Велес

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од kurle, 6 ноември 2005.

 1. Have an ice day

  Have an ice day Get Free

  Член од:
  26 јануари 2014
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  942
  Некој да знае настаро телефони во Велес кај се продаваат?
   
 2. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2.332
  Допаѓања:
  1.194
  На пазар,во Кеги Моби тоа е доле кај автобуската,имаш под новиот кружен тек до пекарата Ел Шадај,таму две се,едно под друго..
   
  На Have an ice day му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bitushanec

  bitushanec Борец за човекови права

  Член од:
  17 јануари 2006
  Мислења:
  3.741
  Допаѓања:
  809
  Дали знаете некој добар ресторант во Велес?
   
 4. Тhe REAL

  Тhe REAL

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  236
  Допаѓања:
  127
  Две години затвор за синот на брезето што го отепа таксистот кајпошта, а оној баксузот што украде 120 кебапчиња доби 6 години. Еба.е суството и правдта што ја делите!!!!
   
  На Colt Willcox, Matiz, TheMessenger и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  5.085
  Допаѓања:
  13.640
  Нема правда од државна институција, правдата нека си ја земе во свои раце фамилијата на починатиот. Многу ми е мака за човекот, здрав и прав, работиш доцна навечер за да се ја прехраниш фамилијата и некое разлигавено богаташко копиле кое збеснало таа вечер да ти го одземе животот...
   
 6. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.329
  Допаѓања:
  12.728
  [​IMG]
  iskreni cestitki po povod praznikot 8 Mart do site Velesanki,
  no i tie sto stanaa skopjanki a posebno do Elena K.P.
  so pocit................anco
   
 7. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.329
  Допаѓања:
  12.728
  sto e nema nisto novosti od Veles... aj prijatno utrinsko nedelno kafe
  slikive da ne ve site bunat, znaat nekoj za sto se raboti,,leva- desna
  kade vo Veles ima nekoj sto mesti povredeni zglobovi na Rab.Mesto.
  Picture 2618.jpg ....... Picture 2619.jpg .....ili drug nekoj babin lek
   
 8. jasisamojas

  jasisamojas Не ми треба титула

  Член од:
  26 ноември 2008
  Мислења:
  761
  Допаѓања:
  419
  [​IMG]
   
  На Liverpool_4ever и Bojco им се допаѓа ова.
 9. Liverpool_4ever

  Liverpool_4ever

  Член од:
  10 мај 2009
  Мислења:
  1.835
  Допаѓања:
  1.956
  Супер Чадија.
   
 10. Црноризец Храбар

  Црноризец Храбар

  Член од:
  24 мај 2014
  Мислења:
  3.863
  Допаѓања:
  3.881
  Дали некој знае како се викала точно таа некоја света вода, баш со име на светец била некаде по ридот блиску над Прцорек ?
   
 11. Anco

  Anco За солун ДА, ЗА срем НЕ

  Член од:
  1 ноември 2011
  Мислења:
  7.329
  Допаѓања:
  12.728
  velesani se na svoja Talasna duzina ,taka mi rekoa i taka ti rekov,
  a jas pak eve sto i pisav na sevicata Elena K.P. vasa sograganka
  mozebi sega e bas tamu za vikendov, pa ubav provod vo gradot.
  Velite vie jas ke im ostavam na decata zidovi,(objasnete im na drugite za sto se raboti).
  Znaci tie ke imaat zidovi,ne treba da go imaat ona sto pak vie go imate i vi e dadeno,.
  A sto ke im se zidovi,koga nemaat zivot (zivi se zakopani) bez toa sto go nemaat kako vas.
  Sega pa i so ovaa moja sostojba,uste poveke i nema da im trebaat,ne se zivee od zidovi.
  Poleka sigurno propagaat, taa iako e veke pet godini bar proodi ama ne sum ja cul da zbori.
  Dali treba da ja donesam do zica i da se uverite vo minarnata nejzina stava i tezina.
  Zadovolen li e nekoj od seta ovaa sostojba,dali bila i posakuvana od nekoj ne mi se veruva.
  So lagi i nevistini i zastita na drugi se dojde do seto ova,sto veli biblijata za ova neznam.
   
 12. Torchyrus

  Torchyrus

  Член од:
  15 јануари 2011
  Мислења:
  2.738
  Допаѓања:
  2.767
  http://sport.com.mk/?itemid=6F23FBB50F34DD45A9E8042672DA6994

  Ајдееее сега теории на заговор од велешани:

  ,,Кавани дојде да се види со швалерката...''
  ,,Јас се имам гледано имам спиено со Кавани уште од Италија кога играше во Палермо"'
  ,,Кавани ќе прави трансфер во Борец''
  ,,Кавани ми кажа која утакмица ќе ја местат''
  ,,Мене Кавани ми кажа на поверење он у Македонија парите ги пере''
  ,,Јас прв знаев Кавани дека ќе дојде во Велес, му бев у Париз па сеа ми враќа он''
  ,,Јас и Кавани заедно седевме пиевме виски шмркавме дупевме курви''
  ,,Кавани дојде кај мене дома нагости само никој не го виде''
  по 10 години ,, Еее мочковци едни јас кога го донесов Кавани во Велес вие кај бевте''

  to be continued...

  :pos:
   
  На Iceboy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. KembaW

  KembaW

  Член од:
  14 декември 2013
  Мислења:
  3.999
  Допаѓања:
  10.731
  Da be i ibrahimovik paftase skara na prva plaza
   
 14. D-Will

  D-Will

  Член од:
  28 јануари 2008
  Мислења:
  278
  Допаѓања:
  57
  Добар мајстор за автомобили во Велес некој да препорача?
   
 15. Ѓорѓи Н.

  Ѓорѓи Н.

  Член од:
  23 март 2015
  Мислења:
  6.291
  Допаѓања:
  1.370
  Пробај кај и Димче Арапчето... накај Речани е.. ама и многу зафатен.
   
  На D-Will му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: