Вевчани

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Само немој да ви се испушти додека сте во Вевчани да речите дека сте во село. :)
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.692
Поени од реакции
882
Деержава Вевчани е специфично место . Сум бил 3-4 пати таму , и можам да кажам дека е има убава природа , народ кој во глобала е ок , но се малку терсене како луѓе :) . Жена ми е по потекло од таму , но јас еве и после 6 години брак со неа , сеуште немам добиено вевчанско државјанство ( а баш сакав да сум со двојно државјанство ) :) . Мислев дека по автоматизам се добива тоа , бидејќи сум женет со полу-вевчанка , но не било така . За да ти дадат нивно државјанство , треба да се положи еден тест кој малку е заебан :cautious: .
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Овде сите му се кумови на Аркан и Цеца.
Имам начекано тројца луѓе од Вевчани и тројцата му биле кумови или пак во тесна роднинска врска со кумот на Ражнатовиќ.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.692
Поени од реакции
882
Овде сите му се кумови на Аркан и Цеца.
Имам начекано тројца луѓе од Вевчани и тројцата му биле кумови или пак во тесна роднинска врска со кумот на Ражнатовиќ.
Незнам за кумството со Аркан , но факт е дека Србите им се омилени на вевчанци .
 

• Војник •

БОРБА ТЕ ЧЕКА!
Член од
6 април 2011
Мислења
457
Поени од реакции
1.256
Изградвата на порта Вевчани е при крај. Еве го секашниот изглед.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.239
Поени од реакции
78.861
Се надевам дека населението од тој крај не е толку глупаво како во охридско и струшко и не им продава недвижнини на Албанците.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Се надевам дека населението од тој крај не е толку глупаво како во охридско и струшко и не им продава недвижнини на Албанците.
Нема шанси на Албанци продавање.Да беа сите како Вевчанци за тоа,денес ќе имавме многу помалку главоболки со Албанците.
Исто и од Дебарца не продаваат имоти на Албанци.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Дека е убаво убаво е, и се што кажавте погоре е точно, ама дека не е град не е, не треба да стои во оваа тема...:D
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Вевчански колбаси, сирење, бела... абе нек си ибат мамата :) Прекрасно место.
И немој сте ги гибнале Вевчанци оту готој сте да се разбериме :)
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Се надевам дека населението од тој крај не е толку глупаво како во охридско и струшко и не им продава недвижнини на Албанците.
Некогаш Албанец отворил слаткара и цел излог со измет му го излепиле БЉАК :pos::pos::pos::pos::pos:


Исто така пред 7-8 години еден Албанец доби куќа на коцка во Вевчани и со цел ум планираше овде да живее( :pos::pos::pos:) ама ништо од бизнисот уште првиот ден сите џамови му ги искршија :(
После виде не виде се реши да ја продава за багателна сцена и за инет никој не му ја купува :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
овој реон никад нема да е запоседнат од никого :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom