Велес

M

Moon Child

Гостин
Разбрав и на кој принцип ги краделе. Зимале закачалка со по 3-4 пара закачени фармерки и демек пробуваат во гардеробата. Еден пар остануваат на нив, врз тие си ги облекуваат фармерките со кој шо дошле и ја враќаат закачалката со пар помалку. Додека да види продавачката џом да ги нема :D ама ете, некоја ги сетила. Живо ме занима кои се :D:ROFLMAO:
 
B

Black Guard

Гостин
Разбрав и на кој принцип ги краделе. Зимале закачалка со по 3-4 пара закачени фармерки и демек пробуваат во гардеробата. Еден пар остануваат на нив, врз тие си ги облекуваат фармерките со кој шо дошле и ја враќаат закачалката со пар помалку. Додека да види продавачката џом да ги нема :D ама ете, некоја ги сетила. Живо ме занима кои се :D:ROFLMAO:
Немај мака ќе дознаеме, само стрпи се треба време малку.

Во секој случај иновативни се, е сега во МВР лелее случајов вришти:vozbud:
 
A

AnFem

Гостин
Кои и да се, ако не е поради збеснатост, туку поради немаштија, апсолутно ги поддржувам. Државата ве краде од денот на вашето раѓање, па никому ништо.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.643
Поени од реакции
4.247
Кои и да се, ако не е поради збеснатост, туку поради немаштија, апсолутно ги поддржувам. Државата ве краде од денот на вашето раѓање, па никому ништо.
Поради немаштија се краде еден пар, а не се ровараат сите бутици од трговски до центар. У градов има многу сиромашни, ако сите посегнеа по крадење кај ќе беше крајов?
 
A

AnFem

Гостин
Поради немаштија се краде еден пар, а не се ровараат сите бутици од трговски до центар. У градов има многу сиромашни, ако сите посегнеа по крадење кај ќе беше крајов?

Кога може во име на државата да се краде без трошка срам, може и народот. Ако посегнеа сите по крадење, крајот ќе беше нов почеток. Масовната кражба би значела масовен револт, а тоа и не е така лошо. ;)
 
B

Black Guard

Гостин
Кои и да се, ако не е поради збеснатост, туку поради немаштија, апсолутно ги поддржувам. Државата ве краде од денот на вашето раѓање, па никому ништо.

Ејј еве ти жива вистина пред година дена хитно тргнав во вел и тоа по повик на дедото му било лошо(комшија се јави вика паѓа два дена доаѓај брзо) а син му к*р го боли вели немам обавези јас имам обврски(па затоа секоја година јас носам и цепам дрва- не син му и внуците во куманово) па абдал и мајка ми има обврски ама ај... ќерка тоа значи трк до вел а и јас пред неа, па стасав и неќеше брза помош, кога во 3 часот и 40 минути по полноќ станувам да палам тутун, го гледам во кујната во чудна позиција, главата надоле кафето ладно и едвај зборува- само ме стегаат градите ми се врти, повраќав-ми рече а на НИКОЈ не кажал мајка ми спиеше-сместа викнав брза помош(Државата!!) секоја чест стигнаа брзо а на стариов срцето му откажуваше т.е престанувало со работа-забушавало три дена веќе и директно у болница во интерно и старото и докторот од брза помош+ интернистот, знаеш додека да речеш А му направија ЕЕГ па кардиотоници тро адреналин и кислород и еве го жив е благодарение на нив оние кои државата ги плаќа-ОПШТЕСТВОТО ГО САКА!!!

Те САКА и ТЕБЕ!!!

А јас баталив работа и бев со него за да се осигурам да ги пие лековите како што треба али се изнервирав изгубив на шах со него...ццц 86-та година му е уште губам од него ама и земам по некоја партија не за џабе бев 8-ми на локално ниво али генерално губам од стариот.

И мене неколку пати ми имаат помогнато брза помош(уствари на кој не) а еднаш кога ми беше лошо имаше крајслер на МВР у Скопје поточно карпош карпош бев кај едни колешки дрољи па им кажав маката на мвр вака и вака ми рекоа сакаш да те викнеме брза помош или...реков на железничка ако може да ме пренесете а час по полноќ и таке со МВР си добив превоз, а знам оти ми беше лошо, неспан два дена, трчав фудбал претходната ден, дрољите маста ми ја извадија коњакот измешан со пиво и тоа е..


..и јбг али се најдоа луѓето и помогнаа ова беше бааѓи одамна-ама не се заборава затоа и велам не генерализирајте јесте да има скам, ама има и луѓе посветени на работата прави Про..Зошто не разбереш државата нема цел да краде...се трудат луѓето ама има и некои пореметени покондирени тикви и тие го ништат Системот, а и немаме Лидери и гледај никој неќе да протестира против покачување:( .

Кога може во име на државата да се краде без трошка срам, може и народот. Ако посегнеа сите по крадење, крајот ќе беше нов почеток. Масовната кражба би значела масовен револт, а тоа и не е така лошо. ;)

Гледаш-објасни ако мислиш на данокот-тоа е обврска но затоа имаш права а како бре сите бараат права а НИКОЈ не ги гледа обврските-данокот не е кражба туку е за наше добро ако средствата се трошат наменски и ако не одат 60% за администрација и 350 милиони за бронза-ама реагирајте ШТО ЧЕКАТЕ??

И грешка си-Масосвна кражба и многу ќе јадеа ќотек и ќе беа на посебен третман во Идризово а бидејќи нема место ќе одат во оние ќелии 1.5 по 1.5 квадрати-епа види ти сега.

Плус крадењето е подла, гнасна и нечиста работа-само нездрав човек се осмелува да краде нешто туѓо заработено со ТРУД и Мака.

Поради немаштија се краде еден пар, а не се ровараат сите бутици од трговски до центар. У градов има многу сиромашни, ако сите посегнеа по крадење кај ќе беше крајов?
Има видео надзор а со фантомка низ град само на карнрвали, имаат сопствениците лично вооружување-ќе си го бранат своето.

Се сложувам, овие клептоманијата ги фатила а..ништо чудно да се возбудуваат, влажнат додека крадат:vozbud: , и ДА има сиромашни но има невиден потенцијал кај младината но проклета лоботомија што направи за жал не искористен.

Искрено криво ми е не да е Локал Патриотизам ама рајата станаа ботови забегаа по скајрим, дота, џаболебарење и наркотици...штета.

Имаше еден социолог од Велес многу добра анализа направи дали е професор во Кочо рацин незнам ама знам дека ја опиша состојбата точно-тоа беше кога ја разбија франкфурт мафија а и оние во Виена кои ја труеја младината и тука во велес...колку животи уништија:( .
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.892
Поени од реакции
905
Кој е онон краставион security во Васил Главинов шо стои. До сега немаше обезбедување, мамицата да му ја ебам 9 години учев таму, секој ден кога си одам од школо минам, и денеска со другар ми одиме, иде ни се издерава се дере да вртиме од околу, башка и шамар му удри на другар ми, му се мочам на тоа фацата крива. Нека дојде во Узус нека биде обезбедуење..
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.643
Поени од реакции
4.247
^ Кој е незнам, ама ги има секаде, поради дешавкиве од пред 2-3 години по средниве кај нас. И да курнази се праат.
 
Член од
15 јули 2011
Мислења
156
Поени од реакции
201
Кој е онон краставион security во Васил Главинов шо стои. До сега немаше обезбедување, мамицата да му ја ебам 9 години учев таму, секој ден кога си одам од школо минам, и денеска со другар ми одиме, иде ни се издерава се дере да вртиме од околу, башка и шамар му удри на другар ми, му се мочам на тоа фацата крива. Нека дојде во Узус нека биде обезбедуење..
Само собирање екипа и одење нагости малце до кај него (y)
 
B

Black Guard

Гостин
Кој е онон краставион security во Васил Главинов шо стои. До сега немаше обезбедување, мамицата да му ја ебам 9 години учев таму, секој ден кога си одам од школо минам, и денеска со другар ми одиме, иде ни се издерава се дере да вртиме од околу, башка и шамар му удри на другар ми, му се мочам на тоа фацата крива. Нека дојде во Узус нека биде обезбедуење..
Колку години е абдалот-а колку години другар ти-зошто не сте пријавиле во МВР??

Јас така на базенот се закачив со еден морон од обезбедување оти наместо купаќи имав шорцеви и се насмевнав и влегов па се разбуткавме и ми текна, џипот беше Горе, одам им кажувам., вака и вака и идам со нив па после доаѓа менаџерот а тој со наведната глава ми подава рака а и карта не платив.

Немал основ да употреби сила требало ВЕДНАШ по шамарот право во брза помош другар ти удрен силно со шамар, увото го боли, помалку слуша...па да видиш како ќе си ја завршат работата МВР, јас досега со МВР сум немал негативно искуство, едноставно беа коректни професионални буквално на ниво.

Требало да пријавите ија да изгуби лиценца ќе им направите услуга на 50 000 велешани, тој насилник пак ќе шамари друго нечие дете!!!


Бтв имам лев од 1913 уште малку столетие ќе фане-да го чувам за колекцијата??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom