Вашето катче во домот

Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Кое е вашето омилено место во домот, каде најчесто го поминувате вашето слободно време, место во кое обожавате да бидете сами додека размислувате, место во кое се дружите со пријателите, место за кое секојдневно посветувате големо внимание.
Видов на еден руски форум ваква тема, овде не видов но ако има избришете ја.
Нека го скрши некој мразот, јас сум втор :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
подрум.
невообичаено но вистинито
мојте пријатели се: менгемето,чеканот, бонсекот,турпијата и друго.
Таму покрај овие работи сум најисполнет,најсигурен и најпродуктивен.
Поради тоа и наскоро го менувам станов,за друг со поголем подрум.
За некого е живот можеби масата и канцеларијата,потписот и печат,
ама за мене алатот и „еснавот“ се: живот и надеж за живот
како за ѕидарот што се мистријата и висакот.
Не уживам на седенки,пиенки и телевизија (освен сега ова зараза компј.)
Покрај наведената занимација-хоби,работа, сакам да прочитам и некоја книга колку што би одвоил време за тоа.Но некогаш и се заборавам.
Е за шах би седнал било каде,но не остана веќе „народ“ и за тоа.
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
186
Поени од реакции
112
Во мојата соба..таму и размислувам и посветувам најголемо внимание. Таму и ми се спомените, најчесто неубави ама се` ќе си дојде на свое место еден ден...:)
 
O

< O >

Гостин
Во мојата соба..таму и размислувам и посветувам најголемо внимание. Таму и ми се спомените, најчесто неубави ама се` ќе си дојде на свое место еден ден...:)
Дали страдаш?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Во мојата соба..таму и размислувам и посветувам најголемо внимание. Таму и ми се спомените, најчесто неубави ама се` ќе си дојде на свое место еден ден...:)
Ајде се ќе се среди и на мене така ми викаат. :D
 
O

< O >

Гостин
За некои работи, да
Премини преку нив, немам ништо против форумов и форумџииве, но кога интимата е во прашање, не и е местото на форум или некој од другиве социјални мрежи, го знаеш резултатот останатото зависи од тебе.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Или во мојата соба или позади во двор,исклучиво навечер каде моеш да го видиш убаво небото со сите звезди на него,да зјапаш и да размислуваш.
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
115
Поени од реакции
30
можеби најомилено место ми стана покрај компјутерот, таму и имам повеќе пријатели за муабети, и тоа луѓе што не ги познавам.
а со оние сто сме од детството се некако немаат време работа па работа пари па пари се така некако некој брза а каде брза? најубаво размислувам кога ке си легнам не заспивам бргу и тоа време ги кројам плановите.;)
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Во старата куќа имав еден посебен дел од собата, имаше еден прозорец, многу свеќи и стари книги, лаптоп, кога сакав да се одморам ќе отиев таму , ќе запалев неколку свеќи, ќе погледав некоја серија, особено добро беше навечер кога пред мене си ја гледав месечината баш на таа страна бевме свртени..
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Во мојата соба..таму и размислувам и посветувам најголемо внимание. Таму и ми се спомените, најчесто неубави ама се` ќе си дојде на свое место еден ден...:)
„Во мојата соба“ - за почеток тоа е добро (некој тоа го немаат)
и точно се ќе си дојде на свое место-со надеж за побрзо,поздрав-Анчо
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Во купатило....да баш таму :)
се дешава понекогаш да се затворам внатре и по неколку часа на ден
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Мојот кревет ( мојата соба ) едноставно место каде што можам да си ја одморам главата :)
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Мојата соба. :cool: Никој не ја обожава, преку лето е многу топла, во зима е многу студена. Сите одбегаваат да седат подолго време, така да, ептен си е моја. :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom