Веб дизајн помош (совети, трикови, алатки итн.)

Член од
10 март 2022
Мислења
24
Поени од реакции
6
Здраво, има ли некој од вас искуство со Webflow? Дали сте морале да си играте со кодот на страна која што првично била дизајнирана во Webflow и дали сте имале потешкотии со тоа?
На кратко, Webflow е програма за правење на веб сајтови без да кодирате, фактички само ги повлекувате елементите кој ви требат и ги местите на страната, секако дека не е се така лесно како што звуче, мора да ви е добро структурирана страната и да знаете некој основи на html/css.
Mozebi podobro e prasanjevo da go postavis vo grupata it firmi i praksi vo skopje. Tuka i onaka gledam ne odgovara nikoj. Inaku ne sum koristel Webflow, gledam tutorijal vo momentov i navistina mi se dopagja. Generalno se sto e zamena za racno pisuvanje html i css mi se dopagja.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom