Вашата последна спортска активност

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Sakam da stavam edna kulturna tema za idioti kako mene shto se zapostavuvaat sebe si! Znachi temava ne e za luge shto redovno treniraat neshto, nego za luge shto ete taka mislat deka ziveat nekakov urban ili dobar kulturen zivot! Mada daleku e od urbano ili kulturno da se zapostavuvash sebe i sopstvenata kondicija. Bez broj obavezi i ni minuta za nekakvi aktivnosti, fizichki napor nikako, sve se trudish da napravish shto e mozno so pomalku aktivnost na teloto, od den na den te faka se pogolema mrza.
Da ne go tupam mnogu, celta mi e da ve prasham:
Koja i koga vi bila vashata posledna sportska aktivnost? Pod ova podrazbiram, igranje fudbal, basket, tenis, plivanje, shetanje poplanini i sl. Neshto kade ubavo ke se izmorish i ubavo ke si legnesh, neshto posle koe ve bolat muskulite.
Napomena: Sportska aktivnost ne e obavuvanje na sekojdnevnite obvrski na rabota ili doma vo krevet! Bez razlika na nivniot intenzitet!
Jas denes igrav Basket, edno saat i pol(jbg tolku imav dusha), ama sega imam energija vo mene peshki do Solun da idam, bezrazlika shto sum izmoren do nemajkade, nekako i psihata mi e osvezena, pojma nemam, kako presno od odmor da sum se vratil! Normalno ova se desi posle 2,5 nedeli nikakvo dvizenje nadvor od ona potrebnoto, ama eve vetuvam deka ke se potrudam da ne se povtori tolkav post vo idnina.
To be countinued....:vozbud:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Има смисла темава?:)

Нема везе..денеска и да сакав неможев да спортувам до 20.00 бев на школо..така да немаше кога:)...,иначе практикувам играње баскет
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Има смисла темава?:)

Нема везе..денеска и да сакав неможев да спортувам до 20.00 бев на школо..така да немаше кога:)...,иначе практикувам играње баскет
Na tvoi godini, imav kondicija 100km dnevno da istrcham, i sum go pravel toa!
Kasno 20.00 za igranje? ..hmm.. Ufff! Pa ima sali, reflektori, ulichno osvetlenie. Sme igrale basket i u 3.00 po polnok. Samo trebaat luge shto se zelni da go pravat toa, e ova mi e muabetot!:toe:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Два часа баскет(тепање) со Синдикат:pos::pos::pos:

Да ви напоменам тој е олд скул.
А јас сум бил AND1.:pos:



После тоа 15 минути со велосипедот до дома (ем жива вода ем на 10 степени) - тренирање за специјална единица ''Пингвини''
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Фудбал играв вчера...А последен спорт чо го тренирав беше пливање...Се откажав летово негде! Иначе барем 3 пати неделно спортувам (зш сега сум 2 смена па неам со кој и на англиски идам и се)онака после да се истуширам,да јадам и да заспијам ко заклан :)
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Негде почетокот на Август последно бев на пливање. Порано во лето идев секој ден сега неколку пати месечно
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
ауууу моја слаба тачка,баскет не сум играл од 3та средно,фудбал еднаш у мој живот,Бог знае кога било тоа,малку билдав летово али само еден месец и ми се здосади јебига,мислам дека нема да можам да издржам ни пола саат сега да земам баскет да играм,улежан у пм,мора да се смени нешто
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Igrav basket zavcera, inace ne sum kojznae kolku sportski aktivna, ednostavno neam vreme a bi sakala, osven so pesacam manijakalno.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
вечерва играв фудбал и поведив, едноставно кога го играм тој спорт ме исполнува и ме прави срекен и повеќе од една љубов :)
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Пренесов 3600 кг грозје на рамо во неделата :) ако го зимате за спорт ехехехехех
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Пренесов 3600 кг грозје на рамо во неделата :) ако го зимате за спорт ехехехехех
LoL! Kako ne. Na narednava letna olimpijda ke go vovedat i ovoj sport, prijavi se 'PRENESUVANJE GROZJE VO GAJBI OD PO 10kg NA RAMO'. Olimpiskata Norma e 5000kg vo eden den! Pfff!
Inaku da prodolzam vo sportski duh otidov da istrcham nekoj krug niz park odamna ne sum bil na trachanje tamu. Vrm vrm... a posle ideme na slatkiii, i borovnica!:vozbud:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
24
Поени од реакции
0
Jedrenje na "regatnoj",od prijatelja...
Jos nemam svoju...
Inace; Do sad: Plivanje,vaterpolo i veslanje.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Хм... за да не манијачам секој ден на темата, еве ја мојата СЕКОЈдневна доза

* Теретана/Бодибилдинг 90мин
* Бајкинг 60-90 мин
* Баскет 2-3 часа
* Пинг понг... во последно време поретко и така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom