Велико Трново

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
5-10 километра.
Казанлашката гробница и Севтополис - 5-10 км? Ти дали си свестен каде са тоа?! От Велико Трново до Казанлак е 90-100 км.Едното во серевна Бугариja, другото во Jжна Бугариja- розовата долина.
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
194
Казанлашката гробница и Севтополис - 5-10 км? Ти дали си свестен каде са тоа?! От Велико Трново до Казанлак е 90-100 км.Едното во серевна Бугариja, другото во Jжна Бугариja- розовата долина.
Да, все едно става в'прос за европејската част на Истанбул и азиатската ... едното в Европа, другото в Азија. Нерде јамбол, нерде Стамбул.

Велико Т'рново се намира в Предбалкана, следва надолу централна Стара планина , после Задбалкана и Казанал'к. В тази област има много какво да се види както вече написах, вклјучително споменавајки Казанл'шката гробница като обект на јуНЕСКО.
Никој нјама да падне с парашут в'в Велико Т'рново.
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Да, все едно става в'прос за европејската част на Истанбул и азиатската ... едното в Европа, другото в Азија. Нерде јамбол, нерде Стамбул.

Велико Т'рново се намира в Предбалкана, следва надолу централна Стара планина , после Задбалкана и Казанал'к. В тази област има много какво да се види както вече написах, вклјучително споменавајки Казанл'шката гробница като обект на јуНЕСКО.
Никој нјама да падне с парашут в'в Велико Т'рново.
Молам ти се... тоа нема ништо поврзано. Ако сакаш временски. Едното е антика, другото е средни векови.
Велико Трново каде е ,каде е Казанлак....во пати пати повеке логика имаш за един Арбанаси например.[DOUBLEPOST=1429813716][/DOUBLEPOST]Еве го Царевец от друга точка


Асенова махала


Еве спотче за градот
 
Последно уредено:

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Едно от новите шоута звук и светлина во Велико Трново.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.928
Поени од реакции
12.030
Ова се фино, симпатично ама во време кога не можеме да мрднеме никаде со проклетиов вирус не знам дали знаеш ама многу е депресивно како туристичка дестинација да гледаме Велико Трново...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom