Велес

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.762
Поени од реакции
4.661
Што беше денеска ова со штандовиве на црвен крст низ градот знае некој ?
имаше настан на фејсбук, дека државниот натпревар по црвен крст за средни училишта е во Велес годинава.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.809
За промена на улиците најдобри се проектите што вклучуваат поставување семафори.

Да да ....семафори....бидејќи со кружните текови само може да се направи хаос.....бидејќи ние сме град на моторите,а кружни текови+мотори можете да си предпоставите.:coffee:
 
М

Мартин`

Гостин
Јас се убив од барање. Тешко. Ако најдеш, пиши ми.
Важи, ако не најдам тука ваљда од Скопје ќе зимам сигурно има таму ..

Eдна кај мене во комшии фарба облека, ако ти е за тоа. Незнам дали ја продава бојата.
За ептен мал дел мене ми е.. ми штрчи на фармерките бело а не сакам да го има глупо стои некако иако е купечки така.. ако случајно продава боја да ми кажеш, или да ми дадеш контакт па самиот да прашам.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.892
Поени од реакции
906
Добро бе, гледа некој што прави фабриката Киро Ќучук последните 5-6 дена или сите се правиме мутави ко мара у криф курац?
 
M

MrzaRules

Гостин
Добро бе, гледа некој што прави фабриката Киро Ќучук последните 5-6 дена или сите се правиме мутави ко мара у криф курац?
А што прави? Ја сум далеку од Киро Ќучук така да врска немам шо се дешава таму.
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Шо да пишуеме коа незнаеме кој се :D
Ја ги знам,т.е. ги имам чуено и видено, сеа колку е true story незнам, едната е прва година економска, другата е 3та година хемиска! А иначе и во Скопје пердашеле низ Веро , Гтц..
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.892
Поени од реакции
906
А што прави? Ја сум далеку од Киро Ќучук така да врска немам шо се дешава таму.
Во печката за цигли наместо мазут 6 дена ставаат камионски гуми, немате престава кој одвратен чад го испуштаат и колку црнило се шири насекаде..
--- надополнето: 30 септември 2012 во 20:22 ---
Ја ги познам, едната е прва година економска, другата е 3та година хемиска!
Геј си ако не кажеш кој си жими ока два :vozbud:
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Кој е онон краставион security во Васил Главинов шо стои. До сега немаше обезбедување, мамицата да му ја ебам 9 години учев таму, секој ден кога си одам од школо минам, и денеска со другар ми одиме, иде ни се издерава се дере да вртиме од околу, башка и шамар му удри на другар ми, му се мочам на тоа фацата крива. Нека дојде во Узус нека биде обезбедуење..
Знам човек, и јас кога учев у Васил се занесуваа, а тој е обезбедување од лани, и не ме пушти да поминам забеган еден а мама работи таму и фино лепо се дерев пред школо и ме слушнаа од канцеларија па ме пушти тој моронот, а важно секој ден по 9 кифли купуваат додека се на смена!
--- надополнето: 30 септември 2012 во 20:26 ---
Во печката за цигли наместо мазут 6 дена ставаат камионски гуми, немате престава кој одвратен чад го испуштаат и колку црнило се шири насекаде..
--- надополнето: 30 септември 2012 во 20:22 ---


Геј си ако не кажеш кој си жими ока два :vozbud:
Име и презиме или не ти се важи познанството:свиркам:
Не се важи, грешно пишав , ама отприлика ги имам видено 2-3- пати со другари кога имам испаѓано, и двете се така ниски, само незнам дали втората е 2ра или 3та год. Инаку и низ Скопје оделе пердашеле..
--- надополнето: 30 септември 2012 во 20:29 ---
Боја за текстил кај има во Велесов знае некој ?
ја барам трансфер хартија за текстил...ако најдеш боја би требало и од моево да има,па со среќа, види до орбис или сако трејд??
--- надополнето: 30 септември 2012 во 20:31 ---
Важи, ако не најдам тука ваљда од Скопје ќе зимам сигурно има таму ..За ептен мал дел мене ми е.. ми штрчи на фармерките бело а не сакам да го има глупо стои некако иако е купечки така.. ако случајно продава боја да ми кажеш, или да ми дадеш контакт па самиот да прашам.
Инаку можеш налепница за текстил да си ставиш, ем евтини се тие како сликички па со пегла или се шиеја не ми текнува...
Јас така за фармерките последен пат од Орбис купив.
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.892
Поени од реакции
906
Од денеска дефинитивно се прогласувам за нај глупиот и нај заостанатиот човек. Пошто просто колку и да сакам неможам да ги сватам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom