Велес

C

cige

Гостин
Само даската за сноуборд е 500 евра, ами опремата, ами хотелите, секое лето на море. Цел е со оригинал алишта на него Армани, Кавали итн, наочари по 400 евра, приватен факултет, викендица во Отовица, не е тоа од плата 4-50.000 денари.
 
Член од
28 јануари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
68
--- надополнето: 7 јануари 2014 во 19:38 ---
Имаше еден син, и тој педер, гледа Господ и наплаќа.
Немаше смисла за што да живее, кој и да бил на негово место исто ќе си пресудеше.
не е негов син, којзнае кој го правел
иначе викендицата во Отовица ја продал
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Анцо, за сообркајната некултура па да не разговарам. Пред нелку ден на бензинска еден небањат, такво типчен " маж", гарант само у недела се бања, ми влегува на бензинска од страна каде што е за излез на колите, и уште со цел памет запира и излегува да се кара пошто јас не сум се тргнал на страна. Неам коментар. Да бев по млад ке испаднев и ке му ебев матер у пичка, само многу ми е мака како стареам се повеке и повеке ми иде умот у глава и се тргам по настрана од такви работи. Башка имам жена и деца и капак на се условно сум кривично осуден и заради некоја таква свиња ке треба не дај боже да одам во затвор... Поминав само, заправ, го подотворив прозорот и само му го извадив средниов прст и му покажав курац. Верувам дека многу многу повекје се изнервира него ли да испаднев да му се продружев и да се карав со него пошто почна да пцуе и ко шо имаше таква типична црвена селска фаца уше толку се вцрве. Priceless!

Иако сум велешанец, 30 и кусур години живеам на фонтаната мислам дека по чурук народ он нас нема у цела држава, освен можеби Штипјани. :)
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Само даската за сноуборд е 500 евра, ами опремата, ами хотелите, секое лето на море. Цел е со оригинал алишта на него Армани, Кавали итн, наочари по 400 евра, приватен факултет, викендица во Отовица, не е тоа од плата 4-50.000 денари.
Ja znaete li reklamata na Zito Vardar.
Koj probal ZNAE/
JAs sum staro moden idiot(TIP)
Ne sakam da mi go nategne nekoj iti vikaat deka ako si probal ednas ke si sakal uste ednas
Taka da arno mi e mene.Jas sum dete od SELO
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Немаат они грижа на совест.
Се слагам со тебе.
Грижата на совест е основен инстинкт на секој човек, за тоа се разликуваме од животните, единствено поради грижата на совест.
Сигурно на 60 години се нема утепано од убавина.
Но, самоубиството е единствена врховна казна за тие луѓе, сам да се казни и да си пресуди на најсуровиот начин. И да ја остави фамилијата да жали. Но веската не верувам дека ке жали, ке најде некој да му го забибери и ке си тера по своето.
Тешка е психологијата на самоубиците, не верувам дека ја разбираме ни блсику. Но за такви судии мудии вески, педери (не ги мешам обичните хомоси) , се надевам дека и понатаму ке одбираат самоубиство, одколку да штетат на другите.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
Се слагам со тебе.
Грижата на совест е основен инстинкт на секој човек, за тоа се разликуваме од животните, единствено поради грижата на совест.
Сигурно на 60 години се нема утепано од убавина.
Но, самоубиството е единствена врховна казна за тие луѓе, сам да се казни и да си пресуди на најсуровиот начин. И да ја остави фамилијата да жали. Но веската не верувам дека ке жали, ке најде некој да му го забибери и ке си тера по своето.
Тешка е психологијата на самоубиците, не верувам дека ја разбираме ни блсику. Но за такви судии мудии вески, педери (не ги мешам обичните хомоси) , се надевам дека и понатаму ке одбираат самоубиство, одколку да штетат на другите.
ne se sekirajte mnogu, si go izziveaa zivotot oni, ke si pisuvame nie tuka, ubavo kaza deteto pogore, sekoe leto na more, sekoja zima na skijanje, doma letoska ladno, zimoska toplo...ubavo proziveaa
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Брат му е полош, не се знае колку пари искраде од несреќните луѓе кои бараа помош, а он адвокат. Тој дали има план да се убие? Алиментација крадеше, до таму стаса само да се збогати.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Mnogu me interesira dali navistina ke se urne supata na ingilizovi, oti uste malku ke stasa do 'vila zora' ako prodolzat da redat baraka po baraka, na nisto ne lici veke.

па тргаат бараки на луѓе кој не се изгледа партиски врзаани и се никој и ништо, додека на појаки не им можат ништо тоа е реалноста кај нас..
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Mnogu me interesira dali navistina ke se urne supata na ingilizovi, oti uste malku ke stasa do 'vila zora' ako prodolzat da redat baraka po baraka, na nisto ne lici veke.
Barakata na Ingilizovi.Brat izgleda ti nemas vkus.Za najubavata kafana vo gradot i posiroko ti vikas baraka.Izvini ama izgleda ti izleguvas po mnogu pootmeni mesta i poluksuzni.
Jas ne poznavam poubavo sredeno mesto kako kafana kaj nas.Kazi koja edna kafana e barem do blizina so taa pa ke razgovarame.A kafanata tesko deka ke ja srusat.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
ne be drugar, site sto se okolu avtobuska se birtii, nema ni edna otmena ili luksuzna kako sto vikas, ama ovoj sekoja sezona dograduva po nesto
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Barakata na Ingilizovi.Brat izgleda ti nemas vkus.Za najubavata kafana vo gradot i posiroko ti vikas baraka.Izvini ama izgleda ti izleguvas po mnogu pootmeni mesta i poluksuzni.
Jas ne poznavam poubavo sredeno mesto kako kafana kaj nas.Kazi koja edna kafana e barem do blizina so taa pa ke razgovarame.A kafanata tesko deka ke ja srusat.
Другарче ако стварно мислиш дека кафаната на инѓилизот е убава ти имаш извитоперен вкус, ма дај молимте, хахахахахахаха.
 
А

Атомската мравка

Гостин
Другарче ако стварно мислиш дека кафаната на инѓилизот е убава ти имаш извитоперен вкус, ма дај молимте, хахахахахахаха.

Може ужива во мирисот на смрден Вардар кој се осеќа дури и во кафаната :D а и ентериерот не е којзнае што за да биде најдобра..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom