Вежби за губење килограми

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од loveanimals, 11 август 2015.

 1. loveanimals

  loveanimals

  Член од:
  10 август 2015
  Мислења:
  93
  Допаѓања:
  12
  Ај темава нека биде за тоа како губите килограми затоа што јас се мачам да изгубам килограми на нозете и задникот никако не можам како мал бев постојано со повеќе килограми, успеав да ослабам ама не доволно. Затоа ми треба некој совет како да ги изгубам килограмите на задникот и нозете? ;):)
   
 2. RectumAnale

  RectumAnale

  Член од:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  124
  Допаѓања:
  97
  Stani od zadnikot i koristi gi nozete
   
  На Ofset, StOrMK, Naked Gun и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. Gandradelic

  Gandradelic Banderash

  Член од:
  31 март 2014
  Мислења:
  1.201
  Допаѓања:
  717
  Движи се повеќе и прави диета.
  Џабе ти е целото вежбање ако немаш правилна исхрана.
  Не јади благо, газирано, брза храна, пржено, леб, алкохол и не јади пред спиење.
   
 4. Sungerot Bob

  Sungerot Bob Живеј го животот

  Член од:
  7 август 2012
  Мислења:
  31.900
  Допаѓања:
  36.431
  Почни да вежбаш фитнес, најуспешно ќе ти биде слабеењето и зацврснувањето на телото. А ако не си во можност да плаќаш за фитнес, земи трчај секој ден, прави чучњеви, исчекор, внимавај на исхрана (читај не пиј газирано, не јади благо, не јади многу мрсно...) ............., гледај за доручек да јадеш варени/пржени јајца, за ручек што има, но без леб, а за вечера салата и пиј многу вода.
  :)
   
  На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.947
  Допаѓања:
  13.135
  Генералка по дома.
   
  На Зајче, InStealth, StOrMK и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.853
  Допаѓања:
  6.250
  :oftopik:

  Он:

  На телото не можеш да му кажеш од каде да слабее, пред се генетски ти е предодредено да го складираш вишокот во нозете и задникот.
  Почни да внимаваш на исхраната, еве ти тема каде што ако ја прелисташ имаш корисни информации кои ќе ти помогнат да стигнеш до целта.
  Околу тренингот мој совет ти е да почнеш да вежбаш или теретана или дома со своја тежина 3-5 пати неделно во зависност дали ќе вежбаш цело тело или сплит, воведи и 3-4 кардио тренинзи од 20-30 минути максимум и тоа HIT кардио по можност.
  Оди на дефицит на калории, внимавај на јаглехидратите бидејќи тие ти најголем непријател (претпоставувам дека си ендоморф со оглед на тоа што имаш проблем со вишок во пределот на нозете и задникот). Трпелив, дисциплиниран и упорен ти е патот до успех на ова поле.
   
  На Vori му/ѝ се допаѓа ова.
 7. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  16.904
  Допаѓања:
  25.544
  Тоа беше кога имаш секс на секое место во секоја соба така?
   
  Gjoroski, Ангела23, Mich0MKD и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Agda Beata

  Agda Beata (A)

  Член од:
  12 февруари 2014
  Мислења:
  4.947
  Допаѓања:
  13.135
  Домаќин човек. (y)
   
  На wot му/ѝ се допаѓа ова.
 9. jackripper

  jackripper Шовинист

  Член од:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  21
  јас да сум како тебе ќе се дупам повеќе
   
 10. marambo

  marambo

  Член од:
  19 април 2013
  Мислења:
  2.004
  Допаѓања:
  2.077
  15-workouts-glutebridge-main-new.jpg

  ако има некоја женска седната врз тебе уште подобро
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 11. StOrMK

  StOrMK Rain

  Член од:
  24 јули 2015
  Мислења:
  342
  Допаѓања:
  151
  Пиј течности како јогурт, негазиран сок, вода, ќе си јадеш зеленчук и овошје уместо леб, месо и чоколади (ама и тоа во умерена количина, не да изедеш 2 кила патлиџани и толку пиперки.) И секако иди раздвижи се (трчај, вози точак, ако имаш можност теретана...) и пред се најважно имај трпение и волја иначе се врати на истото. И кога ќе ослабеш пак внимавај што јадеш, зошто за неколку дена експресно можеш да ги вратиш килата. И секако после некое време напрај си крвна слика да не ти ослабе па крвта.
  Јас вака почнав па до сега симнав колку толку килца.
  Со среќа. ;)
   
 12. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.853
  Допаѓања:
  6.250
  Јас не би играл со овие две работи во диета, не знам кој те лажел али овошје/негазираните сокови (џусови најверојатно мислиш како оние на гора/браво и тн и тн) не одат со намалување на килограми.
   
 13. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.741
  Допаѓања:
  6.352
  Абе тебе те мрзи да изгуглаш и научиш, а не па да ослабнеш.

  Откажи се и биди дебел/а, каков/ва што си. Засекогаш!
   
  На Epsilon му/ѝ се допаѓа ова.
 14. StOrMK

  StOrMK Rain

  Член од:
  24 јули 2015
  Мислења:
  342
  Допаѓања:
  151

  Кај мене успева, иначе овошје слабо јадам во диетава ама уважно јогурче пијам и Браво. Никој не ме лажел, јас сам си искомбинирав. ;)
  Па овошје и зеленчук ако не јадеш, од што ќе живееш, од воздух?
   
 15. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.853
  Допаѓања:
  6.250
  Се живее и без овошје, а не ти реков да не јадеш зеленчук.
  Еве ти накратко пример за исхрана од мене:
  Оброк 1:
  50гр овесни со вода + 3 варени јајца (180 ккал + 220 ккал = 400ккал)
  Оброк 2
  300 грама стек + 2 оризови тркалца ( мерата за стекот е сиров не приготвен, 350-400 kkal + 70 kkal цел оброк околу 450ккал)
  Оброк 3
  300 грама ослич + салата (сезонски зеленчук) (исто осличот сиров мерен 220-250kkal од ослич + 150тина од салата)
  Ужина дозерка протеин 130ккал
  Оброк 4
  300 гр нискомасна урда + салата (домати, пиперки, кромид) (околу 300ккал цел оброк)

  1600-1700ккал максимум од сите 4 оброци и протеинот, од кои имаш не повеќе од 60-70 гр јаглехидрати.
   
  На Gandradelic му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: