Векови Русофилство меѓу Македонците

Статус
Затворена за нови мислења.

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
^ Прав Европјанин на дело дами и господа.
Се што можам да кажам е Францијо стисни заби.

Што курот барате во Европа? Не сте за во Европа. Вашето лицемерие не врви пред Европа. Што сакте, рани куче да те лае? Уште една Унгарија во ЕУ?
Некош ми беше гордост што ете со македонски пасош сум дошол овде. Ама после темана Војна во Украина, и минативе месеци, никогаш не сум се осеќал пооттуѓен од она што сум. Веројатно сите ликови од наш 20ти век, сите револуционери би се чувствувале како мене. Македонија е нешто како лулка на фашизмот денес. Луѓе умираат секој ден, а вие ракоплескате. Огорчени. И тоа православни умираат, наводно тема важна за вас. Ништо не е важно за вас. Растурени. Сега ми е скрос преку тасе од македонскиот пасош. Ќе целам кон Швајцарски.
А ти остани по тоа пустините колонии на крајот од светот. Не е секој за Европа.
Зборуваш за хомосексуалци, не вадиш лгбт од уста. А не можиш на просечен европски маж да му се фатиш за таквото. Спротивно на вашата глупост и маргиналност и простолук. Европјаните своите жени ги гледаат ко очите. На базен, не се делат од своите сирени, толку убава слика. Далечен плач сте од оние - кои ги окарактеризирувате како пички и педери. Таа е горката вистина Аркане.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
^ Прав Европјанин на дело дами и господа.
Се што можам да кажам е Францијо стисни заби.

Што курот барате во Европа? Не сте за во Европа. Вашето лицемерие не врви пред Европа. Што сакте, рани куче да те лае? Уште една Унгарија во ЕУ?
Некош ми беше гордост што ете со македонски пасош сум дошол овде. Ама после темана Војна во Украина, и минативе месеци, никогаш не сум се осеќал пооттуѓен од она што сум. Веројатно сите ликови од наш 20ти век, сите револуционери би се чувствувале како мене. Македонија е нешто како лулка на фашизмот денес. Луѓе умираат секој ден, а вие ракоплескате. Огорчени. И тоа православни умираат, наводно тема важна за вас. Ништо не е важно за вас. Растурени. Сега ми е скрос преку тасе од македонскиот пасош. Ќе целам кон Швајцарски.
А ти остани по тоа пустините колонии на крајот од светот. Не е секој за Европа.
Зборуваш за хомосексуалци, не вадиш лгбт од уста. А не можиш на просечен европски маж да му се фатиш за таквото. Спротивно на вашата глупост и маргиналност и простолук. Европјаните своите жени ги гледаат ко очите. На базен, не се делат од своите сирени, толку убава слика. Далечен плач сте од оние - кои ги окарактеризирувате како пички и педери. Таа е горката вистина Аркане.
Си го издал дупето под кирија на Европа и очекуваш сите да размислуваат ко тебе.
Зошто да одлучува Франција за мојата земја? Не е среден век ако се толку напредни и цивилизирани ќе си фураат по нивно и без нашата одлука и онака ниту ќе ни помогнат нешто.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Јас не сакам никој да размислува ко мене, посебно не вие фашистите. Јас пробувам да посочам на тоа дека овај 'дел од европа', кој пред еден век не беше дел од европа ни географски ни религиски, уште долго време нема да биде тоа.

Постовиве не ми се огорчени. На патот кон Русија. Србија и Албанија, ви посакувам ете со Отворен Балкан да застаните на свои нозе, да сте подобро од она што сте денес, но бите не во Европа. Се е различно овде. Судирот на вредности и различна историја е преголем.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Јас не сакам никој да размислува ко мене, посебно не вие фашистите. Јас пробувам да посочам на тоа дека овај 'дел од европа', кој пред еден век не беше дел од европа ни географски ни религиски, уште долго време нема да биде тоа.

Постовиве не ми се огорчени. На патот кон Русија. Србија и Албанија, ви посакувам ете со Отворен Балкан да застаните на свои нозе, да сте подобро од она што сте денес, но бите не во Европа. Се е различно овде. Судирот на вредности и различна историја е преголем.
Кажи бе друже што тоа има во Е В Р О П А што го нема во земјава?
Да не се мешаше ич таа твоја европа немаше ни да бидеме во оваа позиција немаше ни ти да се правиш блгар ни да бегаш на запад.
 
Последно уредено:
Член од
24 јуни 2009
Мислења
176
Поени од реакции
344
Јас не сакам никој да размислува ко мене, посебно не вие фашистите. Јас пробувам да посочам на тоа дека овај 'дел од европа', кој пред еден век не беше дел од европа ни географски ни религиски, уште долго време нема да биде тоа.

Постовиве не ми се огорчени. На патот кон Русија. Србија и Албанија, ви посакувам ете со Отворен Балкан да застаните на свои нозе, да сте подобро од она што сте денес, но бите не во Европа. Се е различно овде. Судирот на вредности и различна историја е преголем.
Абе братче, си чул за принципи, во таа Европа баш би сакал да видам некој од ЛГБТ да иде да копа по нивите.Таа Европа што ти ја знаеш денес е на грб на други народи ,Империјализам паметиш.
Зошто ние сме биле вакви, па затоа што цел живот крпиме крај со крај, од своја рака, а не на туѓ грб.
Ќе ја видиш ти таа Европа за некој месец и нејзиното лице наскоро.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Кажи бе друже што тоа има во Е В Р О П А што го нема во земјата?
Да не се мешаше ич таа твоја европа немаше ни да бидеме во оваа позиција немаше ни ти да се правиш блгар ни да бегаш на запад.
Гнасиш душа кога бладаш невистини за ниско да турниш некој.

СЕ ГОРДЕЕВ кога заминав со Македонски Пасош, ме зедоа затоа што сум бил високо квалификуван, ме потпишаа со нивни документи од старт, цел живот имам право да им седам овде. На граница меѓу Франција и Швајцарија - врвам со Македонски пасош. Кога се пакував Мкд со себе понесов две знамиња. Едно од вергина, друго новото модерното од 90ти наваму (мене и тоа ми е убаво, пак е сонце).

Ама денес ми се гади од се. Пред неколку месеци беше различно. Немаше војна во Украина. Поинаку гледав на својот народ. Денес е поинаку. Мојата земја не пипаѓа во Европа. Вие сте про Путин. Зошто уште ја дискутирате Европа, од каде таа дрскост и лицемерие? Заборавете веќе еднаш не ЕУ. Ми се гнаси кога го гледам темносиното свилено знаме со златни ѕвезди како го бесите по одвратно корумпирани институции.

Мислиш дека мажите во Европа зборуваат за лгбт како вас овде? Јас досега една година не сум сретнал луѓе кои толку горливо дебатираат за тоа како вас овде. Посебно не мажи. Ама затоа мажи што со жените се држат за рака - на секој ебан чекор, тоа е сликата која ја гледам јас. И сваќам дека овие народи заслужуваат да одат напред.

Незнам која слика ја имате за Европа. Незнам (знам) што вие и посакувате на Европа. Внимавај на кого посакуваш зло. Не ми е ни гајле. Едноставно подалеку од ЕВРОПА.
Автоматски споено мислење:

Ќе ја видиш ти таа Европа за некој месец и нејзиното лице наскоро.
Што и посакуваш на Европа? Распад? Пази да не и се случи на Русија. Не гнаси душа за тие што ве спасија од турско. Рани куче да те лае. Гоце Делчев бил финансиран од Француски Масони. Не од Руски.

Европа погреши. И тоа многу. Абе држи се понастрана од овај проклет полуостров, нека тераат кај сакаат.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.488
Поени од реакции
4.716
"Вие фашистите"
А европа во која се колни е таа која ни ускратува право на самоопределување, ни негира идентитет и јазик, ни брише историја итн на нас фашистите.
Да ти се мочам во европа.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Тука е грешката на Франција. Тоа го спорам и јас. Кажав во многу наврати дека е ниско што ја одбра бугарија како алатка. Треба директно да ви кажи и посочи - вие не припаѓате во Европа. И еднаш да се стави крај на ова. Ниско е и лицемерно вие што опинате за Европа а се крстите во Путин - фашистите барај ги во неговите редови, денес. Денес тие окупираат туѓи држави.
Автоматски споено мислење:

Кога слушам Молдавија ќе влезела во ЕУ, абре стомак ми се превртува еј. По како тие во ЕУ? Тие немаат допирна точна со Европа. Ниту пак сакаат во Европа, слично на Македонија сето е тоа Русофили (и тепачи на жени). И тоа е ок. Бидете со Русија.

Ве молам бидете со Русија. Само подалеку од Европа. Ѓорѓија иако е на работ од Европа, географски, токму неа би ја примил во ЕУ и да се заклучи процесот за пристапување. Со векови.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Од Русија никој никогаш не видел аир па дури ни самите Руси . Но , истото тоа важи дури и многу повеќе и за Западна Европа . Со векови Англија , Франција ,Шпанија итн. маме им ебаа на Африка , Азија и двете Америки . Ем ги ограбија во секоја смисла , ем ги испотребија тамошните народи ( Северна Америка ). Што се однесува до Македонија , во помал дел сме самите криви за се што ни се случувало низ вековите , но сепак главната вина ја имаат европските земји . А најтрагикомично од се е тоа што европската култура и цивилизација е создадена на Македонскиот полуостров ( подоцна наречен Балкански ) . Во времето кога овде имало високо развиена цивилизација и култура , во западна и северна Европа живееле полу-диви варвари . Проблемот е во тоа што за жал населението овде дегенерирало низ вековите ( од објективни и субјективни причини ) , и сега сме во ситуација после 2500 год . од тогаш да е обратно ( демек тие се цивилизацијата а ние дивјаците ) . И така е и не е така . Привидно западна Европа денес е културно , цивилизациски и технолошки е поразвиена од нас , но во суштина сеуште се истите дивјаци какви шо и беа пред 2500 год. Проблемот кај нас е што последниве 20 год. голем дел од народов овде ( истото важи и за "нашите" политичари ) имаат комплекс на пониска вредност и се обожаватели на таканаречените западни вредности , кои се само декларативни ( демократија , човекови права итн. ) а во суштина не е така . Напротив тие се декадентни , репресивни итн. и ја уништуваат суштината на човекот како битие.
П.С. Донекаде е добро ова со војнава во Украина , затоа што после тоа светов нема повеќе да биди како шо беше последниве 50 год. , бидејќи мораше да се случи рестарт и да се заврши со западново владеење на светов . После ова може да биде само подобро , без разлика кој ќе управува со светската политика .
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
И искрено се надевам дека Франција ќе заклучи, без замарање со бугарија и дека векови нема да се отвори ова прашање. ДОСТА Е.
 
Член од
12 април 2020
Мислења
468
Поени од реакции
866
Македонија илјада пати Македонија. Македонија не припаѓа во ЕУ.
Добар си. Те разбирам, и јас сум про западен настроен. Исто при дебати со пријатели се иаме карано им викам Русија денес е бетер СССР, ама не им допира, џабе.
Иам правено муабети со Пољаци уште пред војнава имав прилики. Ми имаат кажувано што значи руска чизма и руско ослободување. Тоа е проблемот во Македонија, луѓето не се свесни, не виделе руска чизма, дека Руското ропсто т.е. ослободување што го викаат е 1000 пати полошо од се друго. Турското слобода ќе ни се види. Ама ела разбери се.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.669
Поени од реакции
7.246
Гнасиш душа кога бладаш невистини за ниско да турниш некој.

СЕ ГОРДЕЕВ кога заминав со Македонски Пасош, ме зедоа затоа што сум бил високо квалификуван, ме потпишаа со нивни документи од старт, цел живот имам право да им седам овде. На граница меѓу Франција и Швајцарија - врвам со Македонски пасош. Кога се пакував Мкд со себе понесов две знамиња. Едно од вергина, друго новото модерното од 90ти наваму (мене и тоа ми е убаво, пак е сонце).

Ама денес ми се гади од се. Пред неколку месеци беше различно. Немаше војна во Украина. Поинаку гледав на својот народ. Денес е поинаку. Мојата земја не пипаѓа во Европа. Вие сте про Путин. Зошто уште ја дискутирате Европа, од каде таа дрскост и лицемерие? Заборавете веќе еднаш не ЕУ. Ми се гнаси кога го гледам темносиното свилено знаме со златни ѕвезди како го бесите по одвратно корумпирани институции.

Мислиш дека мажите во Европа зборуваат за лгбт како вас овде? Јас досега една година не сум сретнал луѓе кои толку горливо дебатираат за тоа како вас овде. Посебно не мажи. Ама затоа мажи што со жените се држат за рака - на секој ебан чекор, тоа е сликата која ја гледам јас. И сваќам дека овие народи заслужуваат да одат напред.

Незнам која слика ја имате за Европа. Незнам (знам) што вие и посакувате на Европа. Внимавај на кого посакуваш зло. Не ми е ни гајле. Едноставно подалеку од ЕВРОПА.
Автоматски споено мислење:



Што и посакуваш на Европа? Распад? Пази да не и се случи на Русија. Не гнаси душа за тие што ве спасија од турско. Рани куче да те лае. Гоце Делчев бил финансиран од Француски Масони. Не од Руски.

Европа погреши. И тоа многу. Абе држи се понастрана од овај проклет полуостров, нека тераат кај сакаат.
За како се живее на запад бев видов не е за мене имам и пријатели кои се со фамилијата на запад не е сјајно ич.
Што се однесува за Украина што сакаш да земе оружије ние фашистите да одиме да се бориме за бенефит на оние што ти мислат зло?
Само ретардирани би го направиле тоа.
Европа секако губи со војната во Украина бенефит има само Америка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom