Muhteşem Yüzyıl - Величествениот

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.851
Поени од реакции
7.541
Знам ќе речете Турска серија јас не гледам бегај таму живи глупости е ,но погледнете ја па тогаш коментирајте ја ,ептен е добра не како другите останати серии Турски,Шпански.Бугарски... само што нашиве ја утнале со синхронизација


Историска серија за султанот Суљејман :) Ја даваат на Канал 5
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
А бе толку телевизии имаме на ниедна не и текнува нешто наше да направи, све од увоз.
Вака само не потурчуваат на модерен начин.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Се согласувам, додека на некоја македонска телевизија не и' текне да ги инвестира парите во серија од сопствена продукција, јас нема да им ги гледам срањата што ги прикажуваат.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Оваа серија ја даваат викенд маратонски на Канал 5, еден асален филм да не можат да дадат за викенд, тоа од приватните телевизии треба се да се убие така што ни роџена мајка да не ги препознае
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.958
сапунска серија ко сапунска серија......
не е битна продукција (латино, индиска, турска, српска или хрватска), тоа е само губење време, и тоа неквалитетно.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Глупости е оваа серија исто како сите други на Сител и Канал 5 :facepalm: нека ги вратат американските крими серии да виде народот шо е убаво :)
Ах Гоце Делчев да знаеше колку ќе се гледат турците немаше со прст да мрдне :pos: :icon_mrgr:
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Сме биле под турско ропство и ќе бидеме, се шалам :pos: Кога немаме ништо наше ќе пуштаме туѓо :(
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Епско срање... идам во дневна и ги гледам мајка ми и баба ми го гледаат... и мајка ми онаква целата радосна и среќна
"и глеј сега глеј сега, тие не смеат во очи да го погледнат а таа ќе го погледне и дури ќе му го изговори името"

бре бре бре
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Низ град со комбе со разглас и Величествениот та Величествениот ( онака со морбиден глас од памет да те извади), а оно ете видиш што било работата, ццц... Кога Ајнштајн зборел за глупоста најверојатно мислел на ова.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.632
Поени од реакции
3.506
Ми се свиѓа.Мислам дека не е сапунска бидејќи има 2 сезони и само 39 епизоди.
Да беше американска ќе ја величевте ама не е. :tapp:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Искрено не ја гледам, ама барем оваа нема да биде толку срцепарателна ќе има и историски факти и ако е правена по вистински случувања ќе можеш нешто корисно да научиш.
Ако има најдобро меѓу најлошото ова би требало да биде тоа :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Велат дека обработува историски настани (кои не вклучуваат и нас, како дел од Османлиската Империја), но деф нема да ја гледам синхронизирана, ако успеам од некаде да ја симнам со превод ОК, ако не - никому ништо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom