Велес

M

Moon Child

Гостин
Во склоп на муабетов, јас не ни знам како изгледа Аце Снупи, да беше некој друг на негово место редовно ќе го гледавме како ја брчи колата/моторот од Панини до Жани. Така да, стварно не се искурчи во тој поглед. Пред едно 4-5 години уште додека бев средно, за летниот распуст тогашна другарка се вработи само за преку текот на летото и стварно добра платичка си зимаше, после тоа и додека почнавме нашколо продолжи да работи само за викенди. Така да, тука нема збор за тоа, ама кога пропадна отиде во вода тоа.
Мене не ми е сега за ништо криво од ова, во смисла што му го земаа Официрски, кој што си надробил нека си срка, јебига, криво ми е што многу луѓе сега останаа без работа, а од блиски извори знам дека вработените во Официрски редовно си земаа дневница, ако не им даде он си земаат од прометот дневно.
Додека за оние вработени на базент ми е многу жал, ептен малку персонал се и по еден келнер е на една страна од базентот, газот им паѓа од работа, а можеби не се ни платени тие таму...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.471
Поени од реакции
28.716
Во склоп на муабетов, јас не ни знам како изгледа Аце Снупи, да беше некој друг на негово место редовно ќе го гледавме како ја брчи колата/моторот од Панини до Жани. Така да, стварно не се искурчи во тој поглед. Пред едно 4-5 години уште додека бев средно, за летниот распуст тогашна другарка се вработи само за преку текот на летото и стварно добра платичка си зимаше, после тоа и додека почнавме нашколо продолжи да работи само за викенди. Така да, тука нема збор за тоа, ама кога пропадна отиде во вода тоа.
Мене не ми е сега за ништо криво од ова, во смисла што му го земаа Официрски, кој што си надробил нека си срка, јебига, криво ми е што многу луѓе сега останаа без работа, а од блиски извори знам дека вработените во Официрски редовно си земаа дневница, ако не им даде он си земаат од прометот дневно.
Додека за оние вработени на базент ми е многу жал, ептен малку персонал се и по еден келнер е на една страна од базентот, газот им паѓа од работа, а можеби не се ни платени тие таму...
Мислам дека не беше последнава година се негово, знам дека Аце не е газда на Базенот и на Официрски, иако одат под Снупи. Мислам дека Мечкаров беше сега газда на Официрски.
Како и да е, Аце беше добар газда, додека добро му одеше животов, за разлика од експлоататорот Леов.
 
M

MrzaRules

Гостин
Мислам дека не беше последнава година се негово, знам дека Аце не е газда на Базенот и на Официрски, иако одат под Снупи. Мислам дека Мечкаров беше сега газда на Официрски.
Како и да е, Аце беше добар газда, додека добро му одеше животов, за разлика од експлоататорот Леов.
На Мечкаров е објектот кај што беше Официрски, мислам дека Аце го имаше под кирија земено, инаку главен концесионер беше Мечкаров, а причината поради која Министерството си го зима објектот е тоа што Мечкаров немал платено 244 000 евра за 10 години или така нешто.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.378
Поени од реакции
6.432
Мислам дека не беше последнава година се негово, знам дека Аце не е газда на Базенот и на Официрски, иако одат под Снупи. Мислам дека Мечкаров беше сега газда на Официрски.
Како и да е, Аце беше добар газда, додека добро му одеше животов, за разлика од експлоататорот Леов.
На Аце е базентот, негов келнер го купи, еден слабичок со кремче, во пицеријата што работеше на шанкот. Он фигурира како газда, ама Аце ги влече конците.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
На Аце е базентот, негов келнер го купи, еден слабичок со кремче, во пицеријата што работеше на шанкот. Он фигурира како газда, ама Аце ги влече конците.
Незнам за тоа како изгледа човекот,ама знам дека се води на име на шурата(брат на сопругата) на Аце.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
^Изгледот не го знам, ама ако треба и матичен број ќе ви кажам од човекот :D
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Отиде Снупи во неповрат, остана Болетус.............абе забава по светски норми, загарантирана е во градов.......:(
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
На Мечкаров е објектот кај што беше Официрски, мислам дека Аце го имаше под кирија земено, инаку главен концесионер беше Мечкаров, а причината поради која Министерството си го зима објектот е тоа што Мечкаров немал платено 244 000 евра за 10 години или така нешто.
Не баш.
Кога беше Бучковски министер за одбрана имаше "лицитација" за продажба на Официрски,не за концесија.
На таа "лицитација",Мечкарот дава "најголема" понуда од некои 250 000 евра,арно ама и тие не ги плаќа,но сепак го добива објектот.
Прво он го отвори како ресторан ама колку што се сеќавам ептен тапа беше,човек не штрапнуваше па му го издаде на Аце-снупи.
Во меѓувреме Аце Коцевски почна да се бунтува нешто,мислам и дека општината поднесе тужба за оспорување на продажбата,ама Бучко стана и премиер па се влечеше тоа по судовите се до пред некој ден кога Официрски беше вратен на министерството за одбрана.

Туку шо е работава за базенот шо пишувате?Ја колку што знам Аце го зема под наем на 5 или 10 години,не го купи.
 
Член од
8 ноември 2009
Мислења
263
Поени од реакции
146
Слушнав денеска дека и ќотек паднало .....во врска со Снупи...има некоја подврда на ова или е дезинформација.....
 
М

Мартин`

Гостин
Види ги бе велешани, се‘ знаат! Како ми недостигавте, да си ибете векот. :icon_mrgr:
Полни се со инсајдерски информации 99% од Велешани :icon_lol: мене ме интересира бродот на кој е ? ајде следна тема. :D
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.378
Поени од реакции
6.432
Полни се со инсајдерски информации 99% од Велешани :icon_lol: мене ме интересира бродот на кој е ? ајде следна тема. :D
На Перкови :)
--- надополнето: 12 август 2012 во 02:06 ---
Слушнав денеска дека и ќотек паднало .....во врска со Снупи...има некоја подврда на ова или е дезинформација.....
ја па читав на тирековмирече дека се било мирно и полицијата не интервенирала кога си ги собирале работите. Да не имало на друго место кичмење за Снупи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom