Ваши дела, со помош на Photoshop (Читај правила во првото мислење)

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.336
Поени од реакции
7.010


Мои дела, фотографирано со мојот фотоапарат, и средени малце на пс.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.206
Поени од реакции
265


Среден е контрастот и brightness-от.

Comments and Critiques are welcome :)
 
Член од
9 март 2010
Мислења
359
Поени од реакции
362
Бидејќи во моментот не ми текнуваше кои беа опциите за photo-panning, морав да ги средам на фотошоп.. Иначе сликано на Шарпланински куп.

DSC_0043(1).jpg
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Некое фотошоп трикче пто го употребувате за изработка и украсување на фотографииве ? :)
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
283
Поени од реакции
76
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
Позадината се прави заматена со помош на фокусот , накратко кажано. Можеш и во фотошоп со блур ефекти , само што таму ќе ти одземи 10 пати повеќе време.
 
Член од
28 март 2013
Мислења
6
Поени од реакции
8
Еве некои мои слики во Фотошоп
 

Attachments

Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.096
Поени од реакции
1.326
Случајно ја најдов сликава од соборна, аголот беше погоден, штета квалитетот на сликата не е подобар.
 
Член од
9 март 2012
Мислења
51
Поени од реакции
21
Дечки здраво дали може некој да ми помогне т.е. да ми објасни како да конвертирам слика од high resolution vo low resolution, условот е да е до 2GB. Дрво сум за вакви работи па би ве замолила за помош, благодарамм:)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.207
Дечки здраво дали може некој да ми помогне т.е. да ми објасни како да конвертирам слика од high resolution vo low resolution, условот е да е до 2GB. Дрво сум за вакви работи па би ве замолила за помош, благодарамм:)
ваљда до 2 МБ, 2 ГБ слика мислам дека можеби ни НАСА ни Пентагон не користи
е сега во фотошоп оди и имаш Image па Image size и таму намали на желени пиксели или смени тоа пиксели во проценти па намали ја на 60 или 50 или 40% зависи колку е голема фотката
 
На врв Bottom