Велес

Член од
20 јули 2014
Мислења
3.135
Поени од реакции
8.228
Има некоја апликација за проверка ? Де сподели ако постои, во Пробиштип немаме никакви мерни апарати, баш е мистерија шо воздух дишеме, не би требало толку да е загаден ама баш ме интерсира.
Со МојВоздух проверив, ќе ја најдеш на Play Store. Пробиштип го нема во опциите, најблиску Кочани. Претходно ја имав оваа апликација, ама МојВоздух гледам дека повеќето ја користат кај нас, па се префрлив.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Нема потреба да ме спомнуваш, колку што имам информација само јас сум на темава што пиша на последните неколку страни и е оддалечена „илјадници километри“. Не ми вреѓај интелигенција, јадо еден. Не можеш женска да си фатиш и како некој јадник молиш за голи слики. Јасно ли ти е дека кривично можеш да одговараш за тоа што го направи поради сексуално вознемирување? Имам и доказ на фејсбук и сѐ.

Јас сум правела сѐ од интерес, јадник. Посочи како јас правам сѐ за интерес. Јас цела вистина за тебе ти ја поставив на маса, а ти немаш што да кажеш освен навреди. Или барем биди маж и признај дека на мене мислеше кога го пиша постот, јас знам дека е та,а ти знаеш дека е така, сите знаеме дека е така. Розовиот слон во собата....
Јасно ли ти е дека колку повеќе ме провоцираш и шириш лаги за мене дека сѐ повеќе се закопуваш затоа што немам што ти си тој што направи грешка?

Јас сум се глупирала, а он моли за слики и средба, јадник еден загорен. Остани си во камионот, ќе умреш девица, освен ако не платиш некоја за секс. Клошар!
Sama si se pronajde vo postot,sama si se javi.
Nikoj ne te spomna,nikoj ne te isprovocira,se javi od strana kako svekrva.
Jas ti pisav da pratis slika,so dekolte,I ti mnogu dobro znaes deka se zafrkavav. :pos:
Ne si samo ti Velesanka na forumov so ne zivee vo MK,od site Velesani ti samo se javi,oti?
Vistinata ne treba da te boli sestro.
I ti prva pocna so navredi,samo ako.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Со МојВоздух проверив, ќе ја најдеш на Play Store. Пробиштип го нема во опциите, најблиску Кочани. Претходно ја имав оваа апликација, ама МојВоздух гледам дека повеќето ја користат кај нас, па се префрлив.
Запознаен сум со МојВоздух но како што кажа, нема го Пробиштип, немаме ебена мерна единица, мистерија ќе остане квалитетот на воздухот но да се надеваме дека не е толку загаден :D
Фала, ќе ја пробам оваа другата апликација.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.645
Запознаен сум со МојВоздух но како што кажа, нема го Пробиштип, немаме ебена мерна единица, мистерија ќе остане квалитетот на воздухот но да се надеваме дека не е толку загаден :D
Фала, ќе ја пробам оваа другата апликација.
жалете се кај градоначаникот Т.Т, нека ви постави една.:icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1513709688][/DOUBLEPOST]Кога се враќам од Скопје и кога ќе го погледнам Велес, баш кај енмон се гледа цел град, над градот има ко некоја димна завеса, многу лошо изгледа.Внатре во градот смрди на чад и запалена пластика.
Од апликацијата мојВозудх може да се види дека градот е загаден на рамниште на Скопје/Тетово, единствено AIQ i PM10 во зелена зона се од 03:00 до 06:00.Ова загадување се должи на големиот број домаќинства кои се греат на дрва, а циганите на шо ќе најдат, дури палат пластика и гуми.
 
Последно уредено:

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
жалете се кај градоначаникот Т.Т, нека ви постави една.:icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1513709688][/DOUBLEPOST]Кога се враќам од Скопје и кога ќе го погледнам Велес, баш кај енмон се гледа цел град, над градот има ко некоја димна завеса, многу лошо изгледа.Внатре во градот смрди на чад и запалена пластика.
Од апликацијата мојВозудх може да се види дека градот е загаден на рамниште на Скопје/Тетово, единствено AIQ i PM10 во зелена зона се од 03:00 до 06:00.Ова загадување се должи на големиот број домаќинства кои се греат на дрва, а циганите на шо ќе најдат, дури палат пластика и гуми.
Ај сликај утре кога ќе се вракаш..Да видиме што си видел.[DOUBLEPOST=1513711494][/DOUBLEPOST]
Запознаен сум со МојВоздух но како што кажа, нема го Пробиштип, немаме ебена мерна единица, мистерија ќе остане квалитетот на воздухот но да се надеваме дека не е толку загаден :D
Фала, ќе ја пробам оваа другата апликација.
Пробиштип народ нема,обично село,он сака мерни единици..
:pos::pos:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Ај сликај утре кога ќе се вракаш..Да видиме што си видел.[DOUBLEPOST=1513711494][/DOUBLEPOST]

Пробиштип народ нема,обично село,он сака мерни единици..
:pos::pos:
:pos::pos: Човек воа ти е уште еден апла велешки муабет
:D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.645
Ај сликај утре кога ќе се вракаш..Да видиме што си видел.[DOUBLEPOST=1513711494][/DOUBLEPOST]

Пробиштип народ нема,обично село,он сака мерни единици..
:pos::pos:
Шо ти е опсесијава со слики??наму на Агда и бараш голи слики, мене ми бараш слики, намири се малце.:icon_mrgr:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Велес темава конечно да заличи на градот!!!!
Ималу и други вакви моменти ама одамна.
Абе види како почнува темата на првата страна и првото мислење па не прашувај понатаму за градот :ROFLMAO:
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Шо ти е опсесијава со слики??наму на Агда и бараш голи слики, мене ми бараш слики, намири се малце.:icon_mrgr:
Ne ja spomnuvaj taa razvratnica..
(ima solidno dekolte)

Bidi I ti po 24h vo kamion sam,na sekoj pinqwin ke ti ripa,ne pa na Agda.
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
Велес сеуште трпи последици од Топилница, загадена почва, вода и воздух. Не сум стручна на ова поле, можам само да кажам што ми кажа еден од еколозите кој се бави со овој проблем... Топилница иако е затворена, отпадот од производствениот процес е сеуште таму и понатаму загадува.
Абе, се изотрувме упм, маме ни ебаа... Таа е.. Туку.. Пушти некое сликиче ти, да се освежиме малку :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom