Ваши дела (финален производ)

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Покажете што умеете. Имате сопствен видео запис или анимација со кој се гордеете ? Без разлика дали сте про или аматер, ако сте љубител на филмската уметност и видеото, споделете ги вашите креации тука. Пожелно е видеата да бидат закачени на YouTube или Vimeo.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Ми ја скинаа музиката бидејки не била авторизирана :(
--- надополнето: 7 октомври 2012 во 13:03 ---
и пред... многу години....
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Ми ја скинаа музиката бидејки не била авторизирана :(
--- надополнето: 7 октомври 2012 во 13:03 ---
и пред... многу години....
Одбегни користење на пан-скан камера и непотребно играње со зумот. При монтажа не употребувај претоп од кадар во кадар освен ако се јави потреба од временско разграничување на кадрите, Обичниот рез или пак "drop-in" ќе му даде една поголема динамика на целото видео посебно ако користиш покуси по времетраење кадри при монтажата, не подолги од 3 секунди.
--- надополнето: 15 ноември 2012 во 10:24 ---
Еве нешто и од мене. Поодамна е работено како проба за 3д компосит, снимено на хрома позадина вметнато во 3д виртуелна сцена колку да се види дали ќе испадне нешто, Имајки предвид дека сам работев речиси се и дека е чиста проба, мене од технички аспект не ми изгледа воопшто лошо.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
Одбегни користење на пан-скан камера и непотребно играње со зумот. При монтажа не употребувај претоп од кадар во кадар освен ако се јави потреба од временско разграничување на кадрите, Обичниот рез или пак "drop-in" ќе му даде една поголема динамика на целото видео посебно ако користиш покуси по времетраење кадри при монтажата, не подолги од 3 секунди.
--- надополнето: 15 ноември 2012 во 10:24 ---
Еве нешто и од мене. Поодамна е работено како проба за 3д компосит, снимено на хрома позадина вметнато во 3д виртуелна сцена колку да се види дали ќе испадне нешто, Имајки предвид дека сам работев речиси се и дека е чиста проба, мене од технички аспект не ми изгледа воопшто лошо.
баш ова со 3д неможе да го видиме?
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Сега ќе го пуштам како „Паблик“, се извинувам

-Ок, сега би требало да можете да го видите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom