Велес

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Никушица никогаш не сум ја сметал за квалитетен кадар. Секој час кога имавме нова лекција, вадиме тетратките и она диктира како во прво одделение, и ние запишуваме се од збор до збор. Кога е час за повторување „скорива„ некого и те гледа цело време во очи, а ти како мало прваче си ја кажуваш лекцијата од збор до збор. Не ни користевме учебници, само од забелешките од час учевме. Ранка по хемија повеќе ја ценам. ;)
За биологија конкретно во споредба со Гени беше царица. Кај Гени исто како да не си на час, скорот е 90% неприсутност, 10% присутен колку да преспиеш.

Хемија од Цеца ниту имало ниту ќе има појак проф :D
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.582
Поени од реакции
3.590
Ама доброто кај Гени беше шо те испрашува и си чепка во компјутерот а ти со отворена книга си ја раскажуваш лекцијата од збор до збор :pipi:Иначе сакам да ги пофалам Мимоза по англиски и професорката по латински (не ми текнува како се викаше) пример за тоа како треба да изгледа еден професор (y)
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Ама доброто кај Гени беше шо те испрашува и си чепка во компјутерот а ти со отворена книга си ја раскажуваш лекцијата од збор до збор :pipi:Иначе сакам да ги пофалам Мимоза по англиски и професорката по латински (не ми текнува како се викаше) пример за тоа како треба да изгледа еден професор (y)

И мене не ми текнува како се викаше таа по латински, нешто името Лилјана Стрезовска ми се мота во глава, ама не знам дали е тоа. Мимоза за жал не знаеше да предава, ниту се трудеше, само истите приказни ги слушавме од нејзините патувања во Лондон. Еднаш во месецот ке станеше од светиот престол да напише два збора на табла. А и писмените не ги прегледуваше како што треба, од ради реда. И Пенка кога ќе влезеше да праша нешто, оваа и одговара на енглиски o_O
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.582
Поени од реакции
3.590
И мене не ми текнува како се викаше таа по латински, нешто името Лилјана Стрезовска ми се мота во глава, ама не знам дали е тоа. Мимоза за жал не знаеше да предава, ниту се трудеше, само истите приказни ги слушавме од нејзините патувања во Лондон. Еднаш во месецот ке станеше од светиот престол да напише два збора на табла. А и писмените не ги прегледуваше како што треба, од ради реда. И Пенка кога ќе влезеше да праша нешто, оваа и одговара на енглиски o_O
На служителката Јагода и се обраќаше со Strawberry :pos:
 
Член од
15 мај 2012
Мислења
117
Поени од реакции
79
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
НАШАТА ЧУДЕСНА ЗЕМЈА МАКЕДОНИЈА-изразуваш жалење и пак си тераш по свое........ Оваа земјна никогаш нема да биде сериозна држава....може само да биде банана...
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Тоа Тарантино многу добро место да ти било!:)
 
Член од
30 април 2013
Мислења
674
Поени од реакции
1.293

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
И? Што сега? Да не ќе ги рушат случајно?
- НЕ! Ќе платат "казна" и мито.. ќе добијат условна затвор... и тоа е тоа.. Пренамената ќе биде извршена на потполно "легален" начин.
I ke gi prodadat po 30 000 evra/
 
Л

Лигеја

Гостин
Што е тоа што остварувате? Стотици луѓе без работа,увоз на замрзнато свинско месо кое е најголемо зло во државава и пад на земјоделството и полјоделството во Македонија затоа што на земјоделците ќе нема кој да им ги откупува производите? Ај размисли уште еднаш пред да напишеш нешто.
 
Член од
15 мај 2012
Мислења
117
Поени од реакции
79
Што е тоа што остварувате? Стотици луѓе без работа,увоз на замрзнато свинско месо кое е најголемо зло во државава и пад на земјоделството и полјоделството во Македонија затоа што на земјоделците ќе нема кој да им ги откупува производите? Ај размисли уште еднаш пред да напишеш нешто.
Текстот беше превземен од веб страна а мојот коментар беше со сарказам и иронија !
Под Остваруваме се мисли на Остваруваат,Избери Дела,Преродбата во 100 чекори проширена и надградена и тн ...ти текнува нели ?
Инаку во потполност се сложувам со тебе дека треба по инаку да се делува во секторот кој е погоден, ама ако почнеме за тоа да зборуваме ќе навлеземе во политика !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom