Вашите негативни особини?

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Да, баш така-вашите негативни особини?!
Дали имаме доблест јавно да си ги признаеме?
Што мислите дека е негативно во вашиот карактер или пак во вашето однесување?
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Негативно...хмм...Тоа што сум многу своеглава некад и претерано, а понекогаш и наивна. Многу брзо мењам мислења за некои личности и на моменти сум добра со нив, на моменти знам да бидам стварно одвратна. Највише кај мене ми смета тоа што знам во нервоза да кажам некои работи кои воопшто не ги ни мислам и после се каам тоа што сум го кажала и што премногу брзо донесувам заклучоци ( што понекад знаат да бидат и грешни )
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
тврдоглава, тврдоглава, тврдоглава:insane:
 
Член од
25 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
0
Hehe i moite negarivni osobini se poklopuvaat so onie na CuCeNcE... Bas i jas sum mnogu svoeglav i ako se fatam za nesto ne moze nikoj da me natera da se otkazam.... Nekogas so nekoi licnosti sum mnogu dobar prijatel a znam vo nervoza i cesto so istite da bidam i golem neprijatel... Ali to e so da se prai nemozam da se smenam... kakov sum takov segaaaaa.... Ako vi cini....:)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Мрзливост и тврдоглавост, други не ми текнува. Ако ми текне, ќе пишам.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Мрзливец тоа е нешто што највеќе го мрзам кај ме фати мрзава:uvo:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Мрзлив(во смисла да не ми се оди да купам леб до продавницата спроти нашата куќа),тврдоглав(во смисла дека никогаш не попуштам и секогаш ќе се држам за мојот став па ако сака и најгрешен да биде од сите) и недоговорен(во поглед да ветам нешто за денес,а ќе го исполнам после 5-6 дена...или тоа е неисполнителен?)....како и да е,но тие работи не се секогаш во мене,едноставно еден ден,ќе бидам среќен,и како да сум сосема друг јас,некој што обожава да иде до продавница,некој што не му пречи да помогне на сестрата да се спакува за во грција...некој што не му пречи кога нема струја,или кога на школо ќе извади лоша оценка...за жал тие денови кога среќата ме облеува некако се непредвидливи...наеднаш се осеќам како да лебдам во небо и никој не може да ми го расипе денот...ама сепак...секој пријател ме знае со овие три особини :jaj:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Е па вака.Како и повеќето луѓе - ТВРДОГЛАВА сум, ама премногу,ептен, значи тоа ми е најголема мана дефинитвно.
Потоа мрзлива сум, некогаш ме мрзи од кревет да станам да се облечам.А да ја напоменам и срамежливоста мислам тоа највише ме нервира. Многу работи не испаднале ко што треба затоа што сум срамежлива.А често луѓе на почеток мислеле дека сум арогантна,до моментот кога ќе се опуштам и ќе се покажам во вистинско светло.
 

***freak***

И да волиш до неба, и да прашташ кад треба [x]
Член од
9 февруари 2007
Мислења
383
Поени од реакции
1
1. тврдоглава сум
2. мрзлива сум
3. импулсивна сум
има уше али не ми текнува во моментов,ке допишам подоцна
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
  1. ete i jas sum mrzeliv posebno koga treba da rabotam nesto kaj sto ne gleam mnogu korist, primer devojka mi me vika so nejzino drustvo da izlezeme i se imame dogovoreno vo 21casot a jas od mrza me mrzi da stanam od stolce i kompjuter i do 22 casot sedam na kajgana... ili posebno na rabota... eve sea me mrzi da fatam edna motorola c300 da dekodiram.
  2. mnogu jadam burek, t.e. gomna... auuu koga nekad ke se zainaetam i da mavam seiri sprema licnosta na koja sum se nqrcil pocnuva da me mrazi od morskite dlabocini itn... posebno devojka mi...
  3. imam govorna mana na Л.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Тврдоглава сум претерано кога нешто ќе ми влезе во глава тешко да ме разубедиш во спротивното.

Мрзелива сум, поголема мрза од мене здравје.

Премногу им верувам на луѓето и поради тоа често страдам.

Зборлива сум многу некогаш и кога не треба не можам да молчам.

Не знам да одбијам кога ми бараат услуга макар и на моја штета да е тоа што треба да го направам.
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
голема мрза ме фаќа некогаш, а тоа е лоша работа :)
многу брзо се нервирам и избувнувам! е тогаш го јаде секој околу мене.
преголема доверба имам во секој.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Лесно ме фаќа нервоза,често се карам,знам да бидам тежок инает и често знам да се мајтапам што нормално некогаш нервира некого.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.273
Поени од реакции
45.670
Мрзлив,Инат,понекогаш многу зборам,и оговарам ама тоа послабо иначе добар човек сум
 
Член од
14 март 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
So e be ova kako epidemija da ve fanalo mrza,mrza,mrza....dajte nesto druga maana si priznajte!!
Moja maana ,pa imam nekolku ama jaki!!
-trcam da pomognam (ako mozam)po sekoja cena,pa mnogu pati i gubam!! ama nikad ne priznavam!!

-kad volim,volim-kad ne volim onda kolim!!!!
-koga nesto odlucam i sama na sebe se voshituvam kolku sum cvrsta ,abe ne mi se veruva nekogas kako mozam da se skrsam vo po sleden momet i se odlucuvam za nesto sosem treto!! da neti se veruva momentalno se predomislam.
-nikakva sum , sama se mrazam nekogas!!
-nekogas mnogu zboram ,nekogas samo prosta recenica mozam da kazam!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom