Ваши дела, со помош на Photoshop (Читај правила во првото мислење)

nyx

Член од
22 ноември 2007
Мислења
24
Поени од реакции
4
http://www.flickr.com/photos/b00yan - не се мои дела туку на мој близок другар, сакав да ги споделам со вас, кој има фликр слободно нека го додаде и нека каже мислење нормално...

пис :smir:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.440
Поени од реакции
4.860
Гиксер, претеруваш со сатурација во постпродукција, имаш ХАЛОООО, тоа е грдо.
Останатите ствари се убави, ама претеруваш со сатурација.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
87
@Tonchie, point taken ;)

еве уште нешто правено со пс пред некое време...

134639_1730368221053_1293918152_31913098_7962990_o.jpg
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.440
Поени од реакции
4.860
Леле тоа со моторот повеќе личи на платно од Ван Гог :) Интересно во секој случај :)
За Алфата, давам зеленко :) Си го сецнал ретровизорот, ама знам колку е тешко да се фотографираат трки. Да ги има почесто ќе се извежбаш и тие ситни детали да не ти бегаат.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
130
Поени од реакции
87
Таа со моторот планирам да си ја испечатам и да си ја закачам на ѕид, а за ова со алфата ќе си гризнев од г*от кога видов дека сум го исекол ретровизорот, ама јбг после тоа сменив позиција и аглите не беа тоа тоа...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.203
Поени од реакции
190.241
На врв Bottom