Вашата порака до Јохан!

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Срцето на целиот Македонски народ денес пулсира во ритамот на болка и гнев поради неправдата која ти е нанесена.

Но, не уште долго брате. Наскоро и тебе Македонија ќе те пречека онака како што ти доликува. Како горд и пожртвуван нејзин син.

А, светот ќе дозне за твојата вистина. И сите Македонски деца ќе ја носат таа вистина во своте срце, пренесувајќи ја на своите потомци.


Јас денеска давам заклетва дека на своите идни чеда со љубов ќе им ја вкоренам твојата приказна во душте. За да спознаат што е храброст.

Со тебе сме Лаву. И кога заедно рониме солзи, но и кога, наскоро, заедно ќе се радуваме.

Издржи љубен наш!

Инес
Се придружувам.

Со тебе сме Јохан.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Секогаш ќе има демократи кои ќе ја продаваат државата,секогаш ќе има луѓе кои ќе пробуваат да ни го одземат името,секогаш ќе има индивидуи на кои ќе им смета Македонското.
Можат да ги затворат нашите херои,да ја уништуваат нашата историја,да ги превртуваат вистините,но светот сепак,ќе ЗНАЕ.

Бидејќи никој не може да го земе МАКЕДОНСКОТО во нас,никој не може да ја допре вистината врежана во нашите срца.

Сите сме со тебе,и нема да дозволиме да ти се нанесува неправда!
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Држи се брате Јохане! Сите сме со тебе!

Мене едноставно не ми е јасно зошто секогаш мора ситната риба за се да одговара. Доколку и навистина е виновен Јохан по тие точки кои ги кажуваат, јас ќе продолжам да го подржувам бидејќи и тој и братот Љубе си ја знаеле својата работа - се грижеле за сигурноста на Македонија!
Зошто шиптариштана кои сега седат во собранискине клупи и само мрчат некои срања за нивните права кои не им биле одобрени во Македонија? Зошто тие да не бидат експресно испратени во Хаг и да одговараат за злосторствата кои ги направија?

За мене осудата врз братот Јохан, е осуда за мене, осуда за вас, осуда за сите Македонци каде и да се низ светот и осуда за Македонија!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Јохан, брату, наскоро и тебе ќе те огрее сонцето на слободата, сонце кое грее, греело иљадници години и ќе грее во твојата Македонија, издржи, сите сме со тебе.

*мојот 5555 пост оди кон посвета на тебе македонски хероју.
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Иако душата ми се радува, срцето ми тагува, издржи Македонски, се молам за тебе и твоето семејство за наскоро да бидеш слободен.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Храбрите македонски срца никогаш не се забораваат. Ке бидеме со тебе до крај мора да се издржи!
Македонија е вечна а и сите Македонци со нејзе!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.277
Поени од реакции
45.680
Стисни заби издржи,што не помина ќе помине и ова.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јохан!
Држи се лаву!
Ја имаш поддршката од МАКЕДОНЦИТЕ!Ти си херој и држи ја главата исправено.
Господ гледа!
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
254
Поени од реакции
9
Makedoncite ke go cuvaat sonceto i Makedonija se do tvoeto vrakanje a ke bide brzo, izdrzi i borise LAVOVSKI:


 
Член од
29 септември 2007
Мислења
245
Поени од реакции
17
Брате Јохан,
тежок крст ти е даден да носиш... ти го носиш за сите нас и за Македонија. Ветувам дека нема да те заборавам тебе ниту твоето семејство. Ке се молам за вас и времето на искушение да ви биде што пократко. Знам дека ке издржиш... по издржливоста не познаваат...

Во Библијата постои книга за Јов праведникот и неговите искушенија.

Да знаеш дека Госпо забаа ама не заборава.

Те чекаме да ни се вратиш, Лаву наш Македонски!
 

klime7

vending
Член од
6 ноември 2007
Мислења
1.241
Поени од реакции
52
Со тебе сме Јохан,
се надеваме на исправање на сите неправди
и што поскоро доаѓање во твојот дом(Македонија)

Ти си Македонскиот Херој

Издржи!!!
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Јохане,Македонски хероју,Македонскиот народ е со тебе брате!!!
Кога на нашата татаковина и беше најтешко ти ја бранеше најдобро што можеше и знаеше.А сега татковината е со тебе,Преброди го ова па заедно сите ќе славиме,а на предавниците пак заедно ќе им го најдеме крајот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom