Веганизам

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
9.704
Поени од реакции
16.852
ама ЖИВОТНИТЕ биле третирани вака и онака... уз пат има и 2 факти околу тоа како црнците и останатите малцинства „имаат повеќе права“.
Sakas da kazes deka crncite se ravno na zivotni?
Ok rasistu.
 

мкд владе

Гостин
Член од
21 ноември 2009
Мислења
12.331
Поени од реакции
9.069
Za prvata rabota i sam spomna oti nejkes i ne se zamaras da go proveris toa, taka da nema da komentiram.
Za vtorata rabota, se invazivni, so toa sto kako sto rece, ako edna kolonija e 60k pceli, normalno go istisnuva avtohtono naselenie pceli od nivnite normalni teritorii i gi proteruva. So drugi zborovi, im go jadat medot. (get it?)
Drug problem e sho medonosnata pcela im donese paraziti i virusi na avtohtonite pceli na sekade vo svetot i drasticno im ja namali brojkata.
Za tretata rabota ke se soglasime, pesticidite se navistina problem i tuka treba da se napravi nesto. Ako nekoj uspea da napravi vakcina od nova bolest za 8 meseci, so pomalku napor mozat i alternativa na pesticid da izmislat.

Mnogu e ednostavno zosto medonosnata pcela se smeta za veke domasna Zatoa sto covekot ja zel da zivee pokraj nego.
I mackata ne e domesticirana, i papagalite, pa se top milenici.

I fala na ponudata za nivce i bavca, veke sum pred tebe, ako si ti zainteresiran, moze i kako argat da te zemime na leto.
Fala za ponudata ama moram da te odbijam, ne sum nesto po poljodelstvoto. Ako sakas mozam da ti postavam nekoe sanduce so pceli( domasni ne divi) do bavcata za da ti gi oprasat rastenijata ;).
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.120
Поени од реакции
13.837
Најголема опасност за човечкиот род е што го правиме тоа што го правиме со живиот свет. Да сум дел од некоја напредна цивилизација и да случајно ја посетам земјава нема да мислам два пати да ги истребам луѓето од тука. Или у најмала рака да си ги користам за експериментирање.
 
Член од
2 ноември 2020
Мислења
428
Поени од реакции
549
Најголема опасност за човечкиот род е што го правиме тоа што го правиме со живиот свет. Да сум дел од некоја напредна цивилизација и да случајно ја посетам земјава нема да мислам два пати да ги истребам луѓето од тука. Или у најмала рака да си ги користам за експериментирање.
Цар си ти кој може со тебе. Нова скала во еволуцијата. Бел кит без капетанот Ахаб. Следниот бел миш можеби ќе се погоди полесен за провокации и манипулации па ќе сe правиш Господ на земјата да си ја скриеш вистинската природа. Некој по реален ќе сфати дека се е само обид за промоција и прикривање, и ништо не е како што изгледа.
Проекцијата е меч со две острици.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.120
Поени од реакции
13.837
Цар си ти кој може со тебе. Нова скала во еволуцијата. Бел кит без капетанот Ахаб. Следниот бел миш можеби ќе се погоди полесен за провокации и манипулации па ќе сe правиш Господ на земјата да си ја скриеш вистинската природа. Некој по реален ќе сфати дека се е само обид за промоција и прикривање, и ништо не е како што изгледа.
Проекцијата е меч со две острици.
Не бладај брат, на елементарно ниво се е глума и филм...да не одиме толку длабоко во зајачката дупка.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.446
Поени од реакции
14.646
Боди е чекор понапред од сите нас, он еволуира во нешто совршено додека ние сеуште се бавиме со нашите месождерски примитивизми.
 
Член од
2 ноември 2020
Мислења
428
Поени од реакции
549
Боди е чекор понапред од сите нас, он еволуира во нешто совршено додека ние сеуште се бавиме со нашите месождерски примитивизми.
Се разбравме убаво.
Му побегна поентата на видеото од очајниот обид за тролање.
Немора право damage control вистината е таа, мотивот е друг.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.120
Поени од реакции
13.837
Се разбравме убаво.
Му побегна поентата на видеото од очајниот обид за тролање.
Немора право damage control вистината е таа, мотивот е друг.
Која е поентата на видеото?
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
1.385
Поени од реакции
1.431
Најголема опасност за човечкиот род е што го правиме тоа што го правиме со живиот свет. Да сум дел од некоја напредна цивилизација и да случајно ја посетам земјава нема да мислам два пати да ги истребам луѓето од тука. Или у најмала рака да си ги користам за експериментирање.
За да спречиш некое зло (според твоите замисли) ти си спремен да направиш уште поголемо зло. o_O
Јас од денес почнувам да преиспитувам мојата одлука да не конзумирам месо, бидејќи посурови луѓе од веганиве, немам сретнато. Страв ме фаќа и јас таков да не станам.
Боди луѓето да ги истребел, Дарлинг едно 10 пати спомна контрацепција, итн итн. :cautious:
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.120
Поени од реакции
13.837
За да спречиш некое зло (според твоите замисли) ти си спремен да направиш уште поголемо зло. o_O
Јас од денес почнувам да преиспитувам мојата одлука да не конзумирам месо, бидејќи посурови луѓе од веганиве, немам сретнато. Страв ме фаќа и јас таков да не станам.
Боди луѓето да ги истребел, Дарлинг едно 10 пати спомна контрацепција, итн итн. :cautious:
Секташи брат...ама ритуалите голи на полна месечина?

Замисли утре те киднапира некој со летечи тањир и сака да експериментира со тебе, ти му викаш ама јас сум греота....живо битие сум, имам жена, деца, имам емоции. Пробај контемплирај го целиот настан.
 
Последно уредено:

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
253
Поени од реакции
149
1.Humans hunting and eating animals as a way to exist for thousands of years
vs
2.a random vegan boi
 
Член од
2 ноември 2020
Мислења
428
Поени од реакции
549
Da, za Indija i Afrika.
Едукација, образование инфраструктура?
Автоматски споено мислење:

Da, za Indija i Afrika.
Или работничка класа немора да знае хуманоста и човечноста се резервирани за 'кремот'
Автоматски споено мислење:

Da, za Indija i Afrika.
Греота за милионите комарци заразени од сида
 
Последно уредено:

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
9.704
Поени од реакции
16.852
Едукација, образование инфраструктура?
Автоматски споено мислење:


Или работничка класа немора да знае хуманоста и човечноста се резервирани за 'кремот'
Автоматски споено мислење:


Греота за милионите комарци заразени од сида
Mnogu sum te iznervirala znaci duri 3 pati na ist post me citiras.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom