Веб дизајн помош (совети, трикови, алатки итн.)

Член од
9 ноември 2018
Мислења
23
Поени од реакции
2
Здраво, имам осноно познавање од HTML I CSS и имам желба да станам веб дизајнер.Кои технологии ми се потоа неопходни што треба да ги учам.Дали без посета на курсеви и учење преку нет може да се постигне тоа? :vrtioci:
 
Член од
28 август 2009
Мислења
646
Поени од реакции
444
Без курсеви секако дека можеш, а без „учење“ од нет или од било каде, неможеш ништо да направиш во животот, не па да станеш веб дизајнер.

Ако имаш желба и време, инсталирај си вордпресс на некој твој домеин (кој утре може да ти служи и како портфолио), некој ефтин хостинг за два долари месечно (како од namecheap), и почни да пробуваш, да тестираш, да видиш како функционира.

Гледај туторијали по нет, читај за вордпресс, види како другите наоѓаат решенија за различни проблеми. Со тек на време, почни да инсталираш различни теми и плугини, и почни и нив да ги чепкаш, види што се нудат.
 
На врв Bottom