Велес

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Слушнав денеска дека и ќотек паднало .....во врска со Снупи...има некоја подврда на ова или е дезинформација.....
Имаш на располагање време до утре(14h попладне) да прибереш информации....инаку добиваш бан од оваа тема(заради недоволна информираност).
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
^ Лесна работа...сврти еден круг низ маало, распрашај се меѓу бабичките


Можеш уште од сабајле кај 6 саатот (primetime за пензионерите додека тресат алишта на тераса/од џам) па за побрзо да завршиш работа и да не ризикуваш ич бан :D
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Имаш на располагање време до утре(14h попладне) да прибереш информации....инаку добиваш бан од оваа тема(заради недоволна информираност).
Банирај одма.......па уште и услови поставуваш................МРШ, a заканава да си ја ставиш...знаеш каде!!!!!!!!!
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Банирај одма.......па уште и услови поставуваш................МРШ, a заканава да си ја ставиш...знаеш каде!!!!!!!!!
Поради оваа твоја нервоза.....привлече нови сеирџии.....така да со одлука на советот на "информирани граѓани на град Велес"....одлучивме дека си полезен за темава и можеш да останеш.
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Поради оваа твоја нервоза.....привлече нови сеирџии.....така да со одлука на советот на "информирани граѓани на град Велес"....одлучивме дека си полезен за темава и можеш да останеш.
Македонец апел до тебе......БАНИРАЈ ме одма....
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Македонец апел до тебе......БАНИРАЈ ме одма....
Неможам своеволно да одам против одлуката на советот на "информирани граѓани на град Велес".
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Неможам своеволно да одам против одлуката на советот на "информирани граѓани на град Велес".
Тогаш беспотребно пукаш со ќорци....и онака тешка патетика е оваа тема...ај чао
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
АЈ да ви разјаснам, гледам некои работи не ги знаете. Пред 10тина години, на расипнички начин официрски му беше продаден на Мечкарот. И порај тоа што се работело за страшно ниски пари, и понудата требало да се смета за неповолна, драгиот Буч го потпишал договорот. Драгиот негов правобранител, не се жалел на ваквата одлука, иако работа му била да го штити имотот на државата. Имотот потпаднал во сопственост на Мечкарот, а парите кои требало да ги исплати не ги исплатил. За ова правбранителот и беше избркан од работа. Поради неповолноста на одлуката на Буч, со решение на судот, имотот се враќа на државата, односно на Министерството за одбрана. Апелација ја потврди вакавата одлука. Тоа беше пред неколку месеци. Мечкарот домот го даваше под наем на Аце Снупи. За колку пари, не знам. Сеа ме мрзи да барам линкови.

После одлуката на Апелација, Аце знаеше дека треба да си оди и дека договорот склучен со Мечкарот не важи. не знам дали давал пари за кирија за овие месеци. Така што не верувам дека некој ке се тепал или лутел за ваквата одлука, очекувано било ова.

Е сеа има најава дека министерството овој имот ке го даде на општината, која на лицитација, ке може, ако сака да го издава овој имот. АКо Аце Снупи сака, може и он, ако ги исполнува условите, пак да биде под кирија во Официрски.Ама се ова е АКО. Ке видиме што ке се случи.

Базенот е на Аце. Годинава е на име на друг, викаат дека му е вработен во Снупи, ама на негово име гласи оти Аце не си ја платил ланската кирија на општината, како што било договорено. Ама, дупки у законите, и сеа келнерот е ,,газда’’. Белки сеа Аце ке има пари да си плаќа за базенот Искрено, се надевам дека ке вложи доволно и ке има кеш за тоа оти ми се свиѓа концептов со полн базен и навечер, а плус и вработува млади, од кои барем тие што сум ги прашала се задоволни од платата.

За кое друго уговарање сте расположени :)
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
Неможам своеволно да одам против одлуката на советот на "информирани граѓани на град Велес".
:pos:
Па да му дадеме шанса,сепак би требало да го има генот за "информираност".Е сеа на буткање пали ама јбг,изгледа уште е мал,не му e разработен "генот"
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
:pos:
Па да му дадеме шанса,сепак би требало да го има генот за "информираност".Е сеа на буткање пали ама јбг,изгледа уште е мал,не му e разработен "генот"
Ќе почекаме уште некое време,вродениот инстикт да му ја надвладее свеста.....се надевам за брзо време ќе се случи тоа.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.363
Поени од реакции
6.368
Кој се сопственици на бродот и зошто го убија Рацин?
Де бе пишав на претходната страна, сопственици Перкови. Јованче Перков имаше пред 3-4 години интервју на тирековмирече објаснуваше колку пари потрошил да го изгради, гуглај ќе го најдеш.

Рацин е стрелан од засега непознати луѓе, по нарачка на прогресивните комунисти кои не дозволувале членови со промакедонски идеи да опстојуваат. Или поточно кажано од Македонска рака е загинат, како многу други пред него, пошто ние си имаме историја на копање очи брат со брат за туѓи интереси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom