Вашето омилено јадење

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Pa imam poveke omileni jadenja: KEBAPI, pica i jajca :)
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Едно од омилените јадења/ручеци ми е дроб сарма. Порано како мал не ја сакав ама во последниве години ја обожавам (се познава по мене).
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Пица , Гиро , Увијач , Макарони
 

Zona-X

БАБА РОГА
Член од
1 февруари 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
лазањи со вино црвено закон
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па да речеме пица,а сакам и пире и ќебапи.
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Sto znam stek i aj eve giro ( u denovi koga se kriziram i jadam svasta) a inace po pravila na zdrava ishrana varen zelencu svasta stavam ui tendzerce i jadammmmmmm:):):)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
od soleno: lazanji, konello i skara
od blago: konello, palacinki i mnogu drugi raboti
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
4.059
Поени од реакции
2
Многу сакам итлијанска храна(пици,лазањи,шпагети,тортелини) ,штипска пастрамајлија, ѓиро , десетка со кромид , пилешки увијачи....
 

"Свршаваат само што ќе ме погледнат"

...а плус имам опасна техника
Член од
17 февруари 2007
Мислења
102
Поени од реакции
1
Обожавам да мешам солено со благо на пример кременадли печени заедно со модри сливи ммм, пилешко со мед и сенф итн..., омилена нациолнална кујна ми е кинеска мммм :), исто сакам многу многу се давам во салати а да и се давам во морска храна кога идам на море стално си готвам или јадам во ресторан каламари, октоподи, барбуни, школки ( само свежи јадам ) а ми се гади од ракчиња ептен незнам зашто, а и во Скопје понекад купувам каламари али не е тоа тоа пошо се по седум месеци замрзнати а да и рибља чорба многу сакам. Вчера исто баш пробав полжави првпат во живот и ептен ми се засвиѓаа и едвај чекам да се стопли уште малце па да почнат да излгаат од по земја и право на Водно хехе. многу сакам и спагети али само карбонара или болоњезе. еј ептен забегав со јадењава. А има и периоди али кратки кога забегавам по овошје.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Не знам дали сум се произнесол па оваа тема , ама ако сум да повторам, Турлитава рулз
 

Kajgana Shop

На врв Bottom