Вегера или Специјал?

Која фурна е подобра?


  • Вкупно гласачи
    107

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Специјал,пастрмајлијата им е закон.
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Па овака, лебот и пастрмајлијата во Специал се неприкосновени додека Вегера е боља во бурек и слично.

Но сепак за мене најдобра е Фурна Чаир.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Во средно јадев постојано од Специјал зашто беше блиску, ама после ги кренаа цените и од тогаш не сум земал ништо од таму. Тоа што го јадев ми беше добро, ама па немаа некој преголем избор на тие кифли што мене ми се допаѓаат.
Во Вегера исто така јадам горе доле секогаш истото, ама сепак мислам дека се повкусни отколку во Специјал.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Аиииии ,кога станува збор за пецива Вегера е No.1:pipi:Има еден перек таму што на секој голем одмор го јадам со кечап.Секогаш пецивата се топли и голем плус им е што служат кечап за без пари :mist:Специјал никако зоштно еднаш ќе си скршев заби од бајата кифла со кашкавал и шунка!И тоа :salut:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.357
Вегера дабоме, не дека се нешто многу јаки ама Специјал е ептен ужас, имаа една пастрмајлија добра и таа ја посраа со жилави чварки што не се џвакаат. Ќифлите им биле тиња одсекогаш тоа не го не ни коментирам.
Додуша Вегера е исто упропастна, имаа јака затворена пица почнаа да штедат на мастраф и ја посраа, ама ги вадат обичните кифли со кашкавал и слично .
Иначе во конкуренција на бурек Жужу се неприкоснвени, пица-бурекот им пичку матер јак!! Кроасаните со чоколадо се исто најаки во нивна конкуренција во градов.
Жужу FTW
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Вегера дефинитивно.Најдобри пецива има. А и не е скапо, за тоа што го нудат.Плаќаш но добиваш преубај кифли,а и пица-бурекот ми е преубав. Мммм сега ми се пријаде од Вегера,а немам во близина:vozbud:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Од Специјал ја сакам само пастрмајлијата ,додека од Вегера ги обожавам кифлите со кашкавал,срењаците ,па дури и обичните ѓевреци ,а и услугата од персоналот е добра.
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Вегера ги обожавам перечињата со сирење
 

Самара Морган

НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА КАЈГАНА
Член од
24 јуни 2009
Мислења
511
Поени од реакции
33
Дефинитивно Вегера :) Едноставно таму се е прекрасно
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Од Специјал ништо не сум пробал, ама имам пробано од Вегера и знам дека се добри.Имаат многу убав симит :)
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Јас сум јадел и во Вегера и во Специјал, мислам дека Вегера е подобра од Специјал, но бидејќи учев во Борис во К.Вода таму има млечен ресторан Белучи кој има прекрасен ентериер и уште повкусна храна, само да ви набројам сум пробал: перек со биено сирење, ѓеврек, прекрасна пита, бурек, погачици и многу убави кроасани а посебно пици, пица сендвичи во фурна и лазањи.
 

risteskibobi

.......
Член од
30 ноември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
ВЕГЕРА

ВЕГЕРА бр.1 - едноставно нема подобри ...

Јас сум еден од првите вработени во ВЕГЕРА ...
Вегера отсекогаш употребува врвни материјали за производство, производите се печат во најмодерна опрема, а сето тоа го одработуваат 130 стручно оспособени вработени предводени од прекрасниот директор Јован Јанакиевски ...

птс.
Ова не некоја пристрасност за мојата фирма, ви ја кажувам правата вистина, непотценувајки ја нашата конкуренција ...

:helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou:
 
C

cige

Гостин
ВЕГЕРА бр.1 - едноставно нема подобри ...

Јас сум еден од првите вработени во ВЕГЕРА ...
Вегера отсекогаш употребува врвни материјали за производство, производите се печат во најмодерна опрема, а сето тоа го одработуваат 130 стручно оспособени вработени предводени од прекрасниот директор Јован Јанакиевски ...

птс.
Ова не некоја пристрасност за мојата фирма, ви ја кажувам правата вистина, непотценувајки ја нашата конкуренција ...

:helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou:
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom