Векови Русофилство меѓу Македонците

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 февруари 2023
Мислења
41
Поени од реакции
66
И не знам зш поддржувачите на рашистите посакуваат смрт на некој кој едноставно им ја кажува вистината, која патем не им се свиѓа. Што придонесува за МКД еден русофил, кој живее на Запад, таму плаќа даноци, а поддржува парчосување на суверени држави?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.661
Поени од реакции
4.319
Хахахахах, прво ме праша колку територија земале Русите, па после не било важно, на крај ќе било важно кај ќе се границите. Ја као што гледам на Пригожин доста му се тие 10% од Украина, бара крај на војната, а Украинците не планираат да застанат тука. Крајот ќе кажел. Ооооо, па ако досега Русија не се покажа, ваљда ќе чека 2030 година некои нови генерации Руси ( ако не бидат 55% дома, во татковината) да ги освајаат Одеса, Днипро, итн. Смешни луѓе брее. Кој оптимизам човече. Ако збере Пригожин уште некои јадници, да изгинат за некоја дупка во Украина, ок.
Забораваш дека Пригожин е под команда на Герасимов.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.539
Тоа со се мајка ти и сестра ти овде така? Сите колективно?

За да оди напред оваа држава прво треба цел ип range од Австралија на бан да оди. Нема поголем канцер од неписмени копита како тебе што заминале таму пред 30 години. К-15 најдобро ве има опишано.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ne mesaj makedonci so severdzani. inace da, kolektivno za tebe i piratic i red drugi gomnari ovde, do 3to koleno.

nie sme nadvor i si go ziveeme zivotot sekako eve gledame vie do kaj ste so gomnari ko tebe. zatoa treba da umrete.
 
Член од
15 февруари 2023
Мислења
41
Поени од реакции
66
normalno, diskutirame razlicni raboti. ti vikase deka rusija gubi. jas ti vikam ne gubi, gledaj koj osvoil teritorija... do kraj ima uste mnogu da se "igra" ke ima i + i - na dvete strani. bitno e dali i kade ke ima granici.

prigozin e nebiten.

ukraincite slobodno neka probaat. zatoa i rekov ke ima poveke sezoni. ako im trgne na ukraincite ke ima eskalacija so drugi oruzja. ako ne, i vaka e super za rusite, ke gi trebat poleka na 2-3 mesta.

na kogo treba rusija da mu se "pokaze"? na tebe :pos:kaj sto trebase se pokazaa, uspat na cel svet im gi otvorija ocite.
Не мене бе брат, на светот му покажаа дека се глупи и неспособни. Ако Пригожин е небитен, зашто им дава команди он и зашто он е фактор на терен? Ти ваљда мислиш дека велесила е велесила ако освои 1 км квадратен површина за 6 месеци? Ќе имало други рунди, не знам шо. Коа бе брат тоа, во 2050-та година ли? Не се заканувај по форуми, Украинците нема да ги исплашиш, а Русите па никој више не ги сфаќа озбиљно.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.661
Поени од реакции
4.319
И не знам зш поддржувачите на рашистите посакуваат смрт на некој кој едноставно им ја кажува вистината, која патем не им се свиѓа. Што придонесува за МКД еден русофил, кој живее на Запад, таму плаќа даноци, а поддржува парчосување на суверени држави?
Прашањето може да се постави и обратно:
-Што придонесува за Македонија еден русофоб кој е на западни јасли?
 
Член од
15 февруари 2023
Мислења
41
Поени од реакции
66
ne mesaj makedonci so severdzani. inace da, kolektivno za tebe i piratic i red drugi gomnari ovde, do 3to koleno.

nie sme nadvor i si go ziveeme zivotot sekako eve gledame vie do kaj ste so gomnari ko tebe. zatoa treba da umrete.
Si go zivees zivotot, kaj tie zapadnjaci koi gi vregas oti nemas cest, dostoinstvo i kultura. A tvojata zakana da umreme e klasicen govor na omraza, sega pravam prinskrin i prijavuvam u mvr.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.539
Не мене бе брат, на светот му покажаа дека се глупи и неспособни. Ако Пригожин е небитен, зашто им дава команди он и зашто он е фактор на терен? Ти ваљда мислиш дека велесила е велесила ако освои 1 км квадратен површина за 6 месеци? Ќе имало други рунди, не знам шо. Коа бе брат тоа, во 2050-та година ли? Не се заканувај по форуми, Украинците нема да ги исплашиш, а Русите па никој више не ги сфаќа озбиљно.
svetot ne misli ko tebe. naprotiv 70% od svetot misli mnogu mnogu porazlicno od tebe, zasto ti si goltas propaganda ko majka ti sperma.

ne e faktor, zasto u sekoe vreme moze da bide zamenet i nekoj drug ponatamu ke dava komandi. si ima rusija liderstvo i se znae koj e faktor i koj zbori vo ime na rusija.

jas mislam deka na rusija ne i treba teritorija voopsto. mislam deka pobitno im e da gi resat ukraincite na teren sto i onaka e unisten za sva vremena nego da vojuvaat vo drugi delovi na ukraina. ova im e najlesno, a ako koga ke treba da se "probijat" ili zazemat pogolema teritorija togas ke go napravat toa, na pocetokot pokazaa deka toa i ne e tolku tesko.

kaj se brzas, vojnata ke potrae uste dolgo.

ne se zakanuvam, objasnuvam sto treba da za ima napredok. eve ti na primer si odlicen primerok za kreten sto ja vodi mkd u propast. nitu si sposoben da vidis sto se slucuva okulu tebe nitu mozes strateski da razmislis, nitu pak si sposoben nesto drugo da rabotis ocigledno e deka si uhleban u nekoe ngo pa ovde jades gomna.
 
Член од
15 февруари 2023
Мислења
41
Поени од реакции
66
Не и треба територија, оти не може да ја освои. Кое лидерстви? Тоа што се прецени?

Све некои НГО се криви, што Русија еден метар не мрдна. Ааххх, бе, на светот му покажале. Што? Дека се шовинисти и националисти, плус беда невидена? Гледам светот плаче за Русиве.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.539
Si go zivees zivotot, kaj tie zapadnjaci koi gi vregas oti nemas cest, dostoinstvo i kultura. A tvojata zakana da umreme e klasicen govor na omraza, sega pravam prinskrin i prijavuvam u mvr.
da be peer, super e ovde. i kaj vide deka gi vregam zapadnjacite? te vregam tebe posto si glup.

i treba da umres TI i site glupaci ko tebe za MKD da ide napred. so kreteni nema napredok. pridonesi kon evolucijata na makedonecot.

aj sega gitla i prijavi kaj sakas :lolzz:
Автоматски споено мислење:

Не и треба територија, оти не може да ја освои. Кое лидерстви? Тоа што се прецени?

Све некои НГО се криви, што Русија еден метар не мрдна. Ааххх, бе, на светот му покажале. Што? Дека се шовинисти и националисти, плус беда невидена? Гледам светот плаче за Русиве.
ne i treba teritorija oti ima prvo premnogu a vtoro ti rekov kako ke se crtaat granicite na kraj.

ne se ngo-ta krivi za ruskata strategija, krivi se zasto treba so glupaci da se raspravame na forumot. bar da investiraa vo nekoj bot, pointeresna diskusija ke bese nego so kreten ko tebe.

na svetot sto mu pokazaa gledame... ama dzabe e se toa da ti se objasnuva ti si sekako slepec
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom