Велес

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Да бе само у Блаже имало наркомани. :icon_lol:
Моментално Васил е хитот. :)
И да, и јас би им удрил шамар, односно убав ќотек на сите што серат, буквално серат :гомце: на скалите каде што седиме! А и би ги измлатил сите што брчат со скутери низ Васил навечер, а не се ни 14 години стари.
BTW, не се збирајте многу навечер низ Васил. :викиликс: (озбилно)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.892
Поени од реакции
905
Каде има пет шоп во градов? Уствари шо пари одат морските прасиња ако уопште има?:)
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.892
Поени од реакции
905
И тоа шо викаш мене па не ми текна а секој ден сум натаму. Шо пари одат вака некој?
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Да не му изгореа на некој лозјата накај топилница денеска? :)
 
M

MrzaRules

Гостин
Горело кај "Гроот", горело кај Бабуна (кај пешти поточно), горело и кај Каласлари. Готови смее ќе гориме како кучиња. :D
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
156
Поени од реакции
201
знае некој кај штампаат блузи и по која цена?
Кај Мурџо знам одма до Кинескиот кај дос кај што беше а по коа цена појма неам
--- надополнето: 6 септември 2012 во 17:33 ---
Горело кај "Гроот", горело кај Бабуна (кај пешти поточно), горело и кај Каласлари. Готови смее ќе гориме како кучиња. :D
И сеа Горан Начаров коа ќе почне по пола згради да пали кај ни е спасот.... :D
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
156
Поени од реакции
201
Голем пожар е регистран денеска над Велес во месноста Гроот на неколку километри од градот, кој е зафатен со густ чад. Пожарот избувнал околу 14 часот, велат сопствениците на викенд куќите, а од огнената стихија веќе се опожарени неколку викендички и лозја. Интервенира Противпожарната единица од Велес, која е немоќна да се справи со пожарот поради силниот ветер, што непрекинато дува.
На помош на пожарникарите им дошле и вработени во Шумското стопанство Бабуна, а гасат и сопствениците на лозјата и на викендичките.
Во околината на Велес гори уште на две места, кај село Каласлари и во месноста Пешти, кај реката Бабуна на неколку километри од градот.
 
M

Moon Child

Гостин
Знаев дека некаде во близина има пожар, кај 14.00 излегов за на работа и се угушив по пат мислев дека во секој момент ќе се онесвестам. Среќа што заврна.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Кај е тој бесплатниот превоз а концертов ?
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.656
Поени од реакции
4.300
Кај е тој бесплатниот превоз а концертов ?
Видов на фејсбук дека возовите се денеска бесплатни, а автобусите во центар во 16.00 саатот тргале. Пошто не отидов, си седам дома денеска, незнам дали имало автобуси и дали биле беспари возовите, ќе чекаме утре да кажат тие што отишле.

инаку мои очекувања, според најавите беше кој има карта, ќе се качи во автобус, без неа нема, ама знаејќи ги велешани, фамилијарно сите ќе се начукаат со една карта и наместо на концерт, ќе одат да се шетаат низ скопје.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
227
Еј Велешани!
Барам итно трета цимерка за стан во Карпош 1, кирија 210е со сметки освен за струја.
Ако има таква овде или некој познава некој што познава некој што познава некоја, ве молам НЕКА ПИШЕ!
:icon_mrgr:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.656
Поени од реакции
4.300
Еј Велешани!
Барам итно трета цимерка за стан во Карпош 1, кирија 210е со сметки освен за струја.
Ако има таква овде или некој познава некој што познава некој што познава некоја, ве молам НЕКА ПИШЕ!
:icon_mrgr:
Можам цимер да ви препорачам. Ама 210 евра по човек, или севкупно 210?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom