Велес

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од kurle, 6 ноември 2005.

 1. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  945
  Допаѓања:
  798
  Кажано е брат готово.
  --- Споено дупло мислење, 27 септември 2017 ---
  Дебатата на штрумфот и чади бабе во 3-4 збора:Сливник,Бузалково,,Клуковец
  Јавно им го излижаа на Албанците.Па кој е будала пак нека оди да гласа.
   
  Последно уредено: 27 септември 2017
  На kelaj и Црноризец Храбар им се допаѓа ова.
 2. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.947
  Допаѓања:
  2.780
  Келај ми кажувале и за пострашно, во некоја бурекџилница околу Васил Главинов пекар бил некој редовно летно време испотен влакнест "мажиште" шо работи стално само во престилка и гол нагоре :D
   
  На kelaj и k0k014 им се допаѓа ова.
 3. kelaj

  kelaj

  Член од:
  9 јули 2017
  Мислења:
  364
  Допаѓања:
  67
  И Оризари.
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. cige

  cige

  Член од:
  6 ноември 2008
  Мислења:
  4.455
  Допаѓања:
  1.624
  Од кај е најефтино да си купам стек на пакет?
   
 5. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.947
  Допаѓања:
  2.780
  На кого е белиот Wrangler ?
   
 6. Чесен Рекетар

  Чесен Рекетар

  Член од:
  26 мај 2015
  Мислења:
  312
  Допаѓања:
  146
  Дали е вистина дека овие задњи неколку години цветаат сектите во Велес посебно Црна Ружа некое инфо окулу тоа.
   
 7. haCk0r

  haCk0r Customization Windows OS

  Член од:
  8 јануари 2009
  Мислења:
  4.162
  Допаѓања:
  1.498
  Не

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 8. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  945
  Допаѓања:
  798
  Порано да а сега не знам.
   
 9. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.947
  Допаѓања:
  2.780
  Адвентисти, јеховини сведоци, огнена планина и уште една има не и паметам име во градот активни, регистрирани и јавно присутни а дека има сатанистички не е вистина, пред околу 15 години неколку самоубиства поврзуваа со црна ружа ама само на муабет меѓу народ, тогаш секое самоубиство на млад човек така беше коментирано.
   
 10. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  2.947
  Допаѓања:
  2.780
  Вистина се граделе згради кај Брако на кој становите ќе ги подареле исклучиво на албанци ? :eek:
   
  На korka му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: