Велес

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.985
Поени од реакции
561
на мој братучед му украдоа акумулатор на тој реон пред извесен период..затоа прашувам дали си сигурен дека се они за ако ги види да превземе некои мерки :D
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Оној што украде 120 ќебапчиња и неколку литри вино доби 6 години ќорка, а овој што ги и украде 12 месингани плочи од Костурница 3 години. Е.ав.е правдата и Вие што ја делите. Колку си поголем криминлец помала казна добиваш во оваа руина од држава,
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Оној што украде 120 ќебапчиња и неколку литри вино доби 6 години ќорка, а овој што ги и украде 12 месингани плочи од Костурница 3 години. Е.ав.е правдата и Вие што ја делите. Колку си поголем криминлец помала казна добиваш во оваа руина од држава,
Velija Ramkoski gazdata na A1 oti ne platil danok od 2 miliona evra go lupnaa 13 godini robija, a Blater i Platini vo fudbalot proneverija 8 milioni evra i dobija samo suspenzija da ne se mesaat veke vo fudbalot,nikakov zatvor.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Nekni pak se tepaa vo skorpion:pistoldz: :duel::pijanco:ama sega po direktiva od zuta kuca gi napadnale gostive od srbija sto gi donel deckovo,imalo mazi so mazi zeni so zeni,odnosno magaricite od ergelata na calo balo sto po cel den cekaat musterii tamu :sekcza:
Де уште еднаш повтори
 
Член од
21 јули 2010
Мислења
227
Поени од реакции
135
Де уште еднаш повтори
Ke bides ljubezen da zines da ti povtoram :drk::D Btw ti da ne si onoj individualniot zemjodelec od recani koj sinoka go kupil domainot zbogumnikola.mk i posle oni kromidcinja sadele sve Akerista u pm hahahah.Na tvoe baranje Nekni pak se tepaa vo skorpion ama sega po direktiva od zuta kuca gi napadnale gostive od srbija sto gi donel deckovo,imalo mazi so mazi zeni so zeni,odnosno magaricite od ergelata na calo balo sto po cel den cekaat musterii tamu
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
е кој од жолта куќа тоа не те разбрав и кои се магариците од ергелата, и кои се гостиве од србија.
не сум никаков земјоделец, што се збуни
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Па нешто да не се случува у градов па за да дискутираме хаха :D
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
E како ништо,ја продадоа Порцеланка
 
Член од
10 февруари 2016
Мислења
5
Поени од реакции
3
Здраво Велешани, ми треба инфо дали некој од вас знае да се издава еднособен стан во Велес ?
Инфо можете кај мене во порака.
Фала однапред.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom