Ваши Поговорки!

Член од
7 ноември 2019
Мислења
525
Поени од реакции
536
nikogas neveli nikogas
ako na tebe vikaat i se derat -ne se nerviraj publikata sekogas toa go pravi kon najdobriot
frli pred tebe za da najdes pozadi tebe
ubavinata e za pred ogledalo ,dobrinata e za pred lugeto
site sakaat da me zavijat vo crno -a neznaat deka crno dobro mi stoi
nekogas covekot bese samo lovec -sega i blizniot go ubiva za pari
Автоматски споено мислење:

koj rano rani po komsii kafe pie
zanaetot se krade a ne uci
i zlatniot gerdan e sepak okov
jas ne molcam samo ti nemozes da cues kako vikam
koga vleguvam vo ring se plasam ama znam i deka protivnikot se plasi
podobro eden den lav -otkolku cel zivot ovca
kupi ja mudrosta eftino a prodaj ja skapo
Автоматски споено мислење:

onoj sto ke ti ja donese slobodata ke ti ja zeme zemjata
Автоматски споено мислење:

volkot nikogas ne vodi smetka sto mislat ovcite za nego
koga brodot tone prvo begaat misevite
kade ti se prijatelite gi nema toa znaci ne si im veke potreben
nikogas ne go vperuvaj pistolot ako nemas namera da pukas
 
Последно уредено:

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.228
И волкот сит и овчарот изеден...

Подај им прст двете раце ќе ти ги земат, па дури и нозете...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.228
Како е онаа старата поговорка „Со копјето или на него“.

Денешната „Со машки полов орган или на него“...

На истаена цицка лајк не и бега...
Автоматски споено мислење:

Како е онаа старата поговорка „Со копјето или на него“.

Денешната „Со машки полов орган или на него“...

На истаена цицка лајк не и бега...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.800
Поени од реакции
1.228
Кој другому гроб копа, ќе папса од работа...

Кој рано рани или е пекар или е ненормален...
 
Последно уредено:

HellRaiser

Реметам кајганџии
Член од
1 јануари 2014
Мислења
751
Поени од реакции
767
Уплаќај лото,ако ништо друго ќе си го мамиш умот со нешто и немат да ти е досадно.
 
На врв Bottom