Веб дизајн помош (совети, трикови, алатки итн.)

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Сакам да хостирам неколку веб страни, но ми треба linux сервер....

Планирам да купам VPS од hetzner, но немам кредитна картичка, каква кредитна да отворам затоашто сеуште сум малолетен, дали постои кредитна за малолетници?

Значи, одговорете како може да отворам кредитна кратичка на мое име, иаку сум малолетен. не сакам други одгвори.


Поздрав.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Дечки, сакам да купам VPS од hetzner, но немам кредитна картичка, каква кредитна да отворам затоашто сеуште сум малолетен, дали постои кредитна за малолетници? поздрав :)
Не. Ќе мора да ја искористиш картичката на некој од твоите.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Какви полиња за едитирање? Баш и не го сфаќам прашањево... Полиња за внесување на некакви информации? Пример како што е кај Контакт формата: име, мејл, порака... ?
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
102
Поени од реакции
4
Какви полиња за едитирање? Баш и не го сфаќам прашањево... Полиња за внесување на некакви информации? Пример како што е кај Контакт формата: име, мејл, порака... ?
и јас не сваќам .. му пишав да пообјасни ама гледам изгледа не е заинтересиран повеќе :toe:
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Можиш да имаш картичка иако си малолетен. Ќе одиш во ИК банка ќе земеш некој од твоите родители и ќе извадиш дебитна картичка. Со ова имаш можност твојот родител да те нагласи за полномошник на истата сметка, ќе ти дадат две картички едната на твое име, а другата на име на твојот родител и работата е завршена... ;) Ако несакаш твојот родител да ти буричка на сметката едноставно скрши ја и повторно проблемот е решен хехе... Позз
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Можиш да имаш картичка иако си малолетен. Ќе одиш во ИК банка ќе земеш некој од твоите родители и ќе извадиш дебитна картичка. Со ова имаш можност твојот родител да те нагласи за полномошник на истата сметка, ќе ти дадат две картички едната на твое име, а другата на име на твојот родител и работата е завршена... ;) Ако несакаш твојот родител да ти буричка на сметката едноставно скрши ја и повторно проблемот е решен хехе... Позз
Хмм.. јас пред скоро една година сакав да извадам така, ама во НЛБ и не даваа... За ИК Банка не знам, али за секој случај може да иде со родител да праша.
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Јас така имав изваено додека бев малолетен. Тоа беше пред 4 години сега незнам како e... :|
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
<form>
Име: <input type="text" name="Fname" /><br />
Презиме <input type="text" name="Lname" /><br />
</form>

Колку што разбрав ова го бараш :) позз
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
ако може некој да ми прати тут како да направам динамичен сајт или cms
 
Член од
14 мај 2008
Мислења
25
Поени од реакции
0
Братче барај на јутуб како да инсталираш јоомла на некој сервер и со неа си правиш динамичен сајт со неколку кликови....;) Решен проблем
 
Г

Грејвдигер

Гостин
ако може некој да ми прати тут како да направам динамичен сајт или cms
Моја препорака ти е WordPress, многу полесен е за уредување и развој на сајт отколку Џумлата. Плус добро е оптимизиран.
А за како се инсталира и се што ти треба имаш на WordPress Македонија, а за да не луташ може да почнеш од Лекција 1: Инсталирање на WordPress и иди даље. Ако имаш нешто нејасно имаш на форумот тема за WordPress прашај си.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom