Велес

A

AnFem

Гостин
Anco, nema vrska toa. Pocnal da im naplakja bidejki svinjite vo WC-to vo fabrikata se ponasale kako gomna. Ne cistele posle niv od koga ke zavrsele rabota, ne pustale voda, brisele gzoi i toaletnata ja frlale na zemja a ne kade sto i e mesto i sl.... I za toa im vovel kako kazna taa naplata. Demek tie pari ke gi dal po cistacka za da im cisti po niv bidejki stokata so raboti tamu ne znae da si iscisti. Inace povekje ne im naplakja, toa bilo samo na kratok period kolku da gi zaplasi i da im vovede nekoj red. E sega dali toa vrodilo rezultat ili ne, neam poima. Ke prasam pa ke vi kazam.
Пред тоа немало чистачка? :eek:
 
C

cige

Гостин
лично овој и луѓето околу него на мојата фамилија и индиректно мене ни го направија животот пекол, само ќе им посакам сите што се од таа гарнитура да завршат на овој начин
Имаше еден син, и тој педер, гледа Господ и наплаќа.
Немаше смисла за што да живее, кој и да бил на негово место исто ќе си пресудеше.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Abe imalo cistacka ama taa cistacka ne e dolzna da ti gi brise tebe gomnata ako se iseres pokraj wc skolkata a ne vo nea, ili ako mocas po plockite i sl. ili da si go izbrises gazot posle serenje pa toaletnata da ja frlis na zemja ili zalepis na plockite mesto da ja vrlis vo korpata kade sto i e mestoto i sl.

p.s. ne go tvrdam ova so sigurnost bidejki i mene ova mi go kazuvase covek sto raboti tamu, da ne misli nekoj deka sum "leov-ist" posto isti lajna se za mene site novopeceni bogatasi u veles (nema da me cudi da naplakjal i za profit) megutoa nekogas i samiot narod e stoka nevidena.

Пред тоа немало чистачка? :eek:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Abe imalo cistacka ama taa cistacka ne e dolzna da ti gi brise tebe gomnata ako se iseres pokraj wc skolkata a ne vo nea, ili ako mocas po plockite i sl. ili da si go izbrises gazot posle serenje pa toaletnata da ja frlis na zemja ili zalepis na plockite mesto da ja vrlis vo korpata kade sto i e mestoto i sl.

p.s. ne go tvrdam ova so sigurnost bidejki i mene ova mi go kazuvase covek sto raboti tamu, da ne misli nekoj deka sum "leov-ist" posto isti lajna se za mene site novopeceni bogatasi u veles (nema da me cudi da naplakjal i za profit) megutoa nekogas i samiot narod e stoka nevidena.
Имало и нехигиена,точно е тоа,ама од поедини работници - не сите.
И со сигурност не од велешани,тоа тие секако не го прават,си имаат градска култура, тоа мора да се некои од овде а таму вработени.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Имаше еден син, и тој педер, гледа Господ и наплаќа.
Немаше смисла за што да живее, кој и да бил на негово место исто ќе си пресудеше.

Па за што се отепал овој?Син му БМВ вози,богаташи се.
 
F

Feli

Гостин
Поради корумпираните одлуки на тој мрсло, татко ми (и еден куп други работници) остана на патот. Така да, не можам да речам да му е лесна земјата, туку само ќе посакам сите такви како него да завршат на сличен начин.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
toa e subjektivno... sto podrazbiras pod velesani? na pr. kaj mene u zgrada, u srede veles, polna so veleseni, celi 7 ili 8 kata, pa pogolemi svinji nemas videno. frlaat gjubre niz prozor, pusat po liftovite, cepat drva za ogrev na terasa, iznesuvaat gjubre pred vrata so denovi i ne go frlaat pa poste vleznata vrata nema kluc i bidejki nekoj pameten go zapalil domofonot pa vleguvaat kucinja i macki pa go resfrlaat gjubreto nasekade itn itn itn.... drvata koga gi secat pred zgrada posle toa gjubreto i strugot ne go sobirat, vcera za kolede koga palea ogan taka ostavija pred zgrada i pepel i se.... i da ne redam uste, you get the point.... i toa se za tebe velesani so gradska kultura? pa i ja da ja imam vlasta na leov i zgradava da e moja ke im naplakjam po 10 denari za vlez u nea i toa za doma da si otidat. mada realno znam deka i toa nema niso da smeni, a ti vikaj kolku sakas deka velesani ne pravat gjubre, toa za zal ne e vistina, mada bi sakal da bide.

a veruvam deka 90% od kugjeto sto ziveat u zgrada ke ti go kazat istoto jas sto ti go kazav bidejki ova kaj mene ne e izoliran slucaj.

Имало и нејигиена,точно е тоа,ама од поедини работници - не сите.
И со сигурност не од велешани,тоа тие секако не го прават,си имаат градска култура, тоа мора да се некои од овде а таму вработени.
--- надополнето: 7 јануари 2014 во 17:11 ---
covece, da se nadopolnam, dusek bre za spienje za spalna, epa ne go frlile u gjubre tuku so secele so nozici i parcinjata gi frlle u WC soljata, i se zatna cela kanalizacija u nova naselba.
--- надополнето: 7 јануари 2014 во 17:13 ---
abe i BMW i pari ti se dzabe ako go primas u gazot. samo gospod da cuva pu pu pu... cukam u drvo :)

Па за што се отепал овој?Син му БМВ вози,богаташи се.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
toa e subjektivno... sto podrazbiras pod velesani? na pr. kaj mene u zgrada, u srede veles, polna so veleseni, celi 7 ili 8 kata, pa pogolemi svinji nemas videno. frlaat gjubre niz prozor, pusat po liftovite, cepat drva za ogrev na terasa, iznesuvaat gjubre pred vrata so denovi i ne go frlaat pa poste vleznata vrata nema kluc i bidejki nekoj pameten go zapalil domofonot pa vleguvaat kucinja i macki pa go resfrlaat gjubreto nasekade itn itn itn.... drvata koga gi secat pred zgrada posle toa gjubreto i strugot ne go sobirat, vcera za kolede koga palea ogan taka ostavija pred zgrada i pepel i se.... i da ne redam uste, you get the point.... i toa se za tebe velesani so gradska kultura? pa i ja da ja imam vlasta na leov i zgradava da e moja ke im naplakjam po 10 denari za vlez u nea i toa za doma da si otidat. mada realno znam deka i toa nema niso da smeni, a ti vikaj kolku sakas deka velesani ne pravat gjubre, toa za zal ne e vistina, mada bi sakal da bide.

a veruvam deka 90% od kugjeto sto ziveat u zgrada ke ti go kazat istoto jas sto ti go kazav bidejki ova kaj mene ne e izoliran slucaj.


--- надополнето: 7 јануари 2014 во 17:11 ---
covece, da se nadopolnam, dusek bre za spienje za spalna, epa ne go frlile u gjubre tuku so secele so nozici i parcinjata gi frlle u WC soljata, i se zatna cela kanalizacija u nova naselba.
--- надополнето: 7 јануари 2014 во 17:13 ---
abe i BMW i pari ti se dzabe ako go primas u gazot. samo gospod da cuva pu pu pu... cukam u drvo :)
опа. значи сепак „велешани“ - биле ...... тоа сакав да го чујам
ама не беа такви велешани,поготово не кога скоро цел Велес беше во куќи.
Јас тој Велес го познавам,со оние нагорни тесни улички со крупна калдрма - камења,е тогаш немаше вака ѓубре како што викаш сега дека има во таа зграда.
А што правиме со тракторската приколка и други возила на угорното веднаш под Којник,така е еве во последниве 40 години, 1/2 од саобраќајницата се зафатени,тоа ли е „велешка“ култура или немате таму пајак служба,или не важат за Велес саобраќајните правила и прописи на Македонија.
А во темине за велешко езеро„јадеше некој лајна дека скопјани го врлале ѓубрето“
сигурно некој кој мене ме видел како се си собирам во кесе и ставам во багажник па затоа и овде коментирав можеби се скопјани тие што оставаат нечисто во ВЦ кај ЛЕО.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Од кај посвоил дете, па уше педер му излезе на крај хахахахахах
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Поради корумпираните одлуки на тој мрсло, татко ми (и еден куп други работници) остана на патот. Така да, не можам да речам да му е лесна земјата, туку само ќе посакам сите такви како него да завршат на сличен начин.
MRSUL brat.Po Veleski kazano.
Ne vikaat kaznata bozja sekoj ke go stasa koj porano koj pokasno.
Da mu nastetis na poedinec i taka i taka ama ovakvi im nastetija na celo Velesko opstestvo.Go ubija gradot i site stradame zaradi toa.Ne e samo on cela ceta se tie idioti.Sovest nema nikoj od tie.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Можеби од грижа на совест, малку гревови има нанесено врз народот!

Не ги знам,тоа педерчето го знам онака од извиѓење,мотор нели вози и еднаш му свиркаа му дофрлуваа.Не знам што фамилија се али како што читам тука не ќе да се поштени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom