А1 онаква каква што беше, има и те каков страв да настане меѓу останатите телевизии. Но тоа е добро за нашиве телевизии, затоа што можеби ќе им текне да вложуваат во наши телевизиски производи.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Хедис маркетите уствари беа маалски продавнички со Хедис знакче и обврска да набавуваат производи од Велија. Не дека се негови маркетите, па да ги врати.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.790
Поени од реакции
15.696
Ако му дадат да "рекетира" како што му даваа дур беше со Грујо, ќе му врви работата.
ако ти должи до 500 евра, ќе ти врати така што на наградна игра ќе добиеш некоја машина за перење ... пари нема...
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
Хедис живееше од дигимон,драгонбол и покемон смоки и корасани , сеа ако сака профит треба сликичиња и жетони од политичариве да става пошто децава не се лажат више ....
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Како сега да го упикаат зинго у Идризово (или син му) и после 10 години да се врати и да ветува дека „ќе тера бизнис“. За вакви треба перманентна забрана за „бизнис“, повеќе ќар би била државата од тоа него од гниење у затвор (а и од таму не вадат никаква поука).
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.719
Поени од реакции
1.474
Читав ќе го рушел тинекс и стокомак , па најверојатно и ќе го апселе сопственикот на тинекс и на стокомак заради криминал:facepalm:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.093
Поени од реакции
16.290
За ТВ на национално ниво нема слободни лиценци мислам дека сме ограничени на 7 како држава. Мислам дека таков е законот барем кај нас на работа така се збораше од раководството. Треба да купи ТВ сосе лиценца плус сега има далеку поголема конкуренција од тогаш ма да ТВ бизнисот е во загуба. На МРТВ наводно му се заканува одземање на европската лиценца/регионалната исто и дека освен во МК ќе нема право да зрачи надвор од нашите граници
 

Kajgana Shop

На врв Bottom