Ваши дела, без помош на Photoshop (Стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Сите оние на кои фотографијата им е хоби и пасија, на темава можат да ги прикажат нивните дела. На темава ќе ставаме само фотографии кои не се дополнително обработувани со помош на софтверски алатки, затоа што така се губи смислата. Препорачливо е да се ставаат фотографии со максимална големина од 800 х 600 пиксели за да не се деформира странава, но можат да бидат линкувани и до фотографиите во вистинска големина. Почнуваме.

Еве неколку фотографии направени вчера и денес од мене. Aпарат користен при фотографирањето - Nikon 8800:











 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
super gi sredi temite ;)

i super fotki imas
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Мистичен најс пикчрс, еве една од мене сликана на први април со SONY DSC S600:(
DSC08549a.jpg
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559



eve domat fotografiran vo improvizirano domasno studio, so pozadina bel list i so obicna svetilka :)

Fotoaparat trust 760
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Џ.
Член од
31 март 2007
Мислења
43
Поени од реакции
0
За да не го полнам за џабе форумов со слики, еве линк до некои кои ги имам објавено:

http://fotografija.blog.com.mk

Очекувам по некој коментар (тука или таму сеедно)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Еве нешо од мене, мене шо ми се свиѓаат, инаку сликани со мобилниот Sony Ericsson W700i.

DSC00372.JPG

DSC00374.JPG

DSC00404.JPG

DSC00391.JPG
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
super fotografii, mi se dopadna blogot a i ovie za so mobilen super se

site ljubiteli na fotografijata isto taka dobredojdeni ste na najgolemiot makedonski sajt za fotografija

www.photo.com.mk
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
FLiX напиша:
super fotografii, mi se dopadna blogot a i ovie za so mobilen super se

site ljubiteli na fotografijata isto taka dobredojdeni ste na najgolemiot makedonski sajt za fotografija

www.photo.com.mk
Како прво - сајтов не работи.
Како второ - темава е за форумџиите да ги постираат своите слики на неа.

Не e за собирање посетители на вашите лични страници и блогови. Не се плашите дека ќе го "преплавите" форумов ако ги закачите сликите тука. Пак ќе повторам, поентата е да ги закачите сликите тука, да прокоментирате на туѓите, да дадете некој совет, да ја објасните техниката на фотографирање и тн... :wink:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
ok sajtov rabotese odnosno bese prenasocuvanje na http://foto.idividi.com.mk
ama aj da ne reklamiram.
Kako so ke kazis od sega samo taka, tuka slikite i nigde na drugo mesto .
I ke pocnam so kritika na fotografiite mislam komentari :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
pa odlicni fotografii mi se dopaga kompozicijata ma sledniot pat trgaj toa data burn so e ja unistuva fotografijata cel vnimenie go privlekva za dzabe, a isto taka so crno bela tehnik ili sepia efekt e mnogu potesko za rabota bidejki treba super da se prilagodi svetloto, za da se dobie podobar kontrast i poubava fotografija. Poveke mi se dopagaat fotografiite sto gi imas vo boja ;) samo prodolzi taka
 
Член од
7 април 2006
Мислења
381
Поени од реакции
5
slikano so Canon EOS 350d Digital nadvor od Stip







 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
http://i152.photobucket.com/albums/s200/makedon4e/DSC00565_2.jpg?t=1176715776
eve nesto i od mene...i fala za flix so mi pomogna okolu baranjeto za web za uploadiranje....inaku bas sakam da vidam kakvi komentari ke dadete za slikava a posle toa ja ke vi kazam kako e napravena istata(normalno bez photoshop i sl.)
i samo ke ve zamolam da mi kazete kako da napravam tuka da ja prikazuva slikata a ne linkot...aj koj moze neka mi pise eden kratok tutorial na PP okolu ova...pls
fala odnapred
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
eve ja slikata preku www.imageshack.us ama aj ako zne nekoj neka kaze sto da pravam so ona so go navedov vo pogorniot post
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom