Ваши дела, без помош на Photoshop (Читај правила во првото мислење)

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
452
Значи почнуваме пред новата година со нова тема и на малце построг начин.
Еве ги едноставните правила, кои доколку не се почитуваат фотографиите ќе бидат избришани.
1. Фотографијата не смее да биде поголема од 1024х768 (Да фотошоп користење само за намалување на фотографија)
2. Levels, Curves и Crop исто така се смета за обработка на фотографија. Тоа значи дека е забрането
3. Строго се забранува поставување фотографии од мобилен
4. Фотографиите со внесен датум исто така се забранети

Договорено? Мило ми е:) Пукајте фотки
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
452
Зошто? Ако некој има телефон со добра камера може и да не се примети воопшто.
Едноставно е. ФОТОАПАРАТ се користи за фотографија, МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН за разговарање :wink:
Каков год сакаш имај телефон, никогаш нема да извади слика како апарат.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Едноставно е. ФОТОАПАРАТ се користи за фотографија, МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН за разговарање :wink:
Каков год сакаш имај телефон, никогаш нема да извади слика како апарат.
Sony Ericsson C905?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.551
Sony Ericsson C905?

НЕМА!

Значи да нема недоразбирање, камерата на мобилниот и дигиталните фотоапарати работат поинаку, во мобилните нема ни пола од работите што ги има дигиталецот.
Не е финтата мегапикселите. !!
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
452
Значи за последен пат
ОД МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН СЛИКИ НЕ
И доста офтопици
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Хаха го преварив сонцето тука,порано станав
 
На врв Bottom