Вашите нокти

Член од
22 јули 2013
Мислења
32
Поени од реакции
101
Ретко пуштам долги нокти. Обично ги носам кратки,и лакирани во една боја. И, да сакам едвај ги пуштам зошто ми се листаат. Не сакам вештачки нокти,многу ми се ружни,особено модава во последно време со шпицастите. Само еднаш до сега имам ставано гел,ама после уште повеќе ми се зезнаа,ми се истенчија како листови.:confused:
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
1.JPG

AnFem како ти е постигнат ефектот на прелевање? Со црно што се правени ноктите е права линијата, а на другите два ти се прелеваат. Одлично изгледа :)
 
A

AnFem

Гостин
Прегледај го приврзокот 70217

AnFem како ти е постигнат ефектот на прелевање? Со црно што се правени ноктите е права линијата, а на другите два ти се прелеваат. Одлично изгледа :)
Да. Добиваш прекрасни нокти без напор. Се постигнува со специјален лак за нокти, кој има магнет на амбалажата. Еве едно видео...


Јас користам оваков.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
@AnFem

Баш вчера сакав да си купам лак и гледам дека се продавааг магенти (!) и се чудев зошто се.
 
A

AnFem

Гостин
А знаете за овие?



Прво се лакираш со обичен лак, одозгора ставаш од графити лакот(во друга боја) и го оставаш да се суши. Како што се суши, така „се распаѓа“ и се добива ефект како на сликата. Мене ми е кул, а немам купено до сега оваков лак.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
А знаете за овие?



Прво се лакираш со обичен лак, одозгора ставаш од графити лакот(во друга боја) и го оставаш да се суши. Како што се суши, така „се распаѓа“ и се добива ефект како на сликата. Мене ми е кул, а немам купено до сега оваков лак.
Еве ги моите такви.
Се заљубив во сопствените нокти кога ги лакирав вака.:love:
Многу ми се убави, нели? :P
Ај деновиве пак ќе си се лакирам. :pipi: IMAG0513-1.jpg

IMAG0515-1.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom