Вегера или Специјал?

Која фурна е подобра?


  • Вкупно гласачи
    107

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Додека идев на работа неколку дена јадевме во вегера закон е :helou: а и специјал не се лоши
 

risteskibobi

.......
Член од
30 ноември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
hebocig НЕ можам да ти ја сфатам поентата зашто си ми ги болдирал оние зборови во цитатот ???
Може ли едно мало објаснување ? :pos2::pos2::pos2:
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
По долга дискусија со мојот мозок одлучив да кажам 7мица.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.391
Поени од реакции
21.943
Кога одам во Скопје често одам во Вегера..
 
C

cige

Гостин
hebocig НЕ можам да ти ја сфатам поентата зашто си ми ги болдирал оние зборови во цитатот ???
Може ли едно мало објаснување ? :pos2::pos2::pos2:
чоколаден кроасан 7days е 25 денари, а кај вас е 40:tapp:
плус тоа во цената на Kodid вклучена е и амбалажа и транспорт:toe:
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
vo specijal odamna jadev postojano,zatoa sto samo oni rabotea 24 sati,no posledniot pat pred edna godina koga kupiv burek so sirenje (urda )mnogu mirisase na plin ,verojatno go pecat na plin a samata pecka izgleda ispustase plin pa nemozev da go jadam mi bese strav da ne se zatrujam.od togas veke ne sum ni pomislila da odam tamu.

sega posto imam avtomobil si otkriv novo super mesto za jadenje,i normalno za pienje,a plus i avtomobilot si go peram tamu.se naogaat na treta makedonska ,kaj sredno ptt skolo i kaj hemisko ,ustvari kaj poranesna lesnina .super mastence ,si jades si pies dodeka ti ja isperat kolata.sto bi rekle tri vo edno.novo e i se vika "VIP CAR CENTAR" .milina bozja se sto probav e super pica ,ladni sendvici,a najmnogu sakam furnarinki so krigla pivce.i sto e najbitno cenite se stvarno top.ne gi manjam za nisto drugo,baska i noke rabotat,pa po ladovinka si ja miam kolata vo 23 casot .super se .
 
U

UniqueGirl

Гостин
Абе, бев прееска баш едно мало чоколадно кроасанче внатре демек малце мармаладче 40 ден. е..дишат?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ни Вегера, ни Специјал.

Вегера не се здрави со цените. Посебно со цените на лиснатите теста, кои тежат 2 грама и воздух.

Специјал го изгуби квалитетот, некако се е ептен чкартски (освен бурекот со шунка и кашкавал).
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Специјал, дефинитивно, особено нивните пици за 35 ден. А Вегера, прават добар бурек, ама другите работи им се скапи и некако не ми се даваат пари да земам ја јадење од таму.
 

eugenia suarez

рудолф!
Член од
1 август 2009
Мислења
112
Поени од реакции
7
Специјал, дефинитивно, особено нивните пици за 35 ден. А Вегера, прават добар бурек, ама другите работи им се скапи и некако не ми се даваат пари да земам ја јадење од таму.
не е важно колкава цена е важно е каков е вкусот и квалитетот!
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.458
Во Специјал немам јадено, така да мојот глас оди за Вегера, иако денес јадев лоша штрудла со јаболко.

Итар Пејо спомна за Жу-Жу. Штета што не ми се блиску, инаку би јадел само од таму.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
ВЕГЕРА дефинитивно :vozbud:
специјал беше ок во почетокот али со тек на време почна мнogu да зеза со храната не знам како ке биде со вегера понатаму али сеа за сеа вегера е подобра во споредба со специал :) и само една мала забелешка до вегера редно е да отворат вегера што ке работи 24h :):):)

На крај би ја избрал пицата од Специјал :)......ах беее златен Цујо.
хехе еее пораснав со цујо бидејки ми е на 30м од кука во ѓорче доручек ручек вечера ми беше цујо па после се чудам јас зошто имам трицифрен број на kg и нешто стомачево е поголемо :) ќе да е од салата :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom